Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A mopsz,francia bulldog,...

A mopsz,francia bulldog, törpe uszkár vagy tacskó?

Figyelt kérdés
Kisgyermek mellé szeretném,tehát viszonylag kis mozgásigényűt,nem igényel különösebb szabadban sportolást.Játszani nyílván fogunk vele szabadban,itt a park is,kutyák közé is tudjuk vinni.Olyasre gondoltam aminek elég a séta.(napi 3-4x fél/egy óra is akár,ha igényli)

#játékos #gyerekbarát #kis termet #Kis mozgásigény #Utazásra vihető
2021. júl. 3. 17:51
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Csak a tacskókról tudok nyilatkozni személyesen, ők nagy mozgásigényű, aktív, önálló, makacs kutyák. Biztosan nem választanám ezt a fajtát, ha kis mozgásigényű a cél.
2021. júl. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%

Első kettő rendkívül lusta kutya, harmadik közepes. Én mégis a harmadikat választanám, napi 3x félóra elég neki simán, ha le van fárasztva és tanítjátok is. Első kettő beteges, zavaró és (szerintem)csúnya fajta.


Felül az öledbe a franciabulldog és agyonnyom, ez izomtömeg, zömök, simogatni is rossz, egy tank, hörög, nyáladzik, megy a hasa, nem egy okos állat. de olyan csúnya, hogy már cuki és ragaszkodó.


Mopszról nem tudok nyilatkozni ennyit, kicsit jobb simogatni, de betegesebb, nem egy okos állat, de könnyű emelgetni.


Törpeuszkár egy csoda, bár én inkább sima uszkárt vennék, annak jobb az idegrendszere és az a pár centi eltérés nem lesz érdekes, csak annyira macera a szőrét ápolni.. viszont legalább nem szúr és nem hullik annyira, mint az első két kutyának!

2021. júl. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%

A kisfiam aki másfél éves kapott egy törpe tacskót. Kisfiamnak nagy a mozgásigénye. A tacsinak is. Együtt játszanak, esznek. Szerintem jó választás volt.

Én csak ajánlani tudom. A bulldogok viszint nagyobb gyerekeknek inkább. 6-7 éves kor alatt nem ajánlanám.

2021. júl. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

Nekünk mopszunk van. Ez a fajta ooyan lesz mint a gazdája. Ha az szörfözni megy akkor megy utána a vízbe, de ha a tv-t nézi egész nap akkor ott ül vele a kanapén. Szóval ooyan amilyennek nevelik. Viszont azt tudni kell roluk hogy nagyon durván hullajtják a szőrüket. De tényleg, folyamatosan úgyhogy ezt is figyelembe kell venni. Talán a feketék kevésbé, mert nekik nem dupla rétegű a bundájuk, mint a bézseké. Viszont így jobban érzékenyek a hidegre. Viszont a meleget sem szeretik igazán.

Plusz az orruk miatt rendesen tudnak horkolni, elég hangosan. Kb ennyi. Egyébként nagyon kedves kutyusok tudnak lenni és képesek mindenhova a gazdit követni. Ha a wcre mész akkor leül szembe veled vagy az ajtóba és megvár hogy végezz 🙂 mindenük a gazdi 🙂

2021. júl. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
26%

Tudom, mind divat fajta, az emberek többsége pedig mindenben a divatot követi. De azért próbáld meg logikusan végig gondolni, hogy melyik kutyát mire találták ki.

Tacskó = kotorék eb, vadászkutya, munkakutya. Önálló munkára tenyésztették ki, hatalmas ösztönökkel rendelkezik. Nagyon tudatos, kemény és következetes nevelést, napi szintű sok munkát és fárasztást igényel.

Törpe uszkár = juhászkutyák és vadászkutyák kereszteződéséből jött létre, eredetileg vadászkutyának használták. A mai napig rengetegen dolgoznak uszkárokkal, holott annyira nem is vált el itt a sport és küllemvonal. Aktív, ösztönerős kutyák.

Francia bulldog = bulldog, makacs, kemény, önfejű. Meglepően sok közöttük az agresszióra hajlamos és nagyon pörgős egyed. Főleg kezdő gazdáknál van rengeteg problémás bulldog. És kifejezetten betegesek.

Mopsz = társasági kutyának lett kitenyésztve.

2021. júl. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
32%

Mopszokat nem lehet ennyivel lerázni, nagyon beteges, természetellenesen kitenyésztett koponya, légzésproblémák, rossz hangok és sok emésztési gondja is van, na meg a szőrhullás, és nem is jó neki a lépcsőzés, mert gondolom lakásban lesz tartva és tökbuták..


Uszkárok már 100-200 éve inkább társasági vonalat képviselnek, volt idejük alkalmazkodni arra a vonalra bőven, alig van egészségügyi bajuk, nem hullik a szőrük, 3xfél óra futtatás-tanítás simán kielégítő számukra, plusz egy kis hétvégi nagyobb program és sokat ér, ha egy okos, együttműködő állattal élsz..

2021. júl. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Jó,akkor azthiszem Mopszot veszek.Az úgyis tetszik.Ha hullik a szőre az nem baj,van porszívó naponta használjuk is.:D

Azért a Törpe uszkárt meghagyom B tervnek.

2021. júl. 3. 19:52
 8/8 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. Tényleg nagyon hullik a szőre. Nézz utána neten, elég durva tud lenni ha nem foglalkoznak vele. És ez nem időszakos, hogy csak tavasz és ősz. Náluk ez egész évben így van sajnos. Van hogy megsímogatod és már száll. Ha lakásba lesz akkor ezt gondold át rendesen. Vannak jókis bemutató videók a youtube-on amúgy. Érdemes azokat is megnézni.

Nálunk a nappaliba, szobába emiatt nincs is beengedve csak nagy ritkán. Viszont minden hibája ellenére nem bánom hogy mopszunk van. Igazi családtag a kis lüke 🙂

2021. júl. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!