Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kánikulában ha gyakran letusol...

Kánikulában ha gyakran letusolom a kutyám, nem lehet rühes?

Figyelt kérdés
Nagytestű, feketeszőrű kutyám van, nehezen viseli a hőséget. Kertesházban lakunk, többnyire bent van velünk, de a házban is meleg van, így is szenved. Naponta kétszer letusolom csak sima langyos vízzel, élvezi is, de tartok tőle, nehogy ártsak vele, nem lehet-e baja a bőrének, hogy gyakran nedves a szőre?

#hőség #Gyakori fürdetés
2021. jún. 24. 09:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
12%

Mibol gondolod,hogy szenved?

A kutyat megvedi a bundaja.

Amugy attol,hogy vizes nem lessz baja de nem hiszem szereti ha mindig vizes neki.

2021. jún. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%
Miert lenne baja? Az mienk ilyen időben óránként megfurdik a medencébe. Szintén hosszú szőrű. Sot ha este farasztas van, tehát játék akkor meg van hogy 10 percenkent elmerul egyet.
2021. jún. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
74%

Öööö mi köze a rühnek a tusoláshoz?


Elárulom! Semmi!


Ha nem hűtöd a kutyád, akkor könnyebben kap hőgutát, a bőrének semmi baja nem lesz.

2021. jún. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
77%

Találtam két írást a kutyák hűtéséről, gondozásáról nagy meleg esetén:

[link]

[link]

2021. jún. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
72%
Az enyém rövid szőrű, de nálunk már az óránkénti friss víz mellé nyakon is van öntve, hogy folyton párologjon róla
2021. jún. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
74%
A rüh az egy állat. Egy icipici bogár. Az nem tud csak úgy kialakulni.
2021. jún. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
60%

Inkább engedd higy kint pl ásson gödröt, ami jó hűvös, mivel vizes a föld.

A mi fekete 70kgos újfoundlandink mindig ezt csinálta. Plusz volt neki kint medencéje is. Szeretett pancsolni

2021. jún. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
77%
Én napi egyszer szoktam de akkor jól le van,persze időjáráshoz igazítom,hogy meg se fázzon,mert azért idős már,viszont gödröt is ás,de van árnyékos betonos hely is,ott is szokott feküdni,vagy fa alatt,de ettől szerintem sem lehet rühes,inkább segít rajta. (De ettől függetlenül szerintem lehet figyelni,hogy megtalálják e ezek a bogarak vagy sem)
2021. jún. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Dolgozunk hétköznap, kint így 8-9 órát tölt, persze füves, árnyékos helye van, szigetelt kutyaháza, bőséges folyadék, mielőtt elmegyünk, a követ is jól fellocsoljuk. Ilyenkor a kövön szeret feküdni az árnyékban, ott talán hűvösebb. A rühességet valahol hallottam, hogy nedves szőrben hamarabb kialakul.
2021. jún. 24. 14:20
 10/18 A kérdező kommentje:
Sajnálom a panelban élő kutyákat, a szüleimnél napközben 32 fok van. Van, aki elmegy dolgozni és csak este ér haza, ott hogy szenvedhet egy állat 😖
2021. jún. 24. 14:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!