Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg lehet állat menhelyen...

Tényleg lehet állat menhelyen kutyát sétáltatni (teljesen kezdőnek)?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam, lehet ilyet, de nem akarok nagyon beégni... Ti tudtok erről valamit?

Köszönöm előre is!:)



2021. júl. 25. 15:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
71%

Amit 7# írt.

Bármelyik kutyát lehet sétáltatni előzetes ismerkedéssel..

2021. júl. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
45%

11. Baromság. Gyere be a telepre és próbálj meg előzetes ismerkedéssel sétáltatni egy 50 kilós domináns bull mixet. Márpedig a menhelyek ilyenekkel vannak tele. Ezeknél a kutyáknál nagyon észnél kell lenni, volt olyan is, hogy életveszélyesen megtépték a gondozót.

Mondom még egyszer. Amiről te beszélsz, azok az alapítványi menhelyek, nem az államiak, ahova először kerülnek a befogott kutyák, ahol 100+ kutyát tartanak. Azok az önkéntes alapon működő alapítványi menhelyek, ahova azok a kutyák kerülnek, amiket már innen ki lehet adni.


Nagyon szigorú higéniai szabályok vannak. Még a dolgozók sem vihetik ki a kutyákat a telep kerítésén kívülre, mert ennyi kutya között ha az egyik összeszed egy kórokozót, akkor az összes betegszik. Ahhoz, hogy foglalkozhass velük, kell hogy legyen tetanusz és veszettség ellenid. Csak munkaruhában lehet velük foglalkozni és minden munkanap végén le kell zuhanyozni, hogy ki sem vigyél semmit. És mindent dokumentálni kell, hogy mikor sétáltattad, hogy milyet xart, hogy hogy viselkedett. Nagyon nem mindegy, hogy milyen menhelyről van szó.

2021. júl. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Te gyepmester telepről beszélsz.Gyepmester telepre nem akar sétáltatni menni.Menhelyre megy.

És sétáltatok bull mixeket is,belőlük rengeteg van a menhelyeken (bár nagyon mix az,ha 50kg-ra felhízott.egy staff és pit sem több 30kg-nál.bullterrier meg főleg.:D).Javarészük vidékről jött,kertes házból.Más kutyák mellé nem valóak így egyesével lehet őket sétáltatni,ha nem viszed a többi sétáltató közelébe.

Én voltam az egyes válaszoló is.

Azért írtam mert sok tapasztalatok van benne,én közel s távol 8 éve sétáltatok hol egyedül kikapcsolódásképp hol viszem a gyerekeimet is.10 és 12 évesek.


Ideiglenes befogadó is voltam,bár azt nem lehet kiskorú gyermekekkel vagy csak tényleg barátságos kutyával/saját felelősségre.(8 év alatti gyermekek mellé többnyire nem adnak ki)

2021. júl. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező nyílván nem egy olyan helyre akar menni ahol ennyi feltétel és ennyi problémás kutya van..

Simán elmenne kutyát sétáltatni.Ezt nem kell,hogy egy 50 kilós bull (?) mixel tegye,vannak nagyon jó fej keverék kutyák akikkel élmény sétálni menni.

Noé,Rex,kisebb önfenntartó menhelyek millió számban vannak és értékelik,ha valaki megy a kutyákkal foglalkozni.Hátha megszeretsz egyet.

2021. júl. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
78%
Nem tudom, hogy hol laksz, én egyet biztosan tudok, ahol lehet kutyát sétáltatni, ez pedig a Szentendrei Árvácska. Neten és FB-on is megtalálod őket és minden infót a sétáltatási lehetőségekről.
2021. júl. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
68%

Merre laksz, mennyi idős, és mekkora termetű vagy? Kutyás tapasztalatod, vagy múltad van-e? Amúgy a legegyszerűbb, ha megnézed a helyi menhely honlapját (a legtöbbnek van), ott le vannak írva a lehetőségek, szabályok, meg még általában az is, hogy milyen kutyák közül válogathatsz...

Mi Győrben járunk ki sétáltatni hétvégente a gyerekekkel, itt aztán a bármilyen kölyöktől kezdve a bull-, németjuhász-, kaukázusi-, KÁJ-, kangal keverékeken át a 70 kilós masztiff keverékig minden van (utóbbi pl. a kedvencünk). Vannak persze problémásabb kutyák is, őket nyilván úgysem adják ki, vagy legalábbis nem akárkinek... Szép dolog amire készülsz, de tarts fokozatosságot, kezdj kisebb, idősebb, nyugodtabb kutyákkal, aztán úgyis belejössz ebbe az egészbe, meg beégni sem fogsz 😉

2021. aug. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
82%
Persze hogy lehet!!! En is ezt csinalom. Majd szeretnek onkentesnek jelentkezni, de meg fiatal vagyok hozza😐
2021. szept. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!