Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire/illik/nem illik...

Mennyire/illik/nem illik kiállításon fotózni idegenek kutyáját?

Figyelt kérdés

Fel szabad rakni úgy a kutyákról készült képeket, hogy nem kérek engedélyt a tulajtól? Esetleg illik megkérdezni, hogy feltehetem- e/kéri- e a képeket (ha jó minőségűek)?

Köszi a válaszokat :)


2015. okt. 15. 13:28
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Képet csak engedéllyel illik csinálni és természetesen feltölteni is!


Sok kutya tulajdonos nem örül annak ha éppen rossz formában, a hibáját elkapva fényképezed le a kutyát. Ilyen pl a laza szemhély... Szóval kérdezd meg előtte!

2015. okt. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igazából voltam egy kiállításon, felraktam a képeket egy csoportba, és jöttek a köszönetek, hogy hú, milyen jó képek vannak a kutyájukról, köszönik szépen. De megfordult a fejemben, hogy mi illi, és mi nem...

Azért ki szoktam válogatni a képeket, igyekszem nem felrakni előnytelen képeket, én sem örülnék.

2015. okt. 15. 13:35
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy rendezvényen szerintem mások a szabályok, mint a "normális" esetben.

Aki oda megy nyilván fel van arra készülve, hogy sok fotós lesz - profik, amatőrök egyaránt, a fotózás a rendezvény része.

2015. okt. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Jobb a békesség, kérj engedélyt.
2015. okt. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam még tavasszal a Fehován fotóztam. Én nem kértem engedélyt. Viszont a gazdik nagyon kedvesek voltak vki direkt bepózoltatta a kutyáját,cuppogott neki,hogy oda figyeljen,mert látta fotózom és még kérdezte is jó sikerült? Mivel a sok a külföldi én annyira nem is szándékoztam kérdezősködni :D


Egy kiállítás más, nem hiszem,hogy az összes fotós engedélyt kér,hogy felrakja a képeket.


Viszont én szívesen megnéznék párat amiket csináltál,cserébe én is mutatok :D

2015. okt. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy szoktam csinálni, hogy azzal a szöveggel teszem fel a képeket, hogy ha a gazdinak kifogása van ez ellen, szóljon és rögtön leveszem. Ilyen még nem fordult elő, ellenben olyan igen, hogy kértek a képből másolatot, mert nekik is tetszett.


A kiállításon egyébként mindenki fel lehet készülve rá, hogy fotóra kerül ő is, meg a kutyája is. Ez vele jár.

2015. okt. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!