Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen hust adhatok otthon a...

Milyen hust adhatok otthon a kutyamnak?

Figyelt kérdés

Milyen hust adhatok megfozve a kutyusomnak? Koretnek a rizsen kivul zoldseget mit aprithatok hozza?

Koszonom ☺️


(Mopsz - nem allergizal semmire de megelozeskepp a csirkehust hanyagolnam.)


2021. júl. 6. 15:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%

Nem kell hanyagolnod a csirkehust sem viszont a csirke csontot semmikepp ne add.

Nyersen is adhatsz barmilyen hust,sot meg jobb ugy,pl megfozod a rizset es hozzaadod a nyers hust.

Zoldsegbol barmit amit megeszik kiveve hagyma. Gyumolcs is mehetnneha,en pl szoktam adni almat es minden kutyam szerette eddig. Adj neha nyers tojast is neki(2-3 darab egy heten)

Hidd el nekem amit leirtam itt 30 ev kutyas tapasztalattal mondom,amikor kutyazni kezdtem meg nem letezett szaraztap sem barf sem masmilyen extrak es megis egeszseges kutyaim voltak mai napig. Most akik “valahol azt olvastak,hogy…” azok fognak okoskodni es lepontozni engem :)

Te majd eldontod,hogy csinalod,hogy neked is es a kutyanak is jo legyen,minden “gyakorimeset” nem kell bevenni.

2021. júl. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Koszonom:)

Arra van tanacsod, hogy mi lehet a gond azzal hogy “budos” a kiskutyam? Nem kutyaszagu hanem budi. Lakasban van, rendszeresen jar kutyakozmetikushoz (furdetes furminator karom buzmirigy)

De a kutyakozmetikus masnapjan mar budoske szegeny:(


Voltam vele altalanos vizsgalaton allatorvosnal de o nem gondolt semmit sem korosnak.


Nem azt varom el h rozsaillatu legyen de tenyleg egy eroteljesebb szaga van neki. Mar akar masnapra is egy alapos furdetes utan.


4 eves mopsz ivartalanitott szuka kutyus


Idaig allateledesnwl mert pro plan szaraz tapot kpott, meg alkalmankent nedves tapot minden masnap este a szaraz helyett. :)

2021. júl. 6. 15:47
 3/11 A kérdező kommentje:
Ja meg a hus mely reszeit erdemes adni?:)
2021. júl. 6. 15:48
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
A nyers disznóhúst főzd meg! A többi mehet nyersen. Heti 2× nyers tojás. Főtt sárgarépa. Rizs mehet heti 4x 5x köretnek. Estleg 2 hetente főtt tészta. Gyümölcs is mehet. Alma, körte, banán, áfonya, eper, de főleg alma. Előttem lévő tökéletesen leírta.
2021. júl. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%
Mehet bőr, mell, szív, kevés máj, mindegy, csak csont ne kerüljön bele!
2021. júl. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
23%

Nyersen SEMMILYEN húst ne adj a kutyának! Ezek a kitenyésztett fajták nem tudják megemészteni a nyers húst, ami ráadásul még egy rakás betegség melegágya is a nyers hús. A mopsz meg amúgy is egy kényesebb fajta. Főzve bármilyet adhatsz neki, de csontot ne! Főleg csirkecsontot ne, mert szilánkosan törik ami megakadhat a torkán, felszakíthatja a hasfalát, a beleit.

Tojást is ajánlom inkább főzve, mint nyersen. Zöldség mehet főtten, nyersen is, kivéve a paradicsom (a kutya számára mérgező anyagok vannak benne), valamint avokádó. Mindkettő mérgező a kutyának.


Gyümölcsök közül a szőlőt, mazsolát, cseresznyét kerüld, mert szintén mérgező anyagok vannak benne, amik szívelégtelenséget, légzési nehézségeket okoznak.


Amúgy Google a barátod:


[link]

2021. júl. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%

1-es vagyok

Hat ezzel elgondolkodtattal :)

Nem igazan tudom mitol lehet budi.

A tapra tippelnek esetleg,probald meg ha a fent felsoroltakat adod (4-es is jol irta)hatha nem lessz budi.

Vagy esetleg akinek mopsz van mit mond? A fajta jellegzetessege lehet(lehet ez hulyeseg csak feltetelezem)

Ami a furdetest illeti nincs szukseg ra,hogy tulzasba vidd,nem kell gyakran.

Ha nincs gond vele a buzmirigyet se nagyon nyomigaltasd mert a gyakori kinyomastol elernyednek az arrol felelos izmok es magatol majd nem tudja kiuriteni,ha latod,hogy nem tudja kiuriteni csak akkor nyomasd ki.

2021. júl. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
3%
Koret? - kutyanak? :)))) ... Ahha!
2021. júl. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
56%

Hus-zoldseg-gyumolcs ... nem kell koret, a kutya nem diszno es nem kell hizlalni.


Toltoanyagnak jo a burgonya (nem nyersen), mert azzal nem tud mit kezdeni a kutya ezert nem hizik el, de a telterzes megvan.


Rizs-teszta nem valo a kutyanak!

2021. júl. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
61%

Én Mopszot óvatosan etetnék ilyesmivel.Megvan nyúlva a szájpadlásuk,a rizs könnyen felcsúszik az orrába és az nagyon irritáló neki.(én is tüsszentettem már fel rizst..😞)

Elég érzékenyek is szinte mindenre.


A belőle áradó bűz a helytelen táplálkozásból ered.Tudom,hogy nagy hipeja van a pro Plan tápnak mint a Royal canine-nek,de nem jó táp.Tele van gabonafélékkel ami nem csak,hogy rossz a kutyának,de könnyen begyűlik a bűzmirigy,sokat pukiznak tőle és nagyon rossz szagot árasztanak.


Ha mindenképpen ennél az etetésnél maradsz a disznóhúst leszámítva mindent nyersen is adhatsz.


Ha nem egy erős gabonamentes,magas hústartalmú táp (pl: Real Nature Wilderness mini,Select Gold mini,Markus mühle mini,bosch mini,Josera miniwell vagy minideluxe,stb) vagy konzerv (Rocco,Lucullus,animonda GranCarno,Rosie's farm,Zooplus classic,Zooplus premium olcsó és jó!) megoldja a problémád.


CSONTOT mopsznak semmiféleképpen nem adnék ahogy nagy rágni való falatokat sem.Falnak,habzsolnak,nehezen nyelnek,légzési gondjaik vannak evés közben is (röfi-röfi..) és ezek összessége könnyen és gyorsan fulladáshoz vezet.

2021. júl. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!