Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire fázósak ezek a fajták?

Mennyire fázósak ezek a fajták?

Figyelt kérdés

Magyar vizsla

Weimari vizsla

Stafford

Német vizsla

Labrador

Cane corso

Mielőtt még valaki letámadna. Nincsenek ilyen fajtájú kutyáim, ha lennének sem raknám ki őket a hidegre. Csak érdékel. Köszönöm előre is!



2021. júl. 5. 21:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A vizslák nagyon fázósak, közülük szerintem a legjobban.

A Cane Corso és a Staffi sem bírja, de azért 1 fokkal jobban mint a vizslák.

A labrador szerintem ezek közül a legjobban bírja, viszont őket sem igazán ajánlott csak kint tartani.

2021. júl. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%

Staffimat vittem szombat este talalkozni a barataimmal es ejjel 18 fokra lehult. Kinn uldogeltunk a padon. A kutyam remegett a fazastol. Be kellett takarmom egy bluzommal,mert elfelejtettem neki vinni a polojat meg pulcsikajat szegenynek. A baratom meg a farmerdzselijevel is betakarta,h ne fazzln szegeny.


Semmikepp ne tars a kertben ilyen rovidszoru cuki mackokat. Oket meleg helyen lehet tartani a szobaban a puha matracon.

2021. júl. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Labradornak rövid, de nagyon dús szőre van, bírja a hideget. Többi viszont nem való kintre, nincs aljszőrük.
2021. júl. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A labradort eredetileg arra tenyésztették ki, hogy a jeges vízbe ugrándozzon be. Nagyon sűrű, jól szigetelő bundája van, ő bírja a felsorolt fajták közül a legjobban a hideget.

A többiek semennyire, nem véletlenül van az a mondás, hogy "fázik, mint a vadászkutya" (a vizslákra utalva).

De amúgy ezekkel a kutyákkal nemcsak az a gond, hogy fáznak kinn. Hanem hogy ők a gazdájukkal akarnak lenni, nem pedig kinn egyedül (hosszabb távon), ezért nem annyira a hideg okozza a szenvedést pl. egy labradornak, hanem az, hogy egyedül, a gazdájától külön kell lennie (hosszabb ideig).

2021. júl. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :D jöhet még!
2021. júl. 6. 13:48
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatból mondom a vizsla abszolút nem bírja a hideget. Nekem mikor vizslám volt hidegben annyi volt a séta, hogy elvégezte a dolgát és jött is vissza. Ezek közül a labrador bírja a hideget egyedül.
2021. júl. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
33%
Tiszta erobol megy telen a vadaszat ... varosi tavfuteses kutyak lehet, hogy felfaznak a betonon, de az igazi vadaszkutyak tok jol elvannak a termeszetben rossz idoben is. Kis erdei madarak is jol elvannak ha van mit enni es az ozike is kibirja a telet a szabad eg alatt.
2021. júl. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

cane corsom van, az enyem nagyon birja a hideget, kifejezetten kedveli!

nyilvan a minuszok neki sem esnek jol, de ahogy eszrevettuk a meleget sokkal nehezebben viseli el🥰

2021. júl. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!