Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nyers etetés receptek...

Milyen nyers etetés receptek vannak?

Figyelt kérdés
most 41 kilós felnőtt rotinak szeretnék nyers etetést. ebbe milyen húsok, zöldségek stb szerepeljen és mennyi? jelenleg brit premiuim táppal etetem. de szeretnék nyersre áttérni, állítólag olcsóbbra jön ki, meg jobban szereti.... köszönöm. mielőtt valaki nagyon okos lenne, nem azt a választ várom hogy barf, tudom hogy létezik, csak nincs rá pénzem.
2021. júl. 25. 11:13
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
0%
2 óriástestű és 1 nagytestű kutyát etetek havi 8-10ezer forintból prey módszerrel.
2021. júl. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
82%
Ha nyersezni akarsz, legalább azzal legyél tisztában, hogy azt barfnak hívják. Ha barfozni akarsz, akkor ahhoz idő, pénz, energia és hely kell. Nem rakhatsz kedved szerint a kutya elé bármit, bármilyen arányban, mert hiánybetegséget okozhatsz vele. Ki kell porciózni. Ha van rá kapacitásod, olvass rendesen utána és csináld jól. Nem olcsóbb nagytestű kutyával számolva. Ígyis-úgyis költséges. A táp mindig egyszerűbb választás, azon is lehet spórolni, ha nagy mennyiségben rendelsz neten. Vagy esetleg főzhetsz is külön a kutyára.
2021. júl. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
78%

Hát,ha csak nem saját állatokat is adsz nekik akkor ott valami nem stimmel.

Az óriás testű kutyák 50-90kg közöttiek.Azok egyikének is furcsán hangzana az a 8000ft/hó,nem hogy 3 ilyen kutyának...🤔

2021. júl. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
0%

Pedig de.

Általában 8-10ezerért szoktam vásárolni egy hónapban, 60-120Ft/kg áron.

Attól függ micsoda (belsőség drágább) és mennyire szagos. Ezek általában olyan húsok, amiket embernek már hivatalosan nem adhatnak el, de sokszor teljesen friss, csak kiszakadt a fólia, és olyankor már nem adható el. A szagosat sem úgy kell elképzelni, hogy rohad, hanem már nem teljesen friss.

Leginkább egyébként kacsafarhát. Mondjuk úgy 70%-ban. A többi az csirkefarhát, kacsafej, csirkefej, pucolt kacsazuza, belsőség, comb, szárny, néha sertés és marha belsőség.

Mindez olyan 80-120kg között szokott lenni. Hetente 6 nap etetek, 1 nap pihenő, szóval egy átlagos 30-napos hónapban 26 nap kapnak enni a kutyák.

Melegebb hónapokban akár még 1,5 hónapig is elég.

2021. júl. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
76%

Szinte tudtam,hogy farhátot vagy nyakat fogsz mondani,de a lejárt szavatosságú rosszabb.

Majd kapnak egy jó kis szalmonellát vagy gyomor fertőzést és többet nem szórakozol a döglött nyersel.Ami emberi fogyasztásra már nem alkalmas az a kutyának se tesz jót.

2021. júl. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
82%
#14 Persze, ha kukába való szeméttel etetsz, úgy könnyű olcsón kihozni az etetést...
2021. júl. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
82%

14 nem tudom miért szólsz a témához akkor.Ez se nem prey se nem barf.

Ez jó esetben pár napot állt döghússal való etetés.

Aki barfozik vagy preyezik nem azt adja oda amit ember már vagy amúgy sem fogyasztana.

Rendes húst adunk,izomhúst,mellet,friss csontot (nem akármilyet.nem csöves és tartócsontot),friss belsőséget azt is válogatva.Pl szívet heti 1x szabad adni és akkor is az étel 1% szabad,hogy legyen..


Amit te csinálsz az minden csak nem jó,ha akarod csináld a te problémád,de ne adj ilyen tanácsokat másnak.Ártalmas és rizikós.Tudom tudom a te óriás testűid mindig ezt ették és megélték a matuzsálemi 20 éves kort.

(Egy óriás testű átlagban 10-et él,ne ess majd túlzásokba)

2021. júl. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%

Látom senki sem olvasta el rendesen a válaszom. Nem adok romlott ételt, csak megint megy a sértegetés a GYIK stílusban. :)

70-80%-ban olyan húst kapnak a kutyák, amit ember is megehet, rendes hentesnél veszem a húst. 20-30%-ban van olyan, amit embernek már nem adhatnak oda, mert 1-2 nappal az eladhatóság után vannak. Ennyi. Tehát a szalmonella kizárt. A döghústól pedig igencsak távol áll. :)

A héten pl. sertésmájat, tüdőt (ezeket persze nem nyersen), csirkefarhátat, csirkemellet és kacsafarhátat ettek.


Igen, mindig így etettem. A német juhászom 14,5 éves korában lett elaltatva.

Jelenleg a legöregebb kutyám egy 13 éves komondor. Nem sok hasonló korú óriás testű kutyát találsz az országban.

2021. júl. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
88%

Ja,gondoltam.Mindenki a kutyája korával igazolja magát.Tipikus.

Attól,hogy megélt X kort még nem jelenti,hogy te csináltál valamit jól.


Ez NEM barf,nem prey etetés.

Csak oda hánysz olcsón beszerzett farhátot májjal.

A nyers etetés teljesen más.

2021. júl. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
0%

Így van, igazad van. Ilyen szar gazda vagyok. :)

És biztosan az olcsón beszerzett szeméttel egyenlő szintű kajától van az, hogy ilyen idős korában is napi szinten simán lesétál 8-10km-t, míg más fele ekkora kutyák tökéletes táppal és BARF-al már eddigre sokszor a föld alatt vannak.

2021. júl. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!