Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajta illene hozzám?

Árvácska :) kérdése:

Milyen kutyafajta illene hozzám?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy 10 éves keverék kutyusom van, akivel körülbelül 2 éve kezdtem el komolyabban foglalkozni. Mostanra a szemem fénye lett, nagyon szeretem. Minden nap foglalkozok vele és élvezem a társaságát.


Elkezdtem érdeklődni a dog dancing iránt és szívesen versenyeznék. Viszont, sajnos az én kutyuskámmal már nem hiszem, hogy sokra fogom vinni. Nagyon nehéz leírni, de megöregedett szegénykém és már nem olyan fürge/motivált mint régen. Hamar elfárad.:( Ennyit az előzményekről. Második kutyust szeretnék, természetesen még nem most. Jelenleg a mostani kutyám a legfontosabb számomra.


Amit keresek: Könnyen tanítható, intelligens kutyát, elegáns, nyulánk/vékony kinézettel.

A Border Collie-ról tudok, olyan kutyafajták felé érdeklődöm amik esetleg nem annyira ismertek Magyarországon.


2021. jún. 16. 19:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

A könnyen tanítható, intelligens, elegáns, nyúlánk körülbelül a fajták felére igaz. Így némi túlzással a találatot leszűkíthetjük durván 210 fajtára.


A legjobb lenne, ha nézegetnéd a fajtacsoportokat és fajtákat, illetve pontosabb képet írnál le magadban is az elvárásaidról és a körülményeidről.

2021. jún. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Azért a kuytafajták közül nem 210 darab rendelkezik kimagasló intelligenciával. A legfontosabb szempont ez. A teste pedig... az agár kinézete például hasonlít az elképzelésemhez.
2021. jún. 16. 20:07
 3/13 anonim ***** válasza:
31%
Társad már van(ember)?
2021. jún. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%
Mudi talán.
2021. jún. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)


Nincsen, gimis vagyok még.

2021. jún. 16. 20:15
 6/13 anonim ***** válasza:
33%

"Azért a kuytafajták közül nem 210 darab rendelkezik kimagasló intelligenciával."


Ehhez képest még a legkorcsabb mopsz is okosabb, mint az emberek 90%-a.

2021. jún. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%
Menhelyen is érdemes körülnézni kamasz kutyák között, ott már biztosabban tudod milyen lesz alkatra és személyiségre egyaránt. Én így találtam az enyémre, nagyon pörgős, nagyon okos, és igaz nem dog dancingben, de agilityben iszonyat tehetséges.
2021. jún. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 vantel ***** válasza:
32%

Kutyás tánc.

Nagyon vicces.

2021. jún. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
54%
Nagyon sok fajta rendelkezik magas intelligenciával - csak viszonylag kevésnél volt szelekciós tényező az a fajta embercentrikusság és megfelelni akarás, mint a bordernél.
2021. jún. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
61%

Kelpie, mali, vizsla, óriás vagy közép uszkár.


Hirtelen ezek jutottak eszembe.

2021. jún. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!