Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félelem agressziót hogy lehet...

Félelem agressziót hogy lehet kinevelni a kutyából?

Figyelt kérdés
Menhelyes kutyánk teljesen megbolondul ha más kutyával találkozik az utcán. Van egy másik kutyánk, vele nagyon jól kijon. De ma voltunk az allatorvosnal és teljesen megbolondult a többi kutyatol. Hörögve ugatott, semmi más nem érdekelte. De közben remegett és ezerrel vert a szíve. Gondolom félelemből egyből támadt. Nem ismerjük az eloeletet. Mit lehet tenni ezzel?
2021. júl. 17. 10:49
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Kutyasuli segíthet, vagy ha nehezebb eset, magánóra, szocializációs csoport a megoldás.
2021. júl. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Akkor ez nem félelmi agresszió, annak jól elkülöníthető a kiváltója. Ez csak a szocializáció hiánya, de első körben én nem vinném csoportba, lehet, hogy el is küldenének egyből, ha meglátják, hogy viselkedik, inkább pár óra kellene külön egy hozzáértő trénerrel.
2021. júl. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
0%

Figyelj csak, drága. A kutyakommunikáció ismeretének alapvetőnek kellene lennie. Még azelőtt ennek utána kellett volna nézned, hogy kutyát vettél magadhoz. (Tudod, felelős, tudatos állattartás...)


Egyébként hogy kezeled ezeket a szituációkat?

2021. júl. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
És azzal tisztában vagy hogy nem minden szituáció van leirva valahol hogy ekkor és akkor mi a helyzet? Vagy azzal hogy sokszor nem olyan egyáltalán mint a nagykonyvben leirva? Illetve azzal hogy bizonyos módszerekre két kutya se egyforman reagál? Hogy ami az egyiknel bevalik a másiknál nem? Lehet ezért bátorkodtam tapasztalatokat megkerdezni, hogy rohadnek meg érte... 🙄
2021. júl. 18. 10:36
 15/22 anonim ***** válasza:
35%

Kutyakommunikációt írtam. Az nem módszer. Hogy jönnek ehhez a módszerek? Szerintem a szövegérteseddel komolyabb gondok is vannak.

A kutyakommunikációt azért kellene tudnod, hogy megállapíthasd a kutyád jelzéseit, lásd a kutyád állapotát, szándékát. Tehát tudd, hogy mikor mire is kellene rádicsérned vagy ratiltanod. Az azért rég rossz, hogy fogalmad sincs, hogy a saját kutyád éppen fél, emiatt félelmi agresszív, vagy az agressziójának teljesen más forrása van. Mégis milyen módszert vársz, ha ennyire sem értesz a kutyádhoz? Egyébként ezért nem szabad itt nevelési tanácsot adni, mert a nagy többségnek, mint neked is, halvámy fogalma sincs arról, amiről beszél.


Tehát újra leírom, a KUTYAKOMMUNIKÁCIÓ (segítek, ez a szó azt jelenti, hogy azon jelzések, amiket kiad a másik fél felé, mint a testjelek, hangjelek - szőrzet, farok, testtartás, fül, száj, arc stb) ismerete elengedhetetlen a neveléshez!

2021. júl. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
59%
A kérdező már meglévő kutya mellé fogadott örökbe második kutyát. Gondolom, az első nem mentett, így ebben nincs tapasztalata. Egy mentett kutya teljesen más téma, mint egy nem előéletes. De ezért nem kell nekiesni.
2021. júl. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Abbol a szempontból teljesen mindegy hogy félelemből vagy agressziobol támad hogy nyilván egyiket sem dicsérjük.

De még mindig fenttartom hogy ha csak szurkalodni, beszologatni tudsz akkor NE ÍRJ. Nem kötelező! Veled itt befejeztem.


#16 ahogy mondod, az első kutya nem mentett, bár vele szerencsém is volt mert az első perctől kezdve mindenkit szeret, akár kutya akár ember. Alapvetően a menhelyesrol se hiszem hogy az ugatasnal, morgasnal tovább akarna menni.

2021. júl. 18. 11:47
 18/22 anonim ***** válasza:
35%

Én nem tudom, honnan veszik ezt sokan hogy ez biztos nem félelmi agresszió, mert simán lehet az is. De persze látatlanban mindenki annyira okos.


Annyi a lényeg kérdező, hogy olyan trénert keress, aki egyénileg foglalkozik veletek, és ő látni fogja hogy mi a valódi probléma, és hogyan lehet kezelni.

2021. júl. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
18-as, mentett félelmi agresszív kutyám van.
2021. júl. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
76%
Akkor jó, mert nekem is.
2021. júl. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!