Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hullik ennyire a szőre?

Miért hullik ennyire a szőre?

Figyelt kérdés

Konkrétan elég hozzáérni, de elég csak aligha és már hullik a szőre.

A levegőbe száll. Ezelőtt el lett víve sétáltatva amikor kiment a kapun a levegőbe szállt a szőre.

Fésülve, fürdetve nincs, ez nem tudom mennyire számít.


2021. jún. 25. 17:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Számít, hogy nem fésülöd, de amúgy a melegtől. Nálunk a macskák dettó ugyanez, ránézek és már szőrfelhő.
2021. jún. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
Vedlik.
2021. jún. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
21%

Ilyenkor nem hiszem vedlik.

Nekem is volt idoszak,hogy nagyon kezdett hullani a szore. A doki azt mondta a taptol(“jo minosegu”vagy olcso egykutya ne jojjenek az okosok majd ezzel)

Kezdtem neki hust adni es helyrejott.

2021. jún. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

De a kutyák vedlési időszaka nem most van nem?

Egyébként 2 éves. Kap húst, csontot is. Meg ugye tápot is.

2021. jún. 25. 18:20
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha kifesulned az elhalt szorszalakat, akkor gyorsabb lenne a vedlesi folyamat. Normalis esetben mar tavasszal kezdenek vedleni, es nyar elejere "kesz" a nyari bunda. Szerezz egy szortipusahoz jo kefet, es alaposan fesuld at vele minden nap, par nap es javulni fog a helyzet. Ha szereti a vizet, furdetni is lehet nyugodtan.
2021. jún. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az se mindegy, milyen fajta. Volt egy beagle-m, neki egész évben borzalmasan hult a szőre. Most egy keverék van, neki május-június környékén hullik csak.

Ha zavar, fésüld ki pár naponta.

2021. jún. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Az a helyzet hogy nem az én kutyám, de próbálok rá figyelni.

A fajtája Golden Retriever.

2021. jún. 25. 18:32
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A goldenek most brutál vedlenek! Nekünk 3 van, mindegyik vedlik. Most dobják le a vastag bundát. Fésüld ki, az segít. Egy kukazsáknyi szőr jön le róla.
2021. jún. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Sok mindentől függ, hogy mennyire hullik. De ha naponta alaposan kikeféled a szőrét az sokat segít.
2021. jún. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!