Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtát ajánlotok...

Milyen kutyafajtát ajánlotok kezdőnek?

Figyelt kérdés

Bár igaz, menhelyről szeretnék örökbefogadni, de gondoltam felteszem ezt a kérdést.

Olyan kutyát keresnék, aki nem az az őrző-védő típus, hanem családi kutya, engedelmes, jól tanítható. Nagy, vagy közepes testű, a szőrtípus mindegy. Kinti-benti kutyus lenne.

Én a golden retriever-re vagy border collie-ra gondoltam, szerintetek?


(tudom hogy ez a kutya személyiségétől függ, de azért vannak a fajtáknak jellemzései, hogy nagyjából milyen a személyiségük)


2021. jún. 23. 15:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Border Collie sok foglalkozást és rendszeres szellemi-fizikai lefárasztást igényel, rendszeresen kell velük járni sportolni.
2021. jún. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Hát, akkor inkább golden... A border nem kezdőknek való, még én sem vállalnám be, pedig már van kutyás tapasztalatom.

Viszont a golden vadászkutya, találkoztam már harapós példánnyal, mert azt hitték, hogy okos és csak "úgy magától" jól nevelt is lesz.

2021. jún. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
33%

Ha itt kerdezel ilyeneket akkor sajnos nem valo neked kutya az derul ki a vegen.

Valassz egy olyan kutyat ami tetszik es amivel gondolod,hogy elbirsz es el tudod latni megfelelokeppen.

Ha az itteni valaszok alapjan dontessz akkor az siralmas :)) Es ezt 30 ev kutyas tapasztalattal mondom. Azert ha teheyed kinti kutya legyen,jobb lessz neki is meg neked is.

2021. jún. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem a lényeg hogy ne kölyök legyen, hanem felnőtt, és abból is nyugodtabb.
2021. jún. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Labrador vagy golden.Én ezeket ajánlom. Bordert nem, tapasztalatot igényel
2021. jún. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

Menj be a menhelyre, ott ismerik a kutyák személyiségét és hozzád passzolót tudnak adni. Elmondod, mit tudsz neki nyújtani, illetve, hogy első kutya lesz.

Sose külsőre ítélj, minden kutya más személyiség. Ne a fajtáján gondolkodj, hidd el, egy keverék kutya is el tudja varázsolni az embert.

2021. jún. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%
Egyetértek, a keverék is jó, menhelyen többnyire úgy is nagyon kevés a fajtiszta. A menhelyen segítenek majd kiválasztani neked, sétálni is elviheted őket próbaképpen. A Rex-, illetve Noé állatothonban nagyon felelősségteljesen adnak oda kutyát.
2021. jún. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
44%

Bordert semmiképpen az egy aktív munka kutya és hozzá már elég sok kutyás tapasztalat kell.

Goldi mint családi kutya tökéletes.Bármilyen méretű (van toytól az óriásig minden méretben) Uszkárt nagyon jó családi kutya,imádja a vizet.Szívesen medencézik gyerekekkel.

2021. jún. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem pedig mindkettő jó lehet első kutyásnak, nekem és még sok ismerősömnek volt border a kezdő kutya, teljesen jól boldogultunk vele, le kell fárasztani és kész :) (ami nem nehéz, általában rá vannak kattanva a labdára, ha ügyes vagy, fél óra intenzív labdázással taccsra tudod őket tenni).


Fontos, hogy egy lelkiismeretes tenyésztőtöl hozz kölyköt, ez a legbiztosabb út, hogy idegrendszerileg stabil legyen, ami már fél siker.


Egy menhelyi kutya is jó választás lehet, ha felnőtt, akkor látod, hogy milyen tulajdonságai vannak, nem nagyon tudsz mellélőni.

2021. jún. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
42%

Igazából mindkét fajta, amit írtál, aktív kutya, a bc terelő, a goldi vadászkutya eredetileg, ha szerettek túrázni, akartok sportolni is a kutyával, bármelyik jó lehet, és mindkét fajtának vannak fajtamentő egyesületei, a BC mentést ajánlom, nekem onnan van kutyám, első kutya.

Ha viszont passzívabbak vagytok, akkor valami lustább, esetleg idősebb mentett kutyát ajánlok.

2021. jún. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!