Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki hogy oldja meg nyaralásnál...

Ki hogy oldja meg nyaralásnál az otthon lévő állatok ellátását?

Figyelt kérdés
Milyen alternatívák vannak erre a helyzetre? 3 kutya, magunkkal vinni nem tudjuk, teljesen felügyelet nélkül nem akarjuk hagyni őket.
2021. jún. 24. 18:16
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Nálunk őrző kutyák is, nem csak házi kedvencek, idegenekkel bizalmatlanok/hamisak. 2 ismerősünk van, akikre rá tudnánk bízni őket, de nem tudnak jönni.
2021. jún. 25. 00:32
 12/19 anonim ***** válasza:
52%
Egy szóval neveletlenek & szocializálatlanok,az nem jó.Akkor tényleg csak ismerős marad vagy szomszéd.Ha más nem be tudnak menni naponta 1x-2x megetetni és vizet cserélni ameddig nem vagy.Gondolom kinti kutyák szóval nem hiszem hogy gondot okoz nekik..:D
2021. jún. 25. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
66%

#12 “ Egy szóval neveletlenek & szocializálatlanok,az nem jó”

Na ez most nevetseges volt :)))

#kerdezo 6-os voltam,ezert irtam,hogy ismeros akit beenged a kutya. Hat igen ez nalunk is fejtores neha mert csak anyumat es meg ker havert fogad el.

2021. jún. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
61%

Az igazság mindig fáj.

Házörző kutya mindig azt takarja,hogy életében nem járt kint a kerítésen kívül.

Saját magával csesz ki aki ilyet csinál ilyen helyzetekhez,mert idegent nem hívhatsz hozzá,és idegen környezetbe nem is mehet.Az a kert lesz az egyetlen amit életében lát az a 3 kutya.

Végül is saját kárán tanul az ember,legközelebb házőrzésre egy lemérgezhetetlen kamera rendszer lesz a megoldás,a kutya meg marad rendesen ellátott házikedvenc a problémák megelőzésére is.:D


Víz adagolót és beállítható étel adagolót tudsz még venni,de azok egy vagyonba kerülnek főleg 3 kutyára,főleg olyat ami kihúzza akár tartály ügyileg több napig is.

2021. jún. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
37%

14 a butasag nem faj???

A jol nevelt hazorzo kutya a teruletet vedi es kint nem bant senkit.

Az en kutyaim pl ha en vagy felesegem jelen voltunk akkor beengedtek barkit, ha nem akkor szetszedtek volna az idegent udvaron belul. Ha kivittem setalni akkor nem torodtek az emberekkel csak abban az esetben morogtak meg ha nagyon kozel vagy direkt felem jott valaki de ha raszoltam beke volt. Ennyit a nevelesrol.

Ami a megmergezest illeti,jol nevelt kutya nem fogad el kajat idegentol es nem szed ossze kajat a foldrol.

2021. jún. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
31%

Olyan nincs,hogy egy kutya szétszed valakit ha bejön a kertbe.

Az nem házörző hanem egy neveletlen,agresszív,veszélyes kutya.


Vannak kifejezetten terület őrzésre szánt kutyák akik valóban távol tartják az idegeneket de azok sem ölnek embert.

Nektek csak elvadított kinti kutyáitok vannak..

2021. jún. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Nevelve vannak, rendszeresen sétálunk velük és nem elmebeteg kutyák. Az, hogy a kertben van, nem azt jelenti hogy le vannak szarva, és az, hogy őrzik a házat, és nem nyalogatja halálra azokat, aki nem a család tagja, az nem azt jelenti hogy agresszív.

Házőrző kutyák, idegeneket nem engednek be, nem is akar tőlük bejönni senki, de ha be is jönne valaki, akkor támad, mert bejött a területére. Amelyik nem támad, az nem házőrző, csak ugatós kutya.

Nem minden kutya egyforma, van amelyik bizalmatlan idegenekkel vagy azokkal, aki nem a család tagja, és nem is kell, hogy minden fajta ugyanolyan legyen.

Nem minden kutya arra való, amit a nagy állat szeretők várnak, hogy minden szóra pitizik, amivel még jobban alázzák a kutyát, és éreztetik, hogy uralkodnak rajta. Persze a szót fogadás az jó, de amikor már túlzásba esik ezzel az ember és azon élvezkedik, hogy lassan szóra kinyalja az ember s*ggét, az már beteges, ilyen embernek nem élőlény való hanem robot. Amióta a kutya az ember szolgálatában áll, több ezer éve, egy egészséges kapcsolatot hozott létre az ember azzal, hogy a kutya őt szolgálja (vadászat, terelés, terület őrzés, vakvezetés stb), cserébe az ember gondoskodunk a kutyáról, és ezzel szolgálja a kutyáját. Manapság, ez az egészséges együtt élés felborulni látszik, mert sok ember már bűnnek tartja, ha egy kutya "dolgozik" és azt gondolja, hogy a kutya egyenrangú társa az embernek, sőt fölötte áll, és csak az embernek kell szolgálnia a kutyát hogy ne legyen magányos az ember, ezt is azért, mert egy normális párkapcsolatot nem tud fenntartani, ezért a kutyában keresi a párját. Egy kutyát igenis boldoggá tesz az, ha szolgálhatja az embert, és azokat a feladatokat láthatja el, amire több ezer év alatt kitenyésztették, és ami gén szinten belé van kódolva. Ne várjuk el, egy magyar vizslától, hogy a baromfi udvarba bezárva ne tegyen kárt az állatokban, és egy komondortól se azt, hogy pitizzen és mindenkit szeretgessen. Szerintem úgy kellene kutyát választani mindenkinek, hogy a fajtából eredően megnézi, mire lett kitenyésztve, és olyat választ, ami a kutyának megfelelő. Nem elnyomni kell a kutyában az ösztönöket, mert akkor a kutya boldogtalan lesz. Egy pásztor puli 100x boldogabb és kiegyensúlyozottabb, mint egy kanapé puli akinek a szemét kiszúrják napi 3 sétával.

Tudom hogy most sok ember lelkébe belegázolok, már várom is hogy a sértettek a nyakamnak ugorjanak, de mit is vártok, ha ti is vakon ítélkeztek mások felett?

A normális válaszokat, és nektek bevált tippeket köszönöm mégegyszer.

2021. jún. 25. 13:20
 18/19 anonim ***** válasza:
29%

Kerdezo 100% igazad van,orulok,hogy meg vannak egeszseges gondolkodasu emberek.

Engem minden valaszomnal lepontoznak a fifiketartok ha kutyakkal kapcs valamit irok es rajottem nagyreszuk el is hiszi a sok hulyeseget amit ir,a tobbi csak youtubeon latott kutyat es azt hiszi,hogy a tehen lilla de azert okoskodnak es osztjak az eszt.

Nincs egy normalis valasz csak nekiugornak a kerdezonek es trollkodnak.

Eljen a kutyaovi,kutyasuli es a kutyapanzio!!! Hurra :))

2021. jún. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
74%

Az, hogy egy kutya idegenekkel bizalmatlan, nem azt jelenti, hogy agresszív. Nekem akitám van, én sem szívesen bíznám random idegenre egy panzióban, mert ismerem a saját kutyámat és ismerem a fajtára jellemző tulajdonságokat.

A kérdésre válaszolva: a kutyát vagy magunkkal visszük, vagy a szüleim vigyáznak rá - nyilván a helyzettől függ, wellness hétvégére nem viszem magammal, de egy túrázós nyaralásra igen. A macskákra pedig mindig a szüleim vigyáznak ilyenkor.

2021. jún. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!