Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pórázhoz szoktatás probléma?...

Pórázhoz szoktatás probléma? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

3 hónapos kölyökkutyusom van, elkezdtük tanulni a pórázon sétálást, de nem megy egyáltalán. A nyakörvet simán felteszem rá, rajta van, eltűri. A pórázt felcsatolom, ha nem fogja senki a másik végét, akkor is totál nyugi van. De abban a pillanatban ahogy megfogom a póráz végét a kutyus teljesen meghülyül. Hátrál, megpróbálja kiszabadítani magát, nyüszít, de iszonyú hangerővel, akármit csinálok vele, majd vagy annyira felhergeli magát, hogy a végén még akár hány is vagy teljesen befordul és nem reagál még a játékára vagy a jutalomfalatára sem. De tényleg olyan hangja van, mintha legalábbis elevenen nyúznám, pedig csak annyit csinálok, hogy lazán fogom a póráz végét. Ha éppen csak egy kicsit meghúzom akkor egyből hátrál is. Jutalomfalatra, játékra nulla reakció.

Mi a fenét csináljak vele?


2011. nov. 6. 12:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Vedd kézbe, vidd olyan helyre ahol vannak kutyások, nyugodt kutyákkal. Meglátod az felkelti az érdeklődését, az új szagok, a többi kutya...előbb utóbb összeköti, hogy a séta egy nagy buli, játék a többi kutyával stb. 1-2hét, ő fog ugrálni hogy vigyed már.:) Tapasztalat!
2011. nov. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Meglehetne próbálni, hogy felrakod a pórázt és a nyakörvet majd rajtahagyod nagyon sokáig több órán át, néha megfogod a végét, nem vezetgeted csak fogod és fokozatosan kezdesz neki annak, hogy megpróbálod néha néha meghúzni.
2011. nov. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Még nem értünk végére az oltási programnak, így nem akarom idegen kutyák közé vinni.


A pórázt most rajta hagytam, megpróbálom majd néha-néha megfogni, de most épp totál berágott állapotban van és depisen fekszik az előbbiek miatt (megint behergelte magát hányásig).

2011. nov. 6. 12:09
 4/9 Akiteki ***** válasza:
Vidd ki egy nyugis helyre az utcára és vigyél 10 deka párizsit. 10 perc múlva csodát fogsz látni:)))
2011. nov. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát ez elég fura, ilyen kis kutyára még azt se nagyon lehet ráfogni, hogy rossz élménye volt. (Ha pl. lánc póráza van, az zavarhatja.)

Mekkora kutyusról van szó?

Hirtelen ennyi jutott az eszembe:

'A', alias "humánus" módszer. Ültesd le, tedd rá a pórázt, és 1 másodperc múlva, mielőtt nekiállhatna arénázni, vedd is le és jutalmazd meg (simogatás, játék, kaja, bármi). Aztán 2 másodperc, aztán 3, aztán 5... stb.

'B', alias "szovjet" módszer. Játssz vele egy nagyot, hogy jól elfáradjon, aztán, ha elpihent, tedd rá a pórázt, ülj le és várj. Ne is nézz rá, ne nyugtatgasd, ne végy róla tudomást, csak tartsd a pórázt. Talán így el se kezdi, vagy ha mégis, jó eséllyel hamarabb ráun, ha nincs közönsége. Ha egy pillanatra abbahagyja, simogasd meg, dicsérgesd.

2011. nov. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Akiteki ***** válasza:

Szerintem meg egyáltalán nem kell a pórázra koncentrálni.

Úgy kell kezelni, mintha teljesen mellékes dolog volna és elvonni a figyelmét egy kis jutalomfalattal.

Kiviszem a 6-8 hetes kölyköket egy nyugis helyre, ahol nem zavarja őket a többi kutya. Esetleg viszem az anyjukat is.

Veszek útközben néhány szelet párizsit.

Kiveszem őket a kocsiból, rájuk teszem a pórázt. És közben adagolom a szájukba a kaját.

Az első lépéseknél még rángatják magukat, aztán felfedezik a finomságot és 5 perc múlva már egyáltalán nem foglalkoznak vele, hogy van valami a nyakukban. Úgy jönnek, mint a kisangyal. Ha elakadunk, megint előkerül egy falat és már mehetünk is tovább.

Mire jön értük a gazdi, már mindenki tud pórázon közlekedni.

Ha egy kölyökkel gyakorlok, még könnyebb. Nem nagy tudomány.

2011. nov. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Tegnap aztán felügyelet mellett rajta hagytam a pórázt, de annyira bedurcult, hogy nem volt hajlandó megmozdulni órákon keresztül, amíg rajta volt, csak akkor, amikor lecsatoltuk. Feküdt egy helyben és kész.

Így inkább azt csináltam, hogy este etetésnél úgy indultunk a táljához, hogy gyorsan rátettem a pórázt. Így jött velem, az éhség csalta. De szerintem nem is érezte, mert nem feszült meg a póráz kicsit sem, hiszen jött mellettem a táljához.


Nem tudom mikorra sikerül hozzászoktatni a pórázon közlekedéshez, pedig nagyon fontos lenne, mert nagy testű fajta (3 hónaposan már 15 kiló körül van), és nem egyszerű történet kézben cipelni a parkolóból az állatorvosi rendelőbe minden egyes oltásnál...

2011. nov. 7. 08:28
 8/9 anonim válasza:
A kis 3 hónapos kutyusom 5 perc alatt rájött a kutyasétáltatás fortélyára... Követte a nagyobbat:D
2011. nov. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Tegnap mennünk kellett dokihoz a következő oltásra és teljesen kétségbe voltam esve, hogy a parkolótól hogy fogom elcincálni a kutyát a rendelőig, mert még mindig ugyanaz volt a probléma otthon, mint eddig: póráz fel, kutya nyüszít, tépi magát.

Viszont tegnap ő a kocsiból kiszállva szinte teljes természetességgel jött velünk,egyszer-kétszer kellett csak megállni, amikor valami fura hang volt, vagy ugatott egy kutya.

Nem értem, hogy otthon miért van a hiszti, amikor láthatóan tud jönni pórázon, de örülök neki, hogy sikerült.

2011. nov. 10. 07:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!