Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát érdemes 50m^2...

Milyen kutyát érdemes 50m^2 es panel lakásba?

Figyelt kérdés
Természetesen olyat szeretnék, ami békés, nyugodt és sokat alszik. :)
ápr. 29. 13:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
Neked akkor macska kell. És a szomszédok sem fognak jobban gyűlölni.
ápr. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
31%
Csivava
ápr. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
43%
Mit csinálni?
ápr. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
Semmilyet.
ápr. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
59%

Mi is panellakásban élünk, párom is szeretne kutyát, én is szeretnék, de képtelen vagyok arra kényszeríteni egy kutyát, hogy egy panellakásban nyomorogjon. Persze, le lehet vinni sétáltatni, kutyafuttató, stb., és én is láttam sok kutyát, ami tök jól elvolt panellakásban, de engem nem visz rá a lélek. Kertes házban nőttem fel, sok kutyánk volt, és még onnan is elszökött némelyik, pedig rohadt nagy kertünk volt. Tudom, hogy ezt is fajtája válogatja, de az én szememben a panellakás a kutyának egy börtön. Tudom, hogy nem mindegyiknek, de én nem akarom bekockáztatni, hogy ráerőltessem egy kutyára a panellakást csak azért, mert mi itt élünk és kutyát akarunk. Ez az egyik.

A másik, hogy vannak szomszédok. Tudom, hogy meg lehet nevelni a kutyát, de ahhoz nevelésre alkalmas gazdi is kell. És következetesség. Én tudom magamról, hogy nem vagyok alkalmas nevelésre, és ez a második, amiért elbukott részemről a kutya-projekt.

Ja meg nálunk 4. emelet klíma nélkül, szóval nyáron 2-4 hónapnyi masszív 30-35 fokok vannak, és nem akarok egy kutyát ennek kitenni.

Szóval így ennyi. Persze ezek csak az én gondolataim, az én több hónapos elmélkedéseim eredménye, nyilván lesznek okosabbak, akik jobban tudják, jobban tudnak pro és kontra érvelni. Ezt csak azért írtam le, mert én is hasonló helyzetben akartam kutyát, mint te, és hátha ez segít neked jobban mérlegelni a dolgokat.

ápr. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%

Az egész azon múlik, hogy mennyi időt tudsz vele tölteni naponta. Ha órákat tudtok aktív mozgással tölteni, akkor kevés kivétellel bármilyet.


Ha csak keveset, akkor leginkább semmilyet.

ápr. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
33%
Én nem ajánlok panellba kutyát, ha nagyon szeretnél, esetleg palotapincsi, vagy csivava. De azokkal is rengeteget kell foglalkozni, plusz ezek a fajták utálnak egyedül lenni, szóval szerintem jól gondold meg, bevállalsz e egy ekkora felelőséget:).
ápr. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
70%
A plüsskutya például pont olyan, mint amit leírtál. :) Nyugodt, csendes, sokat alszik.
ápr. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
22%
Mindenképp csau-csaut válassz. Nyugodt, nem nagy mozgásigényű, nem ugatós, közepes termetű. Barátomnak volt, szinte egész nap szunyókált, séta közben nem húz, nem rángat, nem foglalkozik más kutyákkal. Viszont nem ő a dog-show-k sztárja, önfejű, magának való kutya, önálló egyéniség.
ápr. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
87%

Annak a panelkutyának, amelyikkel foglalkoznak, viszik rendszeresen sétálni, lakásban a gazdi mellett lehet, kellően szocializált, hogy egyéb lakáson kívüli programokra is mehessen a gazdival, ezerszer jobb élete van, mint egy kertbe kivágott kutyának, mert "úgyis lemozogja magát". A lehető legsivárabb az a kutya élet, ami egy X négyzeméteres udvarra koncentrált, és a maximum szórakozása a szomszéd macskák és az utcán sétálók ugatása, kergetése. Ez alól maximum a nagytestő, valóban örző-védő fajták (kaukázusi, komondor stb), akiknek kevésbé az ember közelsége fontos.

Talán a legjobb, ha elmész egy menhelyre és körbenézel a kis és közepes testű kutyák között, az ott dolgozók biztos tudnak ajánlani olyan alanyt, amelyik az igényeidnek és lehetőségednek megfelel. Csak jó alaposan gondold végig, mennyire lesz időd, energiád a folyamatos és következetes foglalkozásokhoz, tréningekhez, sétákhoz. Ha ezt nem tudod vállalni, akkor tényleg maximum macskát tarts és ne kutyát, ezeket az udvar megléte se fogja megoldani.

ápr. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!