Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 14 éves kan keverék...

Van egy 14 éves kan keverék kutyánk, aki eddig soha nem élt együtt más kutyával, de mivel már idős és sánta is kicsit, így gondoltunk arra, hogy kellene egy fiatal kutya a házőrzés céljára, de nem tudjuk mennyire jó ötlet is ez?

Figyelt kérdés
Milyen nemű kiskutya lenne az ideális? Ha csak elhoznánk megnézni, hogy reagálnak egymásra az mérvadó lenne, vagy az első találkozás nem dönt el semmit? Az első találkozás alkalmával póráz legyen mind a két kutyán, hogy megelőzzük a bajt? Macskáink vannak azokkal jól kijön a kutya, de az idegen macskákat már nem kedveli. Öreg és már kicsit sánta kutya, de így is játékos, hozza a labdáját, de azért már nem játszik órákat. Eddig nem volt csak utcán tapasztalat más kutyákkal, akkor pórázon volt ő is és a másik kutyák is, de nem volt tőlük boldog.
2017. dec. 21. 21:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A póráz akadályozza a kutyák kommunikációját. Próbáljatok más módot találni.
2017. dec. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
22%
Egyszerűbb ha köjökkutyát vesztek mellé mert az még alkalmazkodik. Az öreg mindenképpen legyen pórázon és hogyha látszik h összeszokott a kutyussal akk. ellehet engedni de figyelj rájuk nehogy olyat csináljon a kiskutya ami nem tetszik a nagynak
2017. dec. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mennyire van megnevelve a kutyád, de nem volna szabad bántania a másik kutyát.

Van, aki azt javasolja, hogy semleges területen találkozzon a két kutya. Nekünk is két kutyánk van. Egy felnőtt kutya mellé hoztunk egy kölyköt. Kicsit tartottunk a találkozástól, mert a felnőtt kutya nem kedveli a többi kutyát, pedig rengeteget visszük kutyák közé. De ő ilyen.

Mi az első találkozást nagyon egyszerűen oldottuk meg. Bevittem a kapun a kiskutyát és letettem az udvarra. Ha a nagy morgott rá, vagy csak csúnyán nézett, azonnal rászóltam. Egy percre sem tévesztettem őket szem elől. Éjszakára külön helyiségben voltak, amíg nem tudtam rájuk figyelni. Másnap is fél szemem mindig rajtuk volt, nem hagytam őket felügyelet nélkül. 3-4 nap után már játszottak. Egy idő után pedig elválaszthatatlanná váltak. A nagy továbbra is utálja a többi kutyát, de a "tesójával" imádják egymást.

Nekem ez a módszer vált be. Lényeg, hogy aki bemutatja a két kutyát egymásnak, nyugodt legyen és határozott.

Eleinte pedig tényleg nem szabad magukra hagyni őket.

2017. dec. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
A mi kis öregünk rögtön nekitámadt az újoncnak,akit anyám örökbe fogadott egy menhelyről. Nem győztük együtt sétáltatni őket,hogy semleges területen megszokják egymást. Nagyon lassan ment a dolog és a mai napig felügyelni kell őket,ha egyszerre vannak kiengedve a kennelből (nem egyben laknak). Szerencsére a fiatal nagyon jámbor és türelmes és kb rögtön elismerte az öreg dominanciáját annak ellenére,hogy az ő testméretének kb a harmada. De hát az ő idegei sincsenek kötélből. A kicsi random neki-nekimegy. Ha két kutya kerül egy helyre,először mindig le kell rendezniük a dominancia tárgyalást vagy harcot,ami kimerülhet ráijesztésben is. Ha ez megvolt,utána már nem jellemző a gond. Na de nálunk...a mi kis öregünk antiszociális,territoriális kiskirály. Talán a ti kutyátok rugalmasabb. De én nem kötném meg. Igy is elég stresszfaktor egy ujonc érkezése. Általában az uj kutyát teszik ketrecbe a régiek közé,igy tudnak ismerkedni,de nem tudják bántank egymást.
2017. dec. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mivel leírásod alapján nincs az öreg más kutyákkal szocializálva, nem kellene mellé vinni másik kutyát. Az öregnek hatalmas stressz lenne, lehet, hogy verekednének, és a fiatal megölné az öreget, stb.

Várjatok az új kutyával, míg az öreg elpusztul.

2017. dec. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!