Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtát ajánlanátok...

Milyen kutyafajtát ajánlanátok? Illetve alkalmas-e egy staffordshire terrier?

Figyelt kérdés

Jelenleg egyedül élek egy kisvárosi lakásban. Munkám miatt rengeteg szabadidőm van. Hosszú megfontolás után úgy döntöttem jövő tavasszal szeretnék egy kutyát.

Két kedvenc fajtám van a Staffordshire Terrier illetve a Golden Retriever. Eléggé két véglet.

Elsősorban egy hűséges társat szeretnék akivel sokat tanulni, játszani és lefárasztani mind fizikailag mind agyilag. Van némi gerinc problémám ami miatt néha sokat fekszem de alapvetően szeretek sétálni.

Viszont van dolog ami szintén fontos nekem. Szeretném biztonságban érezni magam mellette. A mai világban rengeteg rosszat lehet hallani. A rokonságban van kisgyerek, kutya, macska vegyesen kicsik nagyok egyáránt.

Tudom a Staffordshire terrierről rengeteg mindent mondanak. Arra lennék kíváncsi, hogy lehetne belőle egy megbízható fajta?

Barátaim is jönnének hozzám ahogy eddig is. Szeretném ha velük is barátságos lenne.

Goldiról olvastam, hogy veszély esetén nagyon kevés az esély, hogy megvéd. Maximum ugat meg morog de nem lép.

További kritérium, hogy 10-30kg között legyen.

Dunapart van a közelben illetve egy nagy placc ha elengedném az nem akadály.



2021. júl. 4. 09:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
62%

Gerincproblemaval ne vegyel staffordot… se goldent se nemetjuhaszt. Idonkent tesztel napi tobbszor es radhuz.


Tudod ,milyen ereje van egy fenott staffordnak ?? A golden meg labinak is hasonlo ereje van. Mindig nem szamithatsz a parancsokra stb.


Meg veluk kell bicajozni/kocogni stb. Gerincproblemaval fogsz kocogni 3orakat rendszeresen. Ok nem kertidiszek meg kanspekutyak,ha nem kapjak meg a megfelelo mennyisegu kilometeruket rendszeresen.


Mielott barmelyik kutyat megveszed,menj oda vkihez az utcan es kerdd meg,h mutassa meg,milyen az,amikor a kutyaja rahuz a porazra.


Igenis alegjobban nevelt kutyanal is elofordul,h rahuz.


Mivel gerincproblemad van,inkabb egy csivavat vagy erotlen whippetet valassz.


Vagy elobb hozasd rendbe csontkovaccsal es hatizom erositessel magad.


Ne legyen egy ujabb kutya menhelyre sinterre leadva,mert felnott es eros lett,te meg nem birod erovel.

2021. júl. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
30%

A golden meg a labrador nem lesz jo szemelyvedelemre ,de betoreskor se fog fellepni.


Ok is nagytestuek es erosek. Ha seta kozben leul vagy lefekszik,akkor ott ulsz vele orakig,mert nem birod elhuzni???? Mert bizony rendszeresen megteszik,ha nem akarnak meg hazamenni stb.

2021. júl. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Csivava kizárva sok ismerősnek van egy mindegyik agresszív. 😄

Goldis gazdit ismerek az ő kutyája nem szokott húzni nagyon nyugis (terápiás kutya)

A gerincem pedig speciális eset. 10x műtöttek ki vagyok támasztva belülről. Vigyáznom kell de kutyát meg tudom tartani. Persze nem egy 40-80kg-sat.

Tornázni szoktam, hogy erősödjek de csak annyi, hogy elfáradok. 5-10perc pihenő után megyek tovább.

2021. júl. 4. 17:43
 14/17 anonim ***** válasza:
79%

Es tudsz futni, turazni, sportolni a kutyaval? Nem az a kerdes, hogy most lassu tempoban kepes vagy-e setalni, hanem az, hogy mozoghatsz-e komolyabban. Na es ugye 5-10 ev mulva is menni fog-e.

Ha nagy mozgasigenyu kutyat akarsz, akkor erre kepesnek kell lenned. Az tokmindegy, hogy a szomszed/barat/ismeros kutyaja milyen jol nevelt, az nem a te kutyad. Minden kutya huz az elejen, amig meg nem tanul setalni, ez pedig teny.

2021. júl. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Kisebb pihenőkkel is ha kell de tudok futni.

Saját kutyáim volt. 2 jelenleg szüleimnél van és amíg otthon laktam mindennap foglalkoztam velük. Az egyik egy német spicc. Ő is tud húzni, rántani bőven. Nyilván nagyon kutya nagyobbat de volt nagyobb kutyánk is (20-22kg)

2021. júl. 5. 00:08
 16/17 anonim ***** válasza:
0%
Az én nemetjuhaszom 41 kilo, egy golden is ilyen súlyban mozog. Elbírnál egy ilyen nehéz kutyával?
2021. júl. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Én a tacsit vagy a magyar vizslát ajánlanám! Nekem 3 magyar vizslám és egy tacsim van!
2022. jan. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!