Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám úgy megnevelni...

Hogyan tudnám úgy megnevelni a kutyát, hogy ne csak akkor viselkedjen normálisan, ha egyedül vagyok itthon, valamint, hogy tisztelje jobban a cicáimat?

Figyelt kérdés
Van egy 5 éves komondorunk, akit a párom kis korában nem nevelt meg teljesen. Most babát várunk, és idejét érzem egy-két szabály kialakításának. Pl, hogy ne dőljön neki a bejárati ajtónak, mert piszkos lesz és nincs kedvem naponta mosni. Elértem, hogyha csak én vagyok itthon, akkor nem dől neki, de ha a párom is itthon van, akkor az ajtónak dőlve alszik. Tudja, hogy akkor nem vele foglalkozom és nem veszem észre, hogy mit csinál és nem zavarom el. Elértem nála azt is, hogyha elmegyek vagy hazajövök, akkor csak pár méteres távolságból követ, de ha a párom is itthon van, vagy vendégek jönnek, akkor direkt közel jön hozzám és van, hogy a kezemet is megnyalja. Azt is Elértem nála, hogyha a cicák bele szeretnének szagolni az ételébe, akkor nem bántja őket, nem is morog rájuk, valamint ha látom, akkor a cicák közelébe sem megy, de már láttam az ablakból, hogy amikor azt hiszi, hogy senki nem látja, akkor kergeti a cicáimat. Hogy tudnám elérni, hogy akkor is tartsa be a szabályokat, amikor senki sem ellenőrzi. Hamarosan megszületik a kislányom, és szeretném, ha vele is tartaná a pár méteres távolságot és még véletlenül sem döntené fel. Persze, ha megszületik a baba, akkor lesz neki lekerített része, hogy mi nyugodtan tudjunk közlekedni. Szerencsére nagy az udvar. De ha két percre megyünk ki, akkor nyilván nem fogom elzarni, és ilyenkor szeretném, ha nem körülöttünk lebzselne.

2020. máj. 25. 08:16
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
90%
Sok különböző szituációban kell vele gyakorolni ugyanazt, és akkor rögzül teljeskörűen. Ugyanúgy, mint ahogy ülni tanítod a kutyát. Otthon kb 2 perc elérni hogy leüljön, kint az utcán ahol autók, macskák, kutyák, emberek, mókusok, madarak, etc., ott csak sok gyakorlás után fog menni ugyanaz.
2020. máj. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
85%
Minden mondatod arról szól, hogy szeretnéd, ha a kutya elhúzna a közeledből. Szinte rá se kelljen nézned. Kérdés: minek a kutya??
2020. máj. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
80%

Azt hogy ne dőljön az ajtónak nem lehet megtanítani.

Minden kutya az ajtóban alszik vagy neki döl.

Azért csinálják hogy minél közelebb lehessenek a gazdijukhoz.


Ha jól látom nem te vagy a kutya gazdija és ezt ő is jól tudja. Vagy a párod neveli meg vagy senki mert téged a kutya nem tekint gazdájának.

2020. máj. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
87%
Kérdező, gondold már át, hogy mit csinálsz. Párod terhes, gondolom nem kutyázik, max elég keveset. Te meg bármivel próbálkozik a kutya egy minimális szeretetért. Bejárati ajtónak dőlés = közeletekben, vagy inkább csak a párod közelében, (mert te ezért is lecseszed) akar lenni. Gondolom sétáltatva sincs, csak ki van bszva az udvarra, se lefárasztás, se új inger. Ezzel, amit most csinálsz, tönkre teszed a kutyát és akár agresszívvá is válhat. Nem ogy az lenne a célod, hogy majd a gyerekeddel megbarátkozzon, kerülnie kell majd, és félnie tőled, ha mégis próbálna némi kontaktust a kislánnyal. Inkább ajándékozzátok el a kutyát, így mindenki jól jár, pláne a kutya.
2020. máj. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy én még nem voltam itt, amikor a párom megvette a kutyát, és nem nagyon nevelte meg. Én két éve lakom velük, és azóta próbálom megnevelni, igen kevés sikerrel. Mindig is volt kutyám, és mindig megtudtam őket nevelni, szófogadó kutyusok. Egyébként én vagyok terhes, és valóban a párom a gazdi, de ő nem nagyon foglalkozik a kutyával, még enni is én szoktam neki adni.
2020. máj. 25. 09:01
 6/57 anonim ***** válasza:
94%

Ajándékozzátok el,nektek nem való. Nem bántja a macskákat ha jól értem,hisz engedi a kajához is,az hogy néha kergeti hát na. Biztos unatkozik. Az ajtóhoz se menjen meg a közeletekbe se csak méterekről nézzen...A kutya emberközpontú tényleg azt várod,hogyha kijössz rád se nézzen? Szegény kutya.

Azt sehol nem írod hogy mikor foglalkoztok vele,csak azt hogyan húzzon minél távolabb. Azt hogy a gyereket ne döntse fel megértem,de a többi abszurd.Semmi olyat nem írtál ami borzasztó lenne a kutya viselkedésébe,remélem ez csak a hormonok miatti hiszti.

2020. máj. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
93%

"direkt közel jön hozzám és van, hogy a kezemet is megnyalja" - Hát de szemét!:)


Ismerve a komondorok természetét azt kell mondjam hogy szerencsétek van, hogy csak ennyi a "probléma" a kutyával! Ennyi foglalkozással amennyit tőletek vélhetően kap, azon se lepődnék meg ha agresszív, ugatós, bolond kutya lenne.

2020. máj. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
42%
Te csak terrorizalod azt a szerencsetlen kutyat, egyszeruen uralkodni akarsz felette ... biztos ez a fetised. Majd te megmutatod annak a komondornak, hogy ki az ur a haznal! Nem valo neked birka sem.
2020. máj. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
86%
Elég szomorú, hogy a kutyára nézve ilyen felfogással vállasz gyereket. A gyerekkel is ezt csinálod majd? Nem kenje össze magát, mert nincs kedved naponta megfürdetni, tartsa meg a 3 méter távolságot és max kaját kap majd, semmi törődést, semmi simogatást, semmi mást, amire szüksége van?! Hiába állítod, hogy ez nem így lesz. Ahogy az ember egy érző állattal bánik, úgy fog bánni a gyerekével is. Miért? Mert a kutya olyan, mint a gyerek, nem szeret egyedül lenni, foglalkozni kell vele, minden egyes nap, néha bosszantó, de határtalan szeretetet képes adni. Látod? Még annak ellenére is, próbál szerencsétlen némi törődést kicsikarni, hogy számodra útban van és neked csak nyűg, mert kb utálod.
2020. máj. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 A kérdező kommentje:
Na, ez ami nem igaz, mert a cicáimat meg imádom. Napi több órát játszom velük, itthonról úgy dolgozom, hogy az ölemben alszanak. Minden nap kapnak juti falatot, és nyilván a gyerekemet is így, sőt természetesen sokkal jobban fogom szeretni. Csak én ehhez nem vagyok hozzaszokva, hogy egy majdnem akkora kutya (amikor 2 lábra áll) ugráljon rám és nyaldosson össze. A szőre miatt esős időben iszonyat sáros, és összekoszolja a ruhám. Régen is volt kutyám, akik kiszaladtak elem, ha hazajottem, volt simi, tutujgatás, de azt tudták, hogy nem szabad ugrálni és nyaldosni. És én csak ezt szeretném elérni, hogy egy nyugodt, higgadt kutya legyen.
2020. máj. 25. 10:51
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!