Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki mit tanít még meg a kutyájá...

Ki mit tanít még meg a kutyájának a lentiek kivételével, és hogyan?

Figyelt kérdés

Gyere ide, hozd ide, fúj, szépen sétálni, ülsz, fekszik, maradsz. Ezen utóbbikat kézjelre és parancsszóra is egyaránt.

Nagytestű, izmos kutyában gondolkozz légyszi, szóval a pitizés meg az ilyesmi nem jön be.

Köszi!


2010. febr. 18. 17:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
6%
Szerintem pont ha nem kicsi pincsi kutyáról van szó ennyi bőven elég! :P
2010. febr. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Pisilünk, kakilunk, csend legyen, helyedre, egyed: a tiéd, felkelünk, hopp (a térdemre ugrik a két első mancsával), szégyelld magad, nem szabad, kifelé, befelé (kézjellel is).
2010. febr. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Még valami, ezeken kívül?

Szerintem az a jó a kutyának, ha sokáig tanul valami újat. Azt halottam, hogy ha épp az alapokat megtanítjuk és utána semmi mást, akkor tompul az agya, butul! Az én választottam pedig utálja a sok ismétlést, szóval azzal nem fogom tudni lekötni. Imádja a kihívásokat, az új feladatokat.

2010. febr. 18. 18:49
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém póráz nélkül nem megy ki a kapun. Ezt nem tom hogy lehet elkalimpálni kézjelekkel a kutyának:DDD, de lényeg ha nyitva hagyom a kaput, vagy lebontják a kerítést a kutya nem megy el az udvarról. Ez is elég fontos, sztem fontosabb mint a cuki dolgok.
2010. febr. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
Igazad van abban, hogy tornáztatni kell az agyát. Én azt javaslom, hogy vedd meg a 101 kutyatrükk c. könyvet és abból tanítsd. Nem csak olyan dolgok vannak benne, hogy pitizés, meg egyéb cuki trükkök, hanem pl. hozz egy sört a hűtőből, keresd. Én most azt tanítom a kutyámnak, hogy hozza ide xy papucsát. Pl. hozd ide apa papucsát, Ági papucsát stb. Meg olyanokat is tud, hogy lassan, gyorsan, jobbról kerüld, balról kerüld, menj ki, gyere be, le, fel, menj tovább, állj meg, járdára, keresd a pórázt. Ezek egy részét anélkül tanulta meg, hogy kifejezetten tanítottam volna.
2010. febr. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Ja, még annyit, hogy kerti kutya lesz.

A kerítésen való kimenetel tényleg nagyon jó, azt elfelejtettem. Az én kutyám is ilyen volt...remélem majd ennek is simán menni fog :)

Köszi a további öteleteket! Várom még, ha valakinek eszébe jut valami.

2010. febr. 18. 20:31
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem amerikai buldog van, tanítsd meg neki hogy ne tegye a fejét az öledbe, úszni fogsz a nyálba:DDD
2010. febr. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
hat en azt is megtanitottam neki, hogy ugass. nagyon szepen megy neki, nagyon szereti. elvettem a macijat, es kiprovokaltam, hogy ugasson. addig nemadtam neki oda meg nem ugatott. meg ha megyunk az uton, es ramutatok a jardara, felmegy, nagyon ari, es meg csak 3 honapos. nagyon okos kiskutya. egyszeruen mindent meglehet neki tanitani, amit csak akarsz.....mert nincs buta kutya, csak konnyen-nehezen tanithato!
2010. febr. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Pacsi, pacsi mindkét lábbal, integetés, döglött kutyát színészkedni, parancsra sántítani, hemperegni, parancsra nyújtózkodni, szemét dörzsölni a mancsával... Mi ezeket tanultuk/tanuljuk a borderemmel, mi is a 101 kutyatrükk könyvből vesszük az inspirációt. :)
2010. febr. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Enyém tud: ül, fekszik, gyere ide, marad, állj, indulás (=gyerünk), szia (=adj egy ötöst), szia váltott lábbal, fúj, nem szabad, kérem szépen, helyedre.

És amikre büszke vagyok: járdára, hátrébb, tolat, mögém, óvatosan/szépen/finoman. Utóbbi hármat érti a kutyákkal való helyes, barátkozós ismerkedésre, a jutalomfalat elvételére, és a biztonságos közlekedésre is (pl. csúszós jég, árok mellett).

2010. febr. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!