Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnam megnevelni a...

Hogyan tudnam megnevelni a kutyam?

Figyelt kérdés

3,5 honapos. nagy kutya lesz ha megno, de mar most ha pl talal valamit az udvarban (kaja, bogar, barmi) es el akarom venni tole, rammorog. eddig csak morgott, viszont most mar nekem is ugrott (szo szoros ertelmeben) , kozben morgott es meg is harapott ugy, hogy a csuklombol folyt is a ver.

tudom, hogy kutyasuli lenne a legmegfelelobb szamara, es menni is fogunk, de valaki tudna valami tanacsot adni, hogy mivel tudnam megnevelni? legalabb annyira, hogy azert engem ne tamadjon mar meg


2021. júl. 25. 10:17
 1/7 anonim ***** válasza:
60%

Nem tudom merre elsz, de ha elerheto tavolsagban van Szentendre, akkor az ottani kutyasuliban keresd meg Rozsa Robit es kerj tole idopontot, hogy nezze meg a kutyadat es mondjon valamit a tovabbiakrol ... ez meg nem kerul semmibe. Problemas kutyakkal hozza szoktak fordulni.


Amugy a problema, hogy nem vagy 'vezeto' alkat, a kutya iranyitja egyelore az esemenyeket ... de ez most meg tok normalis, mert a kutyad neveletlen.


Valoszinu te sem vagy rutinos kutyas es ezert kersz segitseget. Egy a lenyeg, ne ijesztegetessel/uvoltozessel vagy fenyitessel akarj a kutya szemeben elorebb jutni, hanem tanuld meg iranyitani a kutyad. Vegul is ezt tanitjak meg a kutyasuliban es nem a kutya tanul meg irni-olvasni :)

2021. júl. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Honnan van a kutya, és mennyi idős korában került hozzád?
2021. júl. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%

Na, húzz a .... Remélem, ez csak egy trollkérdés!

Kettes, veled is csak többen vagyunk... Feküdj inkább le aludni!

Mi az, hogy ne fenyítéssel akarja megnevelni a kutyát? Tudsz olvasni, te szerencsétlen?? Konkrétan megtámadta a saját kutyája, úgy, hogy még kölyök! Ez nem játék!

Haveromnak is volt ilyen kutyája. Egyedül a haveromtól tartott, mert ő odacsapott neki, ha rosszat csinált! Őt tekintette alfahímnek!

De az anyjára, meg a 120 kilós nevelőapjára is nem egyszer majdnem rátámadt! Egy komondorról beszélünk! Az is akkor kezdett megbolondulni, ahogy elkezdett nőni.

A haveromat viszont játék közben se merte erősen megharapni, mert megtanította rá erélyesen, határozottan!

Aztán, mivel a kutya veszélyes lett a családtagokra, így az altatás mellett döntöttek. Inkább, minthogy a már felnőtt komondor letépje valamelyikük arcát...

Az a baj, hogy félsz a saját kutyádtól! Nem azt mondom, hogy ütni - verni kell, de, ha rosszat csinál vagy rád támad, akkor meg kell mutatnia, hogy ki a főnök! Különben, később rád támad és letépi valamidet... 3,5 hónaposan ilyen vad, akkor mi lesz később...?

Ha félsz kézzel hozzá nyúlni, legyen nálad bot! Légy határozott, erős kezű! Vagy marad a szomorú megoldás: vagy elaltattatod vagy esetleg lehet próbálkozni, vagy beadod menhelyre! Bár, ott talán megszánja valaki...

2021. júl. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
16%

*egyes veled is csak többen vagyunk.

Remélem, majd meglátogatod a kérdezőt a kórházban, ha ujjak nélkül fog bent feküdni...

Te id..ta....

2021. júl. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

nos, koszonom a valaszokat. mar korabban rammorgott, akkor rautottem aztan megnyugodott, de most annyira meglepett, hogy kb levegot is elfelejtettem venni.

egyebkent nemtudom milyen fajta lehet, doki azt mondta, hogy valami juhasz keverek, ha nagyobb lesz akkor konnyebben meg lehet allapitani. most kb a terdemig er, ilyen barnas szinu, a feje fele fekete. fogalmam sincs milyen lehet

kb 1-1,5 honaposan talaltam meg, mikor a dedmamamhoz mentem. az utca elejen van harom nagy kuka feleseg, es mellette egy nagyobb kartondobozban talaltam ra, feltehetoleg a testverevel egyutt. o fiu, a masik lany volt. sajnos o elpusztult ra 2 hetre, mikor befogadtam oket

eredetileg nem akartam megtartani, de annyira megszerettem, hogy mar nem tudnam elajandekozni vagy odaadni masnak. bar ha tudom ilyen lesz, akkor biztos nem hozom haza, hanem beviszem menhelyre oket. keso banat.. na mindegy

a kutyasuli fix, mar beszeltem is 2 sulissal eddig, illetve ha legkozelebb rammorog vagy megharap akkor biztos odautok neki, de azert gondoltam inkabb felteszem a kerdest itt.

annyira nem vagyok jartas kutya temaban, eddig is csak egy kutyam volt , de o is tacsko volt

2021. júl. 25. 11:41
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, szegényke, akkor esélye sem volt az anyja mellett szocializálódni.

Az nagyon fontos, hogy legyél határozott vele. Jelezd neki, ha fájdalmat okoz, már akkor is, ha csak kicsit fáj. Az anyakutya mellett ezt egymástól meg az anyától megtanulják, csak neki ez kimaradt.

A doki mit mondott, idegrendszerileg rendben van? Az nagyon fontos, mert nem mindegy, hogy csak a természetes kamaszodással kell megküzdeni vagy problémásabb a dolog, tudok olyan kutyát, akit idegrendszeri zavar miatt altatni kellett, mert kiszámíthatatlan volt, akármennyit küzdöttek érte.

Én egy rehabilitációban jártas egyesületet/kiképzőt felkeresnék esetleg.

2021. júl. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Elkapod, lebünteted és ott rögtön úgy elmagyarázod neki, hogy ezt tilos, hogy többé eszébe se jusson semmiért se morogni. Majd újra adsz neki lehetőséget erre, visszaadod neki az ételt és újra el akarod venni tőle. Ha normális, nem védi be, akkor elhalmozod dicsérettel, jutalommal. És ezt jó pár napig, jó pár ismétléssel el kellene játszani.

Ha nem tudod hogyan büntesd le, vagy félsz tőle, azonnal menj el vele kutyaiskolába!

2021. júl. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!