Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi tekinthető normálisnak...

Mi tekinthető normálisnak ivartalanítás után?

Figyelt kérdés

Tegnap műtötték a kutyámat, kan. Ő az első kutyám, így nincs összehasonlítási alapom. Szegénykém lába köze meg van duzzadva... Már beszéltem kétszer is az orvossal, szerinte teljesen normális, nem szükséges, hogy bevigyem, direkt kivettem pár nap szabadságot. Nem éppen a közelben van a kórház, mert a környékünkön nincs normális, megbízható állatorvos, így kénytelen vagyok egy magas szinvonalért többet utazni, de szerintem megéri...:)

Csak arra lennék kíváncsi, hogy ti miket tapasztaltatok a műtét utáni napokban a kutyán, mire figyeljek oda a lábadozás ideje alatt. Tanács...stb:)

Aggódos vagyok, és az lenne a megnyugtató, ha a doki itt ülne mellettem, és mondaná, hogy ez teljesen ok, na ez már nem:) De nem tudok ilyen jellegű szolgáltatásról...:)


2010. aug. 26. 11:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Arra mindenképpen,hogy ne piszkálja,ne nyalogassa,és bármennyire is sajnálod ne kedz el tömni kajával,add a normál mennyiséget.

2-3 nap és rohangálni fog,az enyém lány,3 nap után már rohant pedig náluk nagyobb a műtét.

2010. aug. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne engedd, hogy nyalogassa a sebet, nem lesz baj :)

Nekem szuka kutyusom van, nagyon könnyen viselte a műtétet, utána 1-2 nappal már vígan szaladgált :)

2010. aug. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Szegénykém a tölcséres fejével hozzá sem fér:) És ő egy hisztis kan:) Nem egy belevaló szuka:) Bár meglepően jól viseli a tölcsért...

Szóval akkor ez normális... Hát számomra ijesztő egy kicsit, a következőnél már tudni fogom. Csak azt nem akarom, hogy esetleg szenvedjen..

Köszi:)

2010. aug. 26. 12:12
 4/10 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, teljesen normális!

Nekem is kan kutyám van, neki is duzzadt volt a seb,án naponta párszor óvatosan betadinoztam neki, az orvos tanácsára. ha van rajta gallér, akkor nem hiszem, h tudja nyalogatni, bár az enyém leszedte:)

Mi este 9kor értünk haza a dokitól, de a saját lábán jött fel a másodikra, sőt amikor már csak varrta a doki, ébredezett...de kissé hiperaktiv:)

Ja és ne vidd addig más kutyák közé amig ki nem szedik a varratokat, nehogy azok nyalogassák.

Amugy meg viselkedj természetesen, nem kell abba a hibába esni, h agyontutujgatod, zabáltatod. Legyen minden(ami lehet) ugy ahogy eddig,hogy minnél gyorsabban visszazökkenjen a rendes kerékvágásba:)

2010. aug. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

ma 12:13


11:54 vagyok, igen nekünk is az volt, hogy mire visszamentünk már ébren volt a kutyus :) Szegénykét az egyik asszisztens fogta, mert ő úgy gondolta vége a műtétnek és szaladhat :D

2010. aug. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Felszívódó varratai vannak, szóval varratszedés megúszva... Én a doki tanácsára bent hagytam estig, és akkor mentem érte, de nagyon kába volt még, így inni is csak éjszaka lehetett. Na az enyém is hiperaktív, :) de most nagyon kis punnyadék... bent szuszog a lakásban.


A farkincáját is egészen behúzza a lába közé... Ja jut eszembe, rejtett heréje is volt sajnos, így ezért volt macerásabb a műtét..

2010. aug. 26. 12:27
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem adok többet mint máskor, nem kajával vígasztlom, hanem puszival. :) Jön mindig felém azzal a tölcsérrel, és néz rám:) puszi után megy vissza pihenni.
2010. aug. 26. 12:29
 8/10 riita. ***** válasza:

Ne aggódj,pár nap és vége van ennek,de utánna sok boldogság lesz.

Jó láttni egy ilyen gazdát is itt a gyk-n :)

'A seb lehetőség szerint ne szennyeződjön. Naponta egyszer-kétszer tanácsos higított Betadine oldattal lemosni a sebet és környékét'


Jók legyetek és kitartás a kutyusnak is.És az nagyon jó ,hogy a gallért/tölcsért is elfogadta sok kutya 'megbolodnul' tőle és csak pár nap után leszhajlandó elfogadni,hogy olyan van a fején.

2010. aug. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Írjátok többen... de megpróbáltam borogatni, mert azt mondta a doki, hogy az is segíthet a duzzanaton, elvégre amikor engem műtöttek nekem szigorúan kellett jegelnem a sebet, de az én drága kutyám nem valami együttműködő ezügyben:) az ecsetelést szerintem felejthetem el. Ha óvatosan megsimizem a környékét felpattan..

Jó lenne ugrani egy hetet:)

Köszi a bíztatást:)

2010. aug. 26. 12:40
 10/10 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy ez nem egy fórum, de olyan rendesek voltatok, én meg nem szoktam innen informálódni, de ezügyben gondoltam "több szem többet lát":) szóval gondoltam beírom a fejlményeket...

Harmadszor is telefonáltunk.... Az a doki vette fel, aki műtötte, és akit egyébként nagyon szeretünk, mert imádja a kutyákat, és nagyon szépen bánik velük.

Szóval a lényeg, hogy aznap este nem ő engedett haza minket, hanem egy másik doki. Elmondtuk neki hogy mit tapasztalunk, erre közli, hogy és a gyógyszerek ellenére... "milyen gyógyszerek??!!" kérdeztem én. "Nem kaptak gyógyszert?!" ... Nem!!! ... Nah, sos-be mentünk, beszereztük, kaptunk gyulladáscsökkentőt, meg minden hülyeséget, hát a kutyám, ha nem is sokkal, de jobban érezte magát. Ma este benyomom neki a második adagot, és még egy hétig bogyót kell szednie....de legalább jobban fogja érezni magát.

Köszönöm szépen a bíztatást, jó érzés volt:)

2010. aug. 26. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!