Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek a szökés ellen?

Mit tegyek a szökés ellen?

Figyelt kérdés
Igen, tudom, hogy rengeteg ilyen kérdés van itt. A kutyám elképesztően szökős. Tavaly nyáron költöztünk el, az előző háznál olyan volt, hogy simán kiment az utcára a kocsiútig, ha szóltunk neki azonnal visszajött, nyílt a kapu simán ott állt mellette, eszébe se jutott kimenni. Mikor elköltöztünk eleinte kiszökött, de nem csináltunk belőle nagy ügyet, gondoltuk új hely, had ismerje meg, stb.. Utána rendszeressé vált neki, hogy kiment. Amikor visszajött elvertük, kikötöttük utána szépen engedelmeskedett ( ez volt kb.2-3 alkalom). Teltek a hónapok, semmi baj nem volt vele, nyílt a kapu megállt, kinézett, körbenézett és ahogy álltunk be az autóval hátra jött velünk ő is. Mostanában nagyon elkezdett szökni. Amikor visszajött, illetve visszatereltem, mindenféle módszert kipróbáltam. Kapott verést, kikötést,dicséretet amikor visszajött, volt, hogy semmit, volt hogy csak becsuktam, stb.. Amikor visszatereltem, az úgy nézett ki, hogy kinéztem a kapun, megláttam, szóltam neki, hogy ül és marad, és szépen mozdulatlanul ült, amíg oda nem mentem érte. Most ha meglát távolodik tőlem és az ül-marad parancsra sem reagál semmit, hanem elmegy. Tudnátok tanácsot adni, hogy mit tegyek? Rengeteg oldalon olvastam, hogy sétáltatni kell napi 2x, de most őszintén, ebben a világban kinek van erre ideje? Oké, hogy hétvégén elviszem mindkettő napon 2 órás sétára, de akkor is. Az előző háznál elvittem heti egyszer, és mégsem voltak bajok az elszökéssel.....

2016. máj. 4. 11:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésed már meg is válaszoltad magadnak: séta hiányában rohadtul unatkozik, plusz tojik a fejedre, nyilván a nevelésére sem volt időd a rohanó világodban. Az igazi kérdés úgy hangzik: minek neked kutya?
2016. máj. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem vár már meg, mert többször is verést, kikötést kapott "cserébe". Ő ezt így értelmezi, nem úgy, hogy a kiszökésért kapott.

Verés, kikötés semmit nem old meg, sőt. De ezt te is tapasztalod.


Megoldások: Ivartalanítás, ha még nincs.

Napi 1-2 órás lefárasztós séta, más kutyákkal bandázás.

(Annak van erre ideje, aki szakít magának, és aki azt szeretné, hogy jól működő boldog kutyája legyen).

Kerítés megbízható megcsinálása, hogy képtelen legyen rajta kimenni.

Kapuszabály megtanítása, bevezetése. Vagy, ha ez nem megy, akkor a kapun kinyitásakor meg kell fogni a kutyát, pórázra venni és nem kiengedni.

Más módszer a fentieken kívül nincs. Verést felejtsd el, mert egyre kevésbé fog szót fogadni!

2016. máj. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mondd, mégis mi oka lenne a kutyának nem szökni? Szüksége van rá, hogy lássa a világot, te nem viszed, úgyhogy kénytelen így megoldani.

Ha meg bünteted a hazaérkezésért, ne csodálkozz, hogy egyre kevesebb kedve van visszamenni.

Szóval a megoldás a napi séta. Ha nem tudod vállalni, ne tarts kutyát, az ugyanis egy időigényes cucc, nem kerti dísznek való, mint azt ő elég aktívan közli is veled.

Az lesz a vége basszus, hogy elütik, vagy megtépi egy másik kutya. Ne szórakozz ezzel.

2016. máj. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs elegendő időd, ne tarts kutyát. A sétáltatás velejárója a kutyatartásnak, csodálkozol, hogy szökik, ráadásul ütöd vered, kikötöd és ettől vársz változást? Szomorú...
2016. máj. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
talán azért mert kikötötted és megverted többször! unatkozik otthon! Szegény kutya! Nagyon elképesztöen sajnálom!
2016. máj. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

Szökős kutyánál a legnagyobb hiba amit elkövetnek ha megverik,kikötik,bezárják.


Ezzel azt érti a kutya haza jöttem az rossz,mert büntetés jár érte.


Elvesztetted a kutyád bizalmát,lehet fél is tőled.

2016. máj. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szerintetek az jó megoldás lenne, ha kialakítanánk neki egy kenelt, ahol lenne napközben, ha hazajönnék kiengedném, játszanék vele, utánna visszacsuknám, és késő délután-estefelé egy 1-másfél órás séta?
2016. máj. 5. 01:12
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez már jobban hangzik.


Ha le van fárasztva akkor csak aludni fog. Viszont a szökős kutyákat néha a kennel sem tartja vissza így érdemes felül is zártat csinálni.

2016. máj. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A kenneles megoldás lehet, de egy reggeli rövidebb, de intenzív mozgást még be kellene iktatni.

Minél nagyobb legyen a kennel!

2016. máj. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!