Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyam mind 4 laba duzzadt...

A kutyam mind 4 laba duzzadt piros es nyalogatja. Tudnatok segiteni?

Figyelt kérdés

Tobb orvoshoz is elmentunk mar tobb honapja tart ez es semmi segitseget nem kaptunk. Mindegyik jaj csak allergia ne adjak neki csirket de lehet hogy por allergia. Kosz ezzel megis mit kezdjek? Egy kenocsot vagy tesztelest vagy mintavetelt nem csinalt egyik sem hogyha esetleg gomba vagy atka. En szemelyszerint szortuszo atkara gyanakodtam vettem neki erre valo sampont szedi az immunerositot bolha ellen belsoleg es kulsoleg is apolva van vettem neki gomba elleni kenocsot is de azt is csak lenyalogatja ( termeszetes osszetevo) de a helyzet valtozatlan. Leginkabb a ket hatso laba a csunya de mind a 4 bevan dagadva allandoan nyalogatja hulladozik rola a szor. A korme rendben van csak a labfej ilyen. Nem tudom mit csinaljak es nagyon aggaszt hogy nem tudok rajta segiteni o meg csak nyalogatja es nyalogatja. Fajni nem faj neki ha megnyomom se huzza el a labat inkabb szerintem csak viszket neki.

8 eves drotszoru tacsko keverek aki sose volt semmire allergias. Ha valakinek volt ilyen megmondana mitol volt es mi gyogyitotta meg?


2021. júl. 21. 00:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Macskánknak lett ilyen baja, nekünk is ezeket mondta az orvos, aztán kapott a nyakára bolhaölő cseppet (külön fajta vagy kutyának, cicának), és rendbe jött, mert a bolhakakára volt allergiás. Ő az oldalát nyalogatta véresre.
2021. júl. 21. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nekunk nem bolha az biztos van egy cicank is neki semmi baja es kezelve lett bolha ellen is minden furdes utan kap a szorere kulsoleg es belsoleg is van benne mindig bolhairto :(
2021. júl. 21. 01:09
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az állatorvosi egyetemről kéne talán időpontot kérni.
2021. júl. 21. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%

Most nyafizni szeretnél vagy konkrét segítséget? Utóbbi esetben ugyan tedd már fel a kérdést, hogy a lakóhelyed környékén melyik állatorvost ajánlja a nép... Mert távgyógyítani itt neked senki nem fog.


A tünetek alapján lehet gomba is, demodex is, de allergia is (bolha is, por is, csirke is, bármi is). Szóval tényleg az a megoldás, hogy keresel egy állatorvost, aki mintát vesz...


Viszont én nem bombáznám mindennel a kutya szervezetét. Külső-belső bolhamentesítés nekem soknak tűnik, mégiscsak erős kemikáliákról van szó, inkább egy legyen, de normális (nálunk Nexgard Spectra vált be), szóval erre is rákérdezhetnél, ha találsz egy normális dokit.

2021. júl. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy kanikulaban megfeledkeztel rola, hogy forro az aszfalt es igy vitted setalni?


Masik ok talan valami allergia lehet, vagy egy olyan anyag a kornyezetedben, amibe beletapicskolt a kutya es ilyen hatasa lett?

2021. júl. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Dehogy. A talpanal semmi baja nem is piros ott a bor se csak a labfeje es nem setaltatom a melegbe. Honapok ota tart ez amikor meg nem is volt meleg.

A tisztitoszerekre gondoltam de arrol is valtottam termeszetes osszetevokre es a helyzet valtozatlan. Igazabol amikor ezt kiirtam nagyon ronda volt de igazabol szet nyalogatta alapbol nincs megduzzadva csak ha hozza er. Mar arra is gondoltam h attol ilyen hogy szet nylaogatja es folyamatosan fertozi de hat ezzel mit lehet tenni? Kiskora ota nagyon nyalogatos kutya egyebkent meg a liftre is kepes adni egy “puszit” ha olyan kedve van.

2021. júl. 22. 17:30
 7/7 A kérdező kommentje:
Egyebkent Budapest. De nem konkretan allatorvost keresek hanem az erdekelt hogy volt e mar valakinek ilyen hogy celzottan tudjak utana jarni mert az orvosok a panaszok alapjan csak legyintettek es felesleges fizetek amikor elmegyek.
2021. júl. 22. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!