Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szökés ellen mit???

Szökés ellen mit???

Figyelt kérdés
Örökbefogadtam egy kutyát .Egyáltalán nem foglalkoztak vele ,megsajnáltam.2 évesen se egy oltás se féreghajtás semmi . Teljesen rendbetettem,az orvosi költségei elég zsebbenyúlós volt .Most meg folyamatosan szökik. A kapunk alatt kifér ,nem tudjuk úgy megcsinálni ,hogy ne férjen ki. Mindenhol azt olvasom ,hogy "lesz.r " és ezért megy.Oké de akkor hogy tudom megnevelni ,hogy ne menjen ?Egyenlőre kutyasuli kilőve,mert tényleg sokat költöttünk és a férjem már ott tart ,hogy vigyük vissza .Segítsetek.
2021. júl. 17. 12:41
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
35%
Szökés ellen séta:)
2021. júl. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
80%

Láthatatlan kerítés vagy villanypásztor.

De igzából a kötődést kellene építeni és el kellene kezdeni nevelni.

2021. júl. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
75%
Kennel legyen, és onnan csak pórázzal jön ki. Egy idő után lehet hogy megtanulja.
2021. júl. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
70%

Ez csak most problema, mivel gondolom nem kinti kutya lesz alapbol a hidegben, hiszen kistestu. Ha pedig ugyebar nem kinti kutya, akkor a legegyszerubb es legolcsobb megoldas az, ha mar most beengeditek a hazba, a kertbe csak felugyelettel mehet ki.

A keritest viszont akkoris meg kene csinalni idovel valahogyan.

2021. júl. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Benti kutya.Ha kiviszem ,hogy elvégezze a dolgát pórázon nem hajlandó.Rendszerint bepisil /bekakál. Ha leveszem róla és kimegyek vele egyből elvégzi ezeket ,de kerül ki és már fut is.Hiába rohanok utána .A kaput nem tudjuk megcsinálni ,mert az alja nem 1 szintben van .Nem lehet kinyitni a nagykaput ha az alján nincs ekkora rés .Sétát hiába írod ,mert folyamatosan járunk sétálni /futni .Napi 24ben nem vihetem.
2021. júl. 17. 14:45
 16/21 A kérdező kommentje:
Ez a villanypásztor lehet még megoldás.Köszönöm
2021. júl. 17. 14:46
 17/21 anonim ***** válasza:
70%
Értem hogy foglalkozol vele, mégis úgy tűnik, hogy nem fárad el eléggé, több ingerre vágyik. Habár ha megszokja a helyét és titeket, szerintem javul a helyzet. Esetleg téglákat, köveket rakni a résekhez? Azokat könnyen arrébb lehet rakni ha szükséges, de ha bichon méretű, nem hiszem hogy ő el tudja őket mozdítani.
2021. júl. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
36%

Figyi, fogsz egy deszkát meg néhàny követ, ideiglenesen a rés elé helyezed, mielőtt kimégy a kutyával. Miután vitted, arrébb rakod a deszkát.


Az, hogy "foglalkozva van vele", nem jelenti azt, hogy MEGFELELŐ a foglalkozás, akár mennyiségben, akár minőségben. Látátlanban nehéz megmondani, de én leírás alapján inkább minősége, hibás módszertanra gondolok.

El lehet kezdeni kezdeni annak a kutyának behívást tanítani, kapuszabályt, marad-ot, hagyd-ot meg egyéb impulzus kontrollal kapcsolatos dolgokat.


(Impulzus kontroll pl. az is, hogy a villanypásztoros hülyegyerekeket legszívesebben tarkón verném, de ehelyett alternatív megoldásokat ajánlok a problémádra.)

2021. júl. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
58%

Utolsó, az R+ nevelés, az önkontroll és impulzuskontroll fejlesztése miért is zárja ki a villanypásztor vagy láthatatlan kerítés használatát? Vagy te az a nagyon szélsőséges 'csak pozitívan' nevelős egyénke vagy?


Inkább csapja meg kétszer a villanypásztor, minthogy a kapun kirohanva elüsse egy kocsi vagy kilője a vadász... Igen, az önkontroll fejlesztés nagyon kellene, de egy teljesen laikus, kezdő gazdától és egy félrenevelt, elhanyagolt kutyától ez azért nem reális elvárás a kapcsolatuk elején.

2021. júl. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt gondolnám, hogy agyban sokkal többet kéne fárasztani, kihívások elé állítani, egyrészt.


Másrészt, hosszú pórázt ajánlok (5 vagy 10 m). Viszont annak a helyes használatát el kell sajátítanod, ehhez szerintem kéne a kutyasuli.

2021. júl. 18. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!