Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyüszít,nyugtalan,folyamatosan...

Nyüszít,nyugtalan,folyamatosan járkál,nem eszik főleg a szuka kutya "lelőhelye" felé.Tüzel vagy tüzelni fog gondolom.Tippek?

Figyelt kérdés

Szívbeteg a kutyám így altathatatlan.Így is kaptam,semmilyen műtétet nem lehet rajta elvégezni.Kockázatos,pedig már 3x is neki futottunk a vizsgálatoknak és egyszer sem lett olyan eredmény amivel javasolta volta az állatorvos.

A szomszéd szuka gazdájának már felajánlottam,hogy fizetem az ivartalanítás árát (valami ronda kis keverék szuka,nem is egy tenyészkutya aminél gond lehet ha ivartalan.) de ő meg nem akarja ivartalaníttatni a kutyát..


Ötletetek nincs hogy mit lehetne még tenni? Ez az első alkalom,hogy be is tüzelt mellette egy szuka,azthiszem 1 éves a másik kutya.Folyamatosan nyüszít hiába van a házban.

Meddig lesz ez így? Érdemes oda adni a szüleimnek addig?



2021. jún. 20. 22:43
 1/5 anonim ***** válasza:
44%

Ha megoldható, add oda a kutyádat a másik tüzelése alatti időre.

A másik megoldás a következő tüzelésnél, hogy beszélsz a szomszéddal és megkéred, adjon a tüzelés alatt a kutyájának vagy Deofill tablettát, vagy krolofill tablettát. Ezek némileg semlegesítik a szuka jellegzetes szagát tüzeléskor.

2021. jún. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

A szukak 20-24 napig tuzelhetnek.


10-14 napon veszik fel a kant.


Szoval evente 2x durvan 1 honapig ez lesz.

2021. jún. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Implant?
2021. jún. 21. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
40%

Szólj rá a kutyádra, neveld meg, hogy ne hisztizzen. Akkor ő is jobban fogja bírni ezt a helyzetet, ha természetes lesz neki, hogy vannak bizonyos keretek, szabályok, amiket igenis be kell tartani.


Nem a levegőbe beszélek, nekem is volt ivaros kanom, sőtt a másik kutyám tüzelt be mellette, szeparálva voltak, nem volt semmi hisztizés. Bár utólag kicsit felelőtlenség volt, de a barátnőm tüzelő szukájával még sétáltunk is vele, szintén probléma nélkül.

Tenyésztőknél is vannak fedezőkanok és tüzelő szukák, mégis élnek...

2021. jún. 21. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Neveléssel ezek jól kezelhetők amúgy, mi is tenyésztünk és bizony csend van a kennelsorban hiába vannak ott tüzelő szukák és kanok is.
2023. máj. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!