Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Folyamatosan ereget a kutyám?

Folyamatosan ereget a kutyám?

Figyelt kérdés
Állandóan ereget, de olyanokat hogy nem lehet megmaradni mellette. Most egy éves, de ez kb fél éves korától így megy. Azóta voltunk vérvételen is és tápot is váltottunk (platinumról real nature wildernessre, szóval az előző se volt rossz minőségű, sőt), a doki azt mondta hogy normálisak az eredményei. Illetve volt egy folt a farka tetején ahol kihullott a szőr, de csak azon az egy ponton. Azt mondta a doki hogy nem tűnik allergiának, és hogy őszintén megmondja fogalma sincs mitől olyan. Az új táp mellett visszanőtt a szőr a farkán is, és az egész testén szép, fényes, puha szőre lett, előtte elég erős, durva szőre volt. Biztos hogy nem csirkeallergiás, mert igaz hogy az előző tápban volt csirke, de a mostani is csirkés és ez nagyon bejött neki (a "mellékhatásokra" értem, nem magára az ízre mert egyébként mindent megeszik). Egyszerűen nem tudjuk hogy mi van vele. Hülyeségeket nem kap, csak gyümölcsöt és zöldséget, de azt se minden nap és csak olyanokat amit ehet. A dinnyét, almát, répát nagyon szereti, ezeket szokta kapni, de volt hogy napokig nem adtunk neki semmit csak a tápot és akkor is eregetett. Létezik, hogy nincs semmi baja, és ő szimplán ilyen?

2021. júl. 8. 08:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Valamitől biztos puffad, vagy rossz az emésztése, és az csak a kaja lehet.
2021. júl. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

Az én kutyám is szokott szépeket produkálni, olyankor a helyiség szellőztetése kb 10 percig. Neki nincs semmilyen emésztési baja, mégis szeret pukkantgatni. Lehet, hogy egyszerűen ilyen.

Az is elég baj, hogy a mostani állatorvosok "nem tudják megmondani", mi baja van az állatnak.. Azért javaslom hogy egy másik orvossal csináltass vizsgálatot, hogy tényleg minden rendben van-e az emésztésével

2021. júl. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Bűzmirigy?

De akkor is az étellel lesz baj.Valamire allergiás,vagy valami felfújja.Nincs olyan,hogy valaki "eregetős típus".

Eszik valami olyat ami megzavarja az emésztését.Ez lehet akár rendszeresen adott jutalom falat,ehető rágcsálnivaló is.


A csirke allergia egyébként jár szőrhullással,érdemes lenne MÈGIS megpróbálni teljesen csirke mentes étrendet legalább egy hónapra.Az RNW tartalmaz csirkét akkor is,ha épp Kecskéset veszel.

2021. júl. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
70%
Szia! Az olvasottak alapján felelős és aggódó gazdinak látszol (ez sajnos manapság ritka).Nekünk ugyan ez volt a a kutyánkkal amikor még csak fél éves volt.Szerintem ez nem allergia csak az emésztése szimplán nem bírja a tápot.Mi átváltottunk a barfos étkezésre a kutyánknál.Ez meg is oldta a problémát és azóta nem is észleltem hasonló tüneteket, sokkal egészségesebb, nem büdös a lehellete, a szőre olyan puha és fényes és nem áraszt kutyaszagot hanem finom illata van a kutyámnak.Én mindenképpen ajánlanám hogy megpróbáld, igaz hogy kicsit borsos de abszolút megéri.Ha kipróbálnád a farkaskonyhát ajánlom.Remélem segített a válaszom.Sok szerencsét!
2021. júl. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek, válaszolok a felmerült kérdésekre.

