Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kell nevelni egy harapós...

Hogy kell nevelni egy harapós 2 éves kutyust? Sajna nem tudom, hogy hogyan érjem el, hogy falka vezérnek tekintsen!Meg, hogy a nyakörvéhez tudjak nyulni. Mudi kutyus, és az első kutyám! Negatív komentelők kiméljenek.

Figyelt kérdés
2021. júl. 12. 18:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
13%
Az első a kaja. Mindig minden körülmények között ki kell tudnod venned a szájából. Kaját, ne hagyd kint egésznap előtte. Mivel kölyök napi 4x adj neki enni. Ha nem eszik, amikor elé rakod, akkor elveszed és a következő étkezésnél visszaadod neki. Próbáld meg lefoglalni. Taníts neki trükköket. Pl pacsi v simán csak az ül. Jutalmazd. Fárasszad le agyilag is. Ha erősen harap, tudassad vele, h ez fáj. Adj neki egy pofont. Nyilván ne verd agyon!! Nekem 6 éves nagytestű kutyám van. Írj privibe, ha van kérdésed. Sok mindent tudnék írni még. Kaja és fárasszad le a kutyát fizikailag és agyilag is.
2021. júl. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
98%
Nem kölyök, #1. Egy felnőtt kutya, aki nagyon durván el lett rontva. Ne is gondolj arra, hogy egyedül menni fog.
2021. júl. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
98%
Egyes vagyok. B@sszus benéztem. Hónaposat olvastam!!! Bocs! Egyetértek a 2sel!
2021. júl. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
98%
Első vagyok. Kicsit írj bővebben, h h működik a kajáltatása vagy miket csináltok, de ha annyira durva a helyzet, h a nyakörvéhez sem tudsz nyúlni akkor tényleg baj van. Kérj segítséget. Kutyakiképző v valami. Még fiatal. Változhat.
2021. júl. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
98%
Mi történt vele 2 éves koráig?
2021. júl. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
96%
Vidd kutyasuliba! Egyedül nem fogod tudni helyrehozni. Első kutyának a mudi kemény fajta, de sok mozgatassal és tanítással nagyon jó kutyák. Nem tudom, hogy mi volt az elmúlt 2 évben, nem is ez a lényeg. A kutyasuliban téged is megtanítanak bánni a kutyával, falkevezérnek lenni, és megtanuludod tanítani a kutyát. Sok sikert, hosszú küzdelem lesz, de ha sikerül megéri!
2021. júl. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem kell neked egy oktató. Amíg ennyire neveletlenek, ne vidd suliba a többi közé, mert gondolom full szocializálatlanok is. Manapság már mindenhol vannak házhoz menő oktatók, talán már 2-3 alkalom is elég lehet, hogy rávezessen hogy működnek a kutyák.
2021. júl. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
85%

Erre csak általánosságokat lehet írni így látatlanban...:


1. Tilts MINDEN viselkedést, ami NEKED nem tetszik.

2. Mindig a TE akaratod érvényesüljön. (Pl. ha nem engedi el a játékát kérésre, akkor bizony addig fogod a másik végét, amíg magától el nem engedi.)

3. Agresszióra ne agresszióval válaszolj, hanem nyugodt, de határozott fellépéssel. Sokkal többet ér egy kutyánál, ha az agyára mész a kitartásoddal (a játékos példa is ilyen), mintha mondjuk megrángatnád a grabancát.

4. Mindig vidd végig a fegyelmezést, a gyakorlatokat, akkor is, ha épp sietsz vagy nics kedved hozzá.

2021. júl. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
52%
Kutyának nem adunk pofont!Kicsit sem,es annák kisebbet sem!!Hallod ne itt kérdezősködj elmeroggyantaktól,inkább nézz meg a neten egy két videót,kutyaszakértőktől.Ha bántod a kutyát,akkor már nem önszántából,jókedvvel,örömmel fog engedelmeskedni,hanem félelemből,mert fél tőled.Ez nem egyik napról a másikra fog menni,hanem lassan és türelemmel!! Tudom.Vegig jártam.Minden kutya más és más.
2021. júl. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
21%

Na ezert nem veszunk gyereknek kutyat. Gondolom a szuleid szarnak ra, neked penzed nincs kutyasuliba vinni, foglalkozni se foglalkoztal vele...hat, igy jartal.

Szakember kene, surgosen, oldd meg.

2021. júl. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!