Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyarországon van igény...

Magyarországon van igény kutyaszitterekre? Ha igen, hogyan célszerű belevágni?

Figyelt kérdés

2021. júl. 7. 09:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem nagyon, mert akinek igénye van ilyesmire, az elviszi a kutyáját panzióba vagy kutyanapközibe.
2021. júl. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem lehet, ha valakinek pl több állata van, meg növényei akkor célszerűbb lehet házhoz hívni egy gondozót. Nemcsak nyaralás miatt kellhet, lehet valaki kórhazban ápolt beteg pl.


Szerintém lakhelyhez közel célszerű klientúrát kiepíteni, helyi eszközökkel (pl miutcank.hu vagy a helyi állatbolt), h ne kelljen sokat utazni.


És nem erre építeni a megélhetést, inkább fusi.

Arra játszanék, hogy bizalommal és gyakran hívjanak, emiatt megfizethető legyen pl 1-2 ezer forint/alkalom.

2021. júl. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

2! Az biztos, hogy ebből nem lehet megélni. Én megoldom családon belül ha elmegyünk nyaralni. A kutyát az esetek 99%-ában visszük magunkkal, a macskákat meg valamelyik családtag etetni. De ha nem tudjuk vinni a kutyát, akkor átviszem mindegyiket anyuhoz.


Az ismerőseim 99%-a így van ezzel, hiába van bekamerázva minden, akkor sem engednék be egy vadidegent a házamba. Plusz a kerítésen sem jutna át, mert a kutya sem engedné be.

2021. júl. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
17%

Hál istennek nálunk többnyire olyan nem vállal kutyát akinek nincs rá ideje.Vagy ha mégis tovább ad rajta előbb vagy utóbb.

Így nem.Nálunk szaporítás gond van inkább.

2021. júl. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem van rá igény, a városunkban többen foglalkoznak ezzel és eléggé be vannak táblázva.
2021. júl. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
Ismerősöm is csinálja. Hosszú évek alatt kiépített ismeretségi kört. Bizonyos időközönként elmegy a kutyáért, elviszi futtatóba, kozmetikushoz, orvoshoz. Van, amelyiket naponta viszi, van, amelyiket hetente 2x,3x lemozgatni.Van olyan kliense, akinek már a meghalt kutyája után a következőt is hordja. van, ahol nyaralás alatt eljár naponta etetni, kennelt kitakarítani, kutyát egy időre kiengedni az udvarra.
2021. júl. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
40%

Hogy celszeru hozzafogni? :))) Gyere el hozzam, majd a KAJ-om megmutatja :DDD


Viccet felre teve: baromira erteni kell a kutyakhoz, tudnod kell iranyitani barmilyen fajtarol is van szo. Nem lepodhetsz meg semmi varatlan helyzeten es tudnod kell orvosolni, ha beut a baj.

2021. júl. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%

Egész Magyarországot szerintem nem tudnád bejárni, ha van is rá igény. :)


Kérdezd meg a környékeden élő kutyásokat, de ne csak 1-2 főt, minél több embernél érdeklődj, ők a célcsoportod.


Aztán látni fogod a vélemények alapján, hogy érdemes-e belekezdeni.


Nekem van kutyám, nem bíznám idegenre, 12 éves egyszer sem volt gond az elhelyezésével, családon belül lett megoldva nagy ritkán ha szükség volt rá 1-2 napra.

Viszont ha mégis kutyaszittert keresnék, először is megkérdezném milyen tapasztalat van, milyen kutyákkal foglalkozott, neki van-e saját kutyása, esetleg valamilyen szakképesítése van-e (pl. ha valaki egyébként kutyakozmetikusként vagy trénerként dolgozik, az előny- legalábbis nekem az lenne).


Ha belefogsz mert minden feltétel adott, akkor lehet vállalkozás keretében csinálni, de ott már bejön a képbe az adózás, az már más kérdés.

2021. júl. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%

Csak is úgy ha van kutyás tapasztalatod, több kutyád volt már.

Ha ezek nincsenek meg inkább hozzá se fogj.


Kutyákat érteni kell, helyzeteket kezelni. Tudni ha baj van.



Egy volt kolléganőm panzióztat 20 éve aktívan kutyázik, tenyésztett is, tréner is volt, kutyakozmetikus is. Rá nyugodt szívvel bízom,nem lenne olyan helyzet amit ne oldana meg!


A másik pedig a kutyasulis trénerünk, rá is nyugodt szívvel bíznám a kutyáimat.

2021. júl. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Felelősség ám még egy idegen kutyára is vigyázni nem hogy pl 5-re.

Tudni kell őket elszeparálni,ha nem jönnek ki jól,tudni kell mindegyikre megfelelően vigyázni.

Mindegyik más étrendhez szokott,valamelyiknek vannak speckó dolgai (izület védő meg ilyenek),valamelyiket nem erőltetheted hosszú sétával,valamelyiket pedig nem tudhatod le fél órával,akkor ezek közt találnod kell felügyelet mellett megoldást.Hogy menj is eleget minden kutyával,de túl sokat se.

Emellett ha BÁRMI bajuk esik az a te sarad,te költséged lesz az állatorvosnál.

2021. júl. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!