Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar vizsla vagy németjuhász?

Magyar vizsla vagy németjuhász?

Figyelt kérdés
Melyik kutyát szeretitek jobban? Miért?

2012. febr. 27. 05:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mindkettőt.

De a magyar vizsla az csak hungarikum azért!:)

2012. febr. 27. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem magyar vizsla, mert a nem annyira beteges, nincs túltenyésztve, szerintem szebb is, meg hát amint az előző is említette, egy hungarikum:)
2012. febr. 27. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Imádom a vizsiket! :)
2012. febr. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Két teljesen más típusú kutya.

Az egyik egy univerzális munka-kutya, a másik pedig egy univerzális vadászkutya. Mindenben totálisan mások. Egyiket sem szeretem, túlságosan hiperaktívak. A mai német juhászkutyák ráadásul nagyon rondák. A küllemesek guggoló életmódot élnek, a munkavonalasok pedig simán rondák. Persze kivétel akad, csak ritka.

2012. febr. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mindkettő gyönyörű és okos, de az én jellememhez azt hiszem, a vizsla jobban illik, picit jobban is tetszik küllemre, és hát magyar:) Ezért ő.
2012. febr. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Németjuhász a kettő közül mert nem szeretem a vadászkutyákat. Barátságosak, nem lehet velük őrző-védőzni meg egyéb sportokat ami érdekel, pl terelés. De a németjuhászt sem tartanám, inkább más hasonló fajtát.
2012. febr. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Érdekes ez az őrző-védőzés, hogy milyen népszerű lett. Pedig a gazdák 99%-a soha nem fogja használni erre a kutyáját. :-) Tehát gyakorlatilag ez a zsákmányösztönre 1000x eljátszott mozzanatokkal kifejlesztett őrző-védőzős játék nem más, mint egy show elem, amit a kutya játékként fog fel.


De vizslával valóban nem lehet, illetve nem illik ilyet csinálni. A NJ pedig valóban jó erre, bár nem a legjobb benne.

2012. febr. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem az őrző-védőzésen volt a lényeg hanem azon, hogy nem szeretem az olyan kutyákat akik mindenkit szeretnek, imádnak, nem őrzik a házat stb Csak ha ezt mondom, akkor megmondják, hogy hát jelezni minden kutya tud meg ugatni, meg a legtöbb kutya megvédi a gazdáját (ami nem igaz mert még a kiképzettek sem biztosak éles helyzetben). De nekem ennél sokkal többre van szükségem. Ezért fogalmaztam komolyabban. Amúgy meg igenis versenyzek a kutyáimmal és a jövőbeliekkel is fogok, ha nem is őrző-védőzni de bármi mást.
2012. febr. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Értem. Ebben igazad van, a vadászkutyákat többnyire nem érdekli a házőrzés. :-) Viszont ami jó, bárhol elengedheted anélkül, hogy agresszív lenne a társaival. Míg sok-sok németjuhászt ismerek, akiket nem lehet elengedni más kutyák társaságában, mert agresszívek.
2012. febr. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem meg ez csupán nevelés kérdése, ellentétben az őrző-védővel. Voltam olyan táborban ahol fél tucat német juhász volt, de akitől félni kellett az az egy darab golden volt aki mindenkit támadott. És még tudok ilyen sztorikat.
2012. febr. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!