Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnék kutyát kisbabáho...

Hogyan tudnék kutyát kisbabához szoktatni? Akár mit csinál csak morog..

Figyelt kérdés

Még csak azt sem mondhatjuk,hogy bármi fájdalmasat csinálna ami miatt ilyen p*cs lehetne.Nyújt felé dolgokat.Labdát próbált adni/dobni neki (pár centit,de tud dobni..),ráteszi a kis kezét (NEM! nyomja,nem húzza a szőrét,nem csíp,nem csinál SEMMIT amivel fájdalmat okozna vagy valami..),vagy csak simán elhaladna mellette.


Félek,hogy bele fog előbb vagy utóbb kapni.Tudok vele valamit csinálni?

Ugyan úgy foglalkozunk a kutyával is.Még a séták is pont ugyan akkor vannak,semmi nem változott ami miatt ilyen s*ggfejnek kellene lennie.be is mutattuk neki a babát ahogy a tréner javasolta kezdettől fogva (terhesség előtt már érdeklődtem a kutya suliban,akihez jártunk ismeri is a kutyát..) ott lehetett mellette.

De már csecsemő korban is megvolt a gond,hogy ha csak megmozdul is morogni kezd.


Megszagoltattuk vele,hogy ismerkedjen,folyamatosan hagytuk hogy ott legyen minden percben.Rászóltunk ha morog,hogy hagyja abba vagy simán a helyére küldtem.

De most kezd ez sok lenni,és fogalmam sincs mit csináljak,az eddig próbáltak nem jöttek be.


Ötletek,tippek,másik kutya kiképző Pest környékén?



2021. jún. 20. 20:04
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
85%

Hogy néz ki a kutya amikor morog? Úgy értem milyen testhelyzetet vesz fel? Megfeszül,nem mozdul vagy nagyon lassan? Esetleg kihúzza magát,és próbál minél nagyobbnak tűnni,eréjesnek? Vicsorog is? Behúzza vagy kiegyenesítí a farkát? Ha hozzá próbálsz érni téged is támad?


Add oda valaki olyannak akinek nincs és már/még nem is lesz gyereke.

Nem kompatibilis vele.Jobb mint megkockáztatni,hogy bele kapjon.mert ha egyszer bele kap akkor utána az tovább fajulhat több kapkodásba,majd harapásba,végül agresszív támadásba.


Nem tudom hogy próbáltátok hozzá szoktatni de vagy a módszer nem volt jó vagy ez a kutya sose fog gyerekkel kijönni.Esetleg ha nagyobb lesz,de én nem várnék éveket és aggódnék hogy mikor akadnak a kutya fogai a gyerekem bőrébe csak mert az szeretne egy kis simogatást adni a kutyának.

2021. jún. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
61%
Hívjatok ki egy házhoz járó trénert, ha semmi nem használ. Ő esetleg olyasmit is láthat a kutyánál, amit ti nem és jobbaan ráláthat, mi idegesítheti. Nekem 11 hónapos a babó, 13 éves a kutyus. Nálunk első hetekben volt morgolódás, mert akkor tényleg állandóan a babával voltam, ő meg a férjemre maradt, akivel viszont nem tudta, hol a helye a falkában. Aztán valahogy elkezdtek a helyükre kerülni a dolgok, most már elnézi azt is, ha húzza a bundáját. Talán ott kezdett változni a hozzáállása, ahol a férjem is elkezdett besegíteni a pici körül meg a nagyszülők is és így én újra tudtam többet kutyázni.
2021. jún. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
89%
Másik kiképző, de expressz gyorsan, mielőtt tragédia történik. Ha nem hoz eredményt, akkor döntened kell, hogy melyiket költözteted el a háztól.
2021. jún. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Feszülten áll mint a cövek és morog.Lassan ide-oda néz,vagy felnéz ha hozzá szólok.

Ha rászólok elmegy onnan a helyére,de semmi egyéb.

Ahogy javasolták étellel és játékkal azaz pozitív dolgokkal próbáltam hozzá szoktatni,de..de nem ment.


Megéri egyáltalán kihívni valakit,láttok rá bármi esélyt így látatlanban hogy lesz ez jobb is?


Tudom,hogy rossz helyről jött így rossz emlékei biztosan vannak akár gyerekkel.De könyörgöm annak már 3 éve és igazán tudhatná hogy mi sosem bántanánk.mi nem is bántottuk..ugyan azokat a módszereket használtam igazából amivel minket is megszokott.

2021. jún. 20. 20:41
 5/25 A kérdező kommentje:

"Add oda valaki olyannak akinek nincs és már/még nem is lesz gyereke."


Ha nem találok megoldást és tréner sem tud ezen segíteni akkor nyílván ez lesz.

Nem fogom megvárni ameddig bele is harap a gyerekbe,ez logikus..de ott vagyok,hogy ez meg se történhessen.

Azért próbálkozni még szabad,lemondani csak akkor akarok róla,ha végleg nincs jobb megoldás.

2021. jún. 20. 20:43
 6/25 anonim ***** válasza:
94%

Ez pedig félelemből fakadó agresszió.A morgással jelzi,hogy "hagyj békén".

Már pedig a baba ezt nem érti.Én ismétlem nem kockáztatnék.Egy félős kutyát sokkal nehezebb megszoktatni még felnőttekkel is,ki kell hogy épüljön a bizalom.

Egy kisbaba nem tud bizalmat építeni.Simogat,ételt és játékot dobál,kiabál,és bújik.Rosszabbik gyerek-eset amikor szőrt húznak,csípnek,farkat húznak,szándékosan vagy épp nem szándékosan de egyéb módon fájdalmat okoznak.

2021. jún. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
44%

Ahogy olvasom a leírásod, ez nagyon súlyos viselkedés probléma.

A megoldása pedig gyenge. Nagyon komolyan a helyére kellene tenni őkelmét, ugyanis a baba jelenleg a rangsor legalján van, és ezt a kutya folyamatosan tudatja is.


Ez nem félelmi agresszió. Ez féltékenység. Az pedig nagyon veszélyes.

Ahogy látom, olyan szinten már nem tudsz hatni a kutyára, ahogy kellene.

A kutyás témakörbe is írj ki egy kérdést, ott szakmaibb válaszokat fogsz kapni, mint itt.

De ide sürgősen kell egy JÓ kiképző!

2021. jún. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
97%
Először azt hittem, hogy simán féltékeny, vagy csak nem igazán tudja, ki a főnök, de a leírásod alapján ez a kutya traumatizált, és nem kizárt, hogy van valami gyerekekkel kapcsolatos rossz élménye, ami miatt nem is lesz kompatibilis. Sajnálom, ez szar helyzet :/ még egy trénert megpróbálnék, de ha az se segít, akkor egyértelmű, hogy nem lehet a baba testi épségét kockáztatni.
2021. jún. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim válasza:
0%
Mégis mi lenne a cél? Feltételezem, hogy nem valami perverzióról van szó.
2021. jún. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Azért egy próbát még teszek hátha van Magyarországon olyan szakember aki foglalkozik ilyen kutyákkal is.Házhoz jövővel megyek is valamire mert ezek a telefonos tanácsok és ránézésre rámondások eddig nem segítettek sokat..

Köszi,megyek csoportokba is érdeklődni.


De sajnálnám,ha tényleg rossz vége lenne.Szeretem ezt a ritka hülye kutyát..:/

2021. jún. 20. 21:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!