Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász vagy Magyar vizsla?

Németjuhász vagy Magyar vizsla?

Figyelt kérdés
Már régóta gondolkodtunk egy új kutyán eddig a nj mellett döntöttünk már a teny3sztőt is kiválasztottuk , de gondolkodtunk a vizslán is. Azt olvastam hogy a nj az inkább munkakutya és nem családi, a vizsla meg inkább családi kutya, természetesen lenne egy uj kiskutyára időnk, és a pénz sem "akadály" (Jó minőségű táp, orvosi ellátás, stb...) . Az még fontos hogy vannak cicáink és nem tudom hogy a vizsla mennyire jó választás lenne a cicákhoz, mert ugye vadászkutya és nem szeretném hogy bármi "baj" Legyen(tudom hogy ez nevelés kérdése is) ti melyik fajtát ajánljátok jobban? Köszönöm elöre is a válaszokat.

2021. júl. 20. 21:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
60%
Németh juhász
2021. júl. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Vizslával irgalmatlan meló eljutni odáig, hogy ne hajkurássza a macskákat... Főleg, hogy "későn érő" fajta.
2021. júl. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
69%
A vizsla nem kutya. A vizsla vizsla. Azzal futhatsz, labdázhatsz, agyilag fáraszthatod,úsztathatod 8 órán át, de még mindig menne.
2021. júl. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Tényleg rossz a vizsla a cicákhoz? Mert az unokatesóméknak is vizsla kutyájuk van es ő nem bántja a cicákat😕
2021. júl. 20. 21:27
 5/16 anonim ***** válasza:
92%
Össze lehet szoktatni őket. A kölyök egyfolytában játszana, ezt a macska nem feltétlen értékeli.
2021. júl. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm
2021. júl. 20. 21:32
 7/16 anonim ***** válasza:
50%

Nem is tudom! Van egy vizsla baratunk es ma osszefutottunk. Szerencsetlen oldalan volt egy jo 20 centis varrat. Kerdeztem a gazdajatol mi tortent? Elmeselte, hogy megtamadta egy nemetjuhasz.


Nekem ez a sztori jutott eszembe a kerdesrol.

2021. júl. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
24%
A németjuhasz kissebb mozgasigényű és jobban bírja a többi állatot. A vizslat is össze lehet szoktatni, de szerintem az njvel egyszerűbb.
2021. júl. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Német juhász :) volt vizslám, imádta kergetni a szomszéd macskáit,akik folyton átszöktek..
2021. júl. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

A szüleimnek 2 vizslája van, sosem bántották a macskát... Sőt, tartanak tőle, mert a macska kifejezte nemtetszését az első találkozásnál.


Kinti tartásra semmiképp ne vizslát vegyetek. Erről pl nem írtál.

2021. júl. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!