Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki tart együtt bull...

Valaki tart együtt bull típusú kutyát másik kutyával?

Figyelt kérdés

Lenne kapacitásom egy második kutyát is tartani, viszont sok helyen azt olvasom hogy nem falka kutyák, inkább egyetlenek szeretnek lenni a gazdinak. Illetve olyasmiket is hallok hogy jól elvannak, aztán a semmiből elkezdenek rátámadni a másikra.

Bullterrierem volt de ő egyedüli kutya volt. Most az amstaffal szemezek, tenyésztőtől lenne kölyök korától fogva én nevelném, de nem akarom hogy gond legyen?

Szerintetek?



2021. jún. 24. 13:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Attol fugg a masik kutya hogy viselkedik vele,ha behodol es megtartja a tisztes tavolsagot mindig akkor nincs gond,viszont egy rossz mozdulat es annyi neki.

Az en KAJ-om pl ha elkapott egy kutyat azt megolte,nem is “ismerkedett” szo nelkul ment neki viszont volt egy masik kutya akit kiskoratol ismert es azt soha nem bantotta.

2021. jún. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
99%
Normális kutya nem öli meg a másikat, amennyiben az behódol.
2021. jún. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
11%

3-as KAJ,Kangal,Pittbull akkor oli meg a masikat ha normalis.

Ezeknel a fajtaknal ez a normalis,ha valaki ezt nem tartja szamon vagy nem tetszik ez neki akkor ne tartson ilyen jellegu kutyat.

2021. jún. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
1%

Ellenkezo nemu legyen. ES Tarsd be a sorrendisegi szabalyokat .


Nalunk is ket amstaff van. Ellenkezo nemuek.

2021. jún. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%

Rosszul tudod. A pásztorkutyák nem ölik meg egymást. Keleten több országban mai napi viadaloztatják a legjobb kanokat, orosz, török videómegosztókon sok videó van fent. A kutyák egyáltalán nem ölik meg egymást, hanem miután az egyik behódol, a másik békén hagyja.

Pont ez a fajta viselkedés okozza azt is, hogy néhány esetben amikor pásztorkutyát pitbullal eresztenek össze, miután 4-5x is lenyomja a pitet, és a pit hatodjára is nekiugrik, akkor a pásztorkutya szociálisan összezavarodik, nem érti, hogy a pit miért nem adja meg magát, amikor egyértelműen erősebb nála, és ilyenkor megzavarodva elfut a pásztorkutya. Más esetekben egy dühöset odaharap és eltöri a pit nyakát vagy letépi a lábát.


A pásztorkutyák falkaállatok. Nincs is náluk komolyabb falkakutya a kutyafajták között. Csapatosan dolgoznak, összefogva, és úgy kergetik el a ragadozókat. Hierarchia harcok vannak csupán közöttük, ami soha nem végződik halállal.

2021. jún. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
17%

Egyébként részben van igazság abban, amit mondasz, mert valóban vannak olyan kutyák, főleg kauk között, de néha kájoknál is, amiket beraknak egy kutyafalkába és elkezd verekedni a többiekkel.

Három dolog szokott ilyenkor előfordulni a nyáj mellett.

Vagy a falka megöli a renitens kutyát, mivel nem tud alkalmazkodni, szociálisan alkalmatlan a falkaéletre és ezzel veszélyezteti annak fennmaradását.

Vagy a farkasok ölik meg, mert túl agresszív, és egyedül utánamegy a ragadozóknak.

Vagy a pásztorember csapja fejbe, mert alkalmatlan a munkára.

2021. jún. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

5-os kosz az infot viszont megjegyeznem,hogy en nem youtubon lattam pasztorkutyat :)

Harom evig volt KAJ-om,utana 6 evig KAJ es Kangal keverek,most meg Kangal kolyok.

Amugy amit leirtal az mind igaz viszont a nyaj mellett felnott kutyakra es a behatolo kutyat azok is megolik,a falkatarsaikat nem de csak ha eros a falkavezer es rendet rak koztuk(nem a hazdi vagy a pasztor hanem a kozuluk levo falkavezer)

Az is igaz,hogy van mikor otthagyjak az elkapott kutyat ha az behodol de ez sokszor mar keso :)

2021. jún. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
5%

Én sem csak youtube-on, de ilyen viadalokat valóban csak ott. Saját kutyáimat nem verekedtetném. Viszont olyan ismerősöm van, aki argentin dogokat és piteket verekedtetett.

Két pásztorkutyát tartok jelenleg, voltam néhány pásztorkutyás teszten. Az egyik kutyám részt is vett ilyen teszten. A tapasztaltabb pásztorkutyásoktól pedig sok történetet hallottam.

Igen, néha valóban késő tud lenni, ezért kell észnél lennie annak, aki ilyen kutyákat tart.

2021. jún. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

7-es vagyok,zold pipa neked #8

En az egyik KAJ-omat verekedtettem neha fogadasbol mert eleg kemeny volt es provokaltak. Most mar nem teszem mert sajnalom oket. Ezt a kis kangalkolykot nem ugy fogom nevelni.

2021. jún. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem staff keverék kutyám van, kifejezetten szociális, imád minden más állatot és embert. Másik kutya nincs mellette, de macska igen, semmi bajuk egymással. Szerintem nevelés kérdése.
2021. jún. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!