Sajnos nem tudunk dokit váltani, kisvárosban élünk és 3 állatorvos van, az egyikről rosszakat hallottunk úgyhogy oda semmiképp nem megyünk, a másik egy újonnan nyílt rendelő ahol egyszer voltunk mert belement valami a kutyám fülébe és a szokásos dokink nem rendelt, de azt mondták hogy a kutyámnak nincs dobhártyája (????) és vérvétel nélkül altatták el úgyhogy többet nem szeretnék odamenni. A doki akihez most járunk nem egyszer diagnosztizált félre, az előző kutyám nyirokrákban ment el és már az első daganatnál kihívtuk a dokit, először azt mondta hogy allergia, aztán azt hogy valami megcsíphette, aztán azt hogy beütötte, stb. Kérdeztük hogy rákra van-e esély, röhögött egyet és azt mondta biztos hogy nem. Ahogy jöttek a daganatok elvittük a tatabányai állatkórházba, ott szinte be se értünk az ajtón és már mondták hogy nyirokrák. Nem volt jelentősége hogy nem tudta diagnosztizálni mert nem az időn múlt, mindenképp meghalt volna, de nyilván aggódtunk hogy ezután hogy merjük a kutyáinkat odavinni. Viszont sajnos nincs más lehetőség, a tatabányai állatkórház majdnem egy óra autóútra van tőlünk, dorogon van egy rendelő ami kb 20 perc kocsival, lehet hogy oda benézünk.

Próbáltuk a barfot és a főtt kaját is, én első sorban barfozni szerettem volna vele, semmiképp nem akartam táppal etetni. Pár hónapot barfoztunk, szerette, de nagyon nagy nyűg volt tárolni, kis tasakokba felosztva, levákumozva, fagyasztva tároltuk a kimért adagokat de sokszor büdös volt a hús, pedig frissen vettük. Sajnos nincs arra kapacitásunk, hogy barfozni tudjunk. Illetve féltünk, hogy nem tudja rendesen elrágni a csontot és valahol megakad. A főtt kaját pedig azért hagytuk abba, mert féltem hogy nem elég változatos és nem rág eleget (főtt húst kapott rizzsel és répával). Beszéltünk a dokival is és azt mondta, hogy nincs baj a barffal de ő inkább táp párti. Így most tápot kap.

Áprilisban lett ivartalanítva, és a bűzmirigye is ki lett nyomva. Ivartalanítás előtt elkapott valamit, mert köhögött és lázas volt, akkor nyomta ki a doki a bűzmirigyét és mondta is, hogy valószínű az gyulladt be és attól lett beteg. Szóval elvileg az nem szabadna hogy gondot okozzon.

Köszönöm mégegyszer a válaszokat, megpróbáljuk elvinni az állatkórházba egy teljes vizsgálatra.

2021. júl. 8. 10:40
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Kettő tápváltás után én azért nem adnám fel, nekünk a 6.! vált be.

Igaz nekem francia bulldogom van, ami a nyomott orra miatt amúgy is érzékenyebb gyomrú fajta, de a szuperprémium tápokat egyszerűen nem bírta a gyomra.

Végül sokak ajánlására belőttük a Brit care hypoallegén salmon and potato tápjára, és láss csodát, egy hét alatt beállt a széklete, és nagyon keveset ereget.

2021. júl. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Attol mert 'jominosegu' egy tap attol meg egyaltalan nem biztos, hogy jo is a kutyanak. Tulzott belgaz termelodes a nem megfelelo taplalektol van ... probalgass nyugodtan tobb fajtat es osszetetelt - elobb utobb meglesz a legmegfelelobb, amitol nem fingik a kutyad.
2021. júl. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
29%
Mindenféleképpen az etetésében keresd a hibát. Barf/pray van tervben?
2021. júl. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Írtam hogy próbáltuk a barfot de nem tudjuk megoldani, nincs rá kapacitásunk. Megpróbáljuk elvinni az állatkórházba, és ha ott is azt mondják hogy a kaja a gond akkor keresünk másik tápot.
2021. júl. 8. 18:43
 10/11 anonim ***** válasza:
18%

Csak a barf a megoldas.


Akkor ereget,ha nem tudja megemeszteni. Mi t pl amikor a tapba nem neki valot tesznek

2021. júl. 10. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!