Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Anyósom kutyájára vigyázok, a...

Anyósom kutyájára vigyázok, a kertben evett valamit, hányt tőle. Anyós szerint nincs baj, a kutyus egy kicsit bágyadt volt, de már újra ki akar menni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A szokásos reggelit kapta tegnap.

A diófa alatt van sok elhullott dió, meg valami szilva féle).


Nagyon szeret kint lenni (anyós lakásban tartja, de mondta, hogy engedjem ki nyugodtan)


Biztonságosabb ha csak a dolgát végezni viszem ki és végig vele vagyok, ugyanakkor elég meleg van a lakásban, az sem jó, ha állandóan bent van. A kertben összegereblyeztem amit láttam, de ki tudja mit találhat még

Merjem kiengedni?


2021. júl. 11. 05:02
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy a füvet is ette!
2021. júl. 11. 05:03
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

Nekünk volt ilyen, hogy mérgezett virslit, szöges virslit és hasonlókat dobáltak a kerbe a környéken, mert kertvárosba költözik, és „NeM bíRJa a KuTYauGTáSt” 🤦‍♂️


Szóval óvatosan ezekkel!

2021. júl. 11. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Én nem merem felügyelet nélkül hagyni az udvaron és a kertben a kutyám, pontosan azért amit az első válaszoló is írt. A hírek is folyton tele vannak állatkínzó esetekkel (pl. lelőtték a kutyát az udvaron), a szomszédunk kutyáit is megmérgezték (ők ugattak egész nap mert a gyökér "gazdájuk" le se szarta őket, hiába járt kint a hatósági állatorvos is feljentés után...)


Egyébként a sima fűevéstől is hányhat, nagyon ritkán az enyém is bezabál a fűből, amit aztán kihány. Úgy tudom, hogy ha nem gyakori, akkor normális jelenség. Volt a hányásban valami?

2021. júl. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A leesett diót, szilvát, stb szedd össze. A szilva csak hasmenést okoz, de a dió, főkeg az éretlen sokkal komolyabb bajt is csinál.


Egy hányás nem gond, a kutyáknál teljesen normális. Ha a kedve, étvágya nem jön vissza rövid időn belül, akkor viszont lehet baj.

2021. júl. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kétszer hányt.


Az elsőben csak fű volt, nem is aggódtam. A második viszont a teljes reggeli


Ráadásul amit kihányt meg akarta enni!

2021. júl. 11. 09:19
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Hogyha ezentúl nem hány, eszik, jó kedve van, akkor nincs baj. Ha továbbra is hány, akkor doki.
2021. júl. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!