Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Heidi nevet hogyan kell...

A Heidi nevet hogyan kell helyesen kiejteni?

Figyelt kérdés

2021. júl. 22. 11:07
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
28%
#19, attól mert esetleg kint dolgozol Németországban, nem lettél perfekt német.. Rengeteg tankönyvi tudású sokkal jobban beszél, mint akit éppen kisodort az élet. Csak sokan elfelejtik, hogy honnan jöttek.. Jhaaj, némethbe' dholgozom', már thöröm a magyart
2021. júl. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
55%
Tényleg? Csak 12 éve lakom itt.
2021. júl. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
51%
Azért van valami igazságalapja annak (sőt!), amit a 21-es írt, még ha rád nem is feltétlenül igaz. Ha meg 12 éve Németországban laksz, akkor neked kellene a legjobban tudnod, hogy a német kiejtés annyira, de annyira változatos az országon belül, hogy ilyet nem állíthatsz kiabáló nagy betűkkel, hogy HÉDI! Mert lehet, hogy valahol így ejtik, de az nem azt jelenti a kiejtésében nagyon diverz Németországban, hogy mindenhol így ejtik.
2021. júl. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
54%

Mint már írták, a név német eredetű és a hivatalos Hochdeutschban "hájdi"-nak ejtik. Lehet, hogy vannak dialektusok ahol hejdinek ejtik nem tudom, de én is már egy ideje Németországban élek, biztos, hogy hájdinak ejtik.


Egyébként az ei kombinációt szinte mindig "áj"-naj kell ejteni.

Viszont ez is az egyik leggyakoribb hiba amit magyarok csinálnak. Rengeteg embertől hallottam itt is, hogy az ei-t "ej"-nek ejti. Nem csak magyarok amúgy, sok más külföldi is. Általában azok, akikre csak úgy ráragad a német a mindennapokban de nem javítja ki őket senki.


De amúgy ez nem szabály, hogy neked hogy kell kiejtened a kutyád nevét, úgy hívod ahogy akarod. Nem hinném, hogy bárki ezen fennakadna.

2021. júl. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
35%

Azért téged se szólítanak Sanyi helyett Sányinak vagy Sényinek kiejtési különbségek ide vagy oda.

Én is Hédiként ismerem,és nekem is van ismerősöm akit így hívnak.


Hájdi nincs.Nem is volt,nem is lesz.Hédi van,magyarul is így kell leírni.

2021. júl. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
64%
Ne hasonlítsd össze Magyarországgal. Nálunk kb. kimerül annyiban mára, hogy kell-köll, zsemle-zsömle. Itthon már egyre kevésbé jellemző az, ami Németországban még ma is jelentős
2021. júl. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
36%

Tudod mit? Érezd úgy,hogy igazad van.

De azért ha szembe jön veled egy HÉDI ne szólítsd Hájdinak.

Nem fogja jó néven venni,vagy kijavít és neked lesz kínos.

2021. júl. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
72%
Nem én vagyok az, aki üvöltve mondja, hogy HÉDI! Lehet, hogy így is ejtik, de abban egészen biztos vagyok, hogy nem mindenki. Már csak azért sem, mert rengeteg német nyelvű dolgot olvasok-hallgatok-látok stb, és sokkal gyakrabban hallom a Hájdit, vagy az á-e átmenet közöttit, mint a Hédit. De részemről is offos már ez a vita
2021. júl. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
78%

Pontozattok le, attól még igazam van, hogy hájdi. Hochdeutschban. Nem tudom, hogy ti hol milyen dialektust beszéltek, lehet hogy ott hédi vagy heidi, de Hochdeutschban hájdi.

Melyik tartományban mondják hédinek?

2021. júl. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
78%
10 év német tudásra alapozva mondom azt, hogy "hájdi". Hochdeutschban egész biztos, de szerintem a legtöbb tartományban így mondják, ahogy az előző írta. Soha nem hallottam még, hogy "hejdi" vagy "hédi", szerintem ezek a magyarosított változatok. Németben az "ei"-t "áj"-nak ejtik.
2021. júl. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!