Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jól bevált módszer szeparációs...

Jól bevált módszer szeparációs szorongás ellen?

Figyelt kérdés
Covid alatt került hozzánk a kiskutya. Eleinte nem volt gond vele, amúgy nagyon rendes, jó kutya, de most 1-2 napja elkezdett pánikolni ahányszor egyedülhagyom. Néha megállok a lépcsőházban hallgatózni pár percre és megállás nélkül ugat, visszhangzik tőle a fél ház, majd fájó szívvel hagyom ott. Próbálok minél hidegebben távozni tőle és amikor megjövök és ugrál rám örömében próbálom akkor is nyugottan kezelni, hogy ne erősítsem a szokást, hagyok neki zenét mikor elmegyek, meg előtte próbálom lefárasztani egy kis futkorászással/birkózással, közvetlenül előtte kap enni, de sajnos megszokta az emberi társaságot 0-24 ben. Valaki segítsen, mert megszakad a szívem ahányszor egyedül kell hagynom. A kutyasuli/kutyaovis válaszolók legyenek szivesek és kíméljenek!

2021. júl. 11. 09:49
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Remelem, nem buta otlet, de ha esetleg van egy regi polod, vedd fel egy napra es utana add oda neki, talan az illatod megnyugtatja.
2021. júl. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Úgy kell szoktatni hogy egyre hosszabb ideig hagyod magára pl 15-20 perc, fél óra, 1-2 óra, fél nap stb
2021. júl. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Hogyha anyagihelyzeted engedi, a napközi is jó megoldás. Nálunk a pólós módszer bevált. A neten van egy csomó minden,pl: tegyél úgy, mintha készülődnél, de ne menj sehova. Fontos, hogy ne kösse össze a készülődést (smink, fogmosás, stb) azzal, hogy otthagyod.
2021. júl. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
Akkor én leszek, aki nem kímél a kutyasulis válasszal. Egy komoly szeparációs szorongás nem múlik el attól, hogy leteszel neki egy pólót. Fontos lenne tudni, hogy valóbab szeparációs szorongás-e, vagy valami egyszerűbb dolgoz áll a háttérbebn. Én mindenképp felkeresték egy ehhez értő egyéni trénert, mert ha nincs kezelve a probléma csak rosszabb lesz. Ha budapesti vagy, ajánlanám pl a Sunny Side csapatát. [link]
2021. júl. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket a 4-est kivéve. Szerintem világosan fogalmaztam.
2021. júl. 11. 12:44
 6/10 anonim ***** válasza:
58%
Pedig 4esnek igaza van. Megkönnyítenéd magadnak és a kutyáknak is a helyzetet. Ezt kezelni kell és ebben a tréner tud segíteni
2021. júl. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Szerintem meg a kérdésre kellene válaszolni, nem az egyetlen dolgot hajtani amit kifejezetten kértem, hogy ne. Nem fogok mindenért oktatóra költeni. Ha tudsz segíteni segíts, ha nem akkor ne írj ide. Ilyen egyszerű
2021. júl. 11. 14:10
 8/10 anonim ***** válasza:
63%

Egyrészt ha szabadon hagyod, ne hagyd magara most hosszú időkre. Kezd csak 2-3 percekkel, azt is vezesd be úgy, higy maradásban hagyod, amit ugyebár felépítesz, így ott higgadt, nem stresszel.

Szoktasd boxhoz, tanítsd meg rá, hogy abban van a pihenő.

Eleve sokkal jobbam fáraszd le minden egyes ilyen gyakorlás helyett.

Eleve ne engedd, hogy állandóan kövessen a lakásban.


De miért nem addig szoktattad ehhez, amíg otthon voltál vele? Ja, mert nem vagy egy csöpoet sem tudatos. Mert kellett a kutya akkor hirtelen és a csöpp eszeddel nem gondtál bele, hogy mi lesz a kijárasi korlátozás után.

Vidd el kutyasuliba, ha nem tudod nevelni!

2021. júl. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

8-as nyilván követtem el hibákat, ettől nem érzem magam szarabb embernek. Meg korábban is volt hogy egyedül hagytuk (kb 3 hete) amikor barátokkal találkoztam meg hasonlók, és akkor is direkt figyeltem hogy viselkedik, és akkor teljesen jól tűrte az egyedüllétet, szóval az elmúlt pár hétben alakult ki nála ez a szorongás.


Nem esik jól a beszólásod, de köszönöm a hasznos tanácsokat, ment a pipa!

2021. júl. 11. 14:43
 10/10 anonim ***** válasza:
76%

Ha félek a víztől, biztosan nem fogok kevésbé félni, ha jól belöknek a mély vízbe tök egyedül. Akkor fogok kevésbé félni, ha megtanulok úszni, és kezelni a szituációt. Ha előtte 3 kört futok, és reggelizem sem fogok kevésbé félni a víztől.

A kutyád sincs másképp, mikor üvöltve otthon ül, stresszel, és nem érti, hogy hova tűntél. Eleve egy valódi szeparációs szorongásos tréning úgy kezdődik, hogy nem hagyod otthon a kutyát, hanem felépíted tudatosan, segítséggel a szituációt.

Igazán sajnálom, hogy sajnálsz trénerre költeni egy problémával kapcsolatban, de ha a kutyádnak tényleg gondot okoz az egyedül létezés akkor az magától nem fog megoldódni, akkor sem ha a szíved megszakad a folyosón.

És akkor sem ha te ilyen válaszokat nem akarsz kapni.

2021. júl. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!