Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya/macska allergiát nem...

A kutya/macska allergiát nem a szőr okozza?

Figyelt kérdés

Akkor a kopaszmacskára is allergiás aki allergiás?

De ezt nem értem mert van egy ismerősöm aki állatszőr allergiás, és egy szőrős ruhától is tünetei vannak.



2021. júl. 9. 00:27
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem ,a kutya és a macska ora ugy nedves, az orrán keresztül ki bocsájt egy bizonyos nedvet amire allergiás az ember , legalábbis én így hallottam.
2021. júl. 9. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Orra* ugye*
2021. júl. 9. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%
Több allergén is lehetséges, pl aki poratka allergiás, annak lehet probléma a szőr, ami lebomlik, ezt takarítással ki lehet védeni.
2021. júl. 9. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A macskák nyálában nagyon sok a fehérje.Aki macskára allergiás az erre a fehérjére allergiás többnyire,nem magára a szőrre.És hogy mi köze a nyálnak a szőrhöz? Nagyon egyszerű,a macska folyamatosan mosakszik.Nyállal.


Kutya esetében is van olyan,hogy valaki kimondottan csak a nyálra allergiás,de az ilyen allergiások tarthatnak olyan kutyát ami nem nyálzik szinte semennyit.


Ezen felül maga a szőr válthat ki allergiás reakciót ez a hámsejtekben lévő allergén miatt van.

Kutyák és macskák vizeletére is lehet valaki allergiás.Kutyát tarthat aki csak vizeletre allergiás,macskát körülményes az alom miatt.

2021. júl. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az allergiás reakciót egy FEL D1 nevű fehérje okozza, ami a macskák nyálában, ürülékében stb. megtalálható. Innen nem nehéz kibogozni, mivel a macska kényes jószág, ahogy tisztogatja magát a kis nyálával ez a fehérje is rákerül a szőrére/bőrére, ez pedig az erre allergiásoknál tüneteket produkál egy idő után, ha zárt térben vannak.

Vannak ún. “Hipoallergén” macskafajtákmelyekben ez a fehérje természetes módon is alacsonyabb koncentrációban fordul elő, pont annyira, hogy egy allergiás ne kapjon mellette tüsszögőrohamot. Sokan tartanak ilyen fajtákat, talán az orosz kék is ilyen, ha jól tudom.

2021. aug. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!