Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Munkavonalú Border Collie...

Munkavonalú Border Collie kennelek? Ki ismer ilyet és melyek ezek?

Figyelt kérdés

A fajtával, igényeivel, temperamentumával tisztában vagyok - kb 20 évvel ezelőtt találkoztam vele, tehát nem a jelenlegi (sajnálatos) divat hullám miatt esett rá a választásom, sokkal inkább mostanra adottak hozzá az életkörülményeim. Ez a divatosság nem is tetszik, mert nehéz "eredeti" kutyát találni már.

Néztem itt is több kérdést és google-ben, facebook csoportokban is végigpörgettem több oldalt, de szinte mindegyik a show vonalra hajaz. Habár odaírják, hogy jó idegrendszerre szelektálnak, mégis a küllem, megjelenés, dús szőrzet lett a másik legfontosabb szempont, kiállítási eredmények stb.

Igaz egyelőre versenyezni, tenyészteni nekem sem célom, de szeretnék aktív életet élni vele, terelést, agilityt mindenképp kipróbálni (ha beválik, versenyzés sincs kizárva), emellett rengeteget kirándulni.

Tudtok olyan kenneleket, ahol első sorban munkakutyaként való eredményesség a tenyésztési cél, illetve sportban elért eredmények, nem pedig különböző kiállítási díjak?


Perfect Sense Farmról vélemény? Eddig ezt találtam munkavonalúnak, de sajnos a honlapjuk nem működik csak a fb oldal.

A másik a Velvet Borders - leírásuk alapján tanyán élnek, de a képeken kiállításon is vannak kutyáik.



#Border collie #velvet borders #perfect sense farm
2021. júl. 26. 21:20
 1/7 A kérdező kommentje:
Poseidon Elfmagic Kennel - még ezt találtam, esetleg erről valakinek véleménye?
2021. júl. 26. 21:30
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

- Blessed Borders (bár abban a vonalban vannak eü, idegrendszeri gondok)

- From Camillands

- Bariguard

- Wixtra (ha még működik)

- Dynamic Drive

- Gold'N Rebeits

- Wondersoul


Ezek közt vannak csak terelős és csak agilitys kutyák is. Viszont egy agilitys kutya közel sem biztos, hogy elég jó lesz terelésre. Ahogy egy terelő vonalú sem biztos, hogy alkatban, sebességben ott mesz agilityben az élmezőnyben. Döntsd el mit szeretnél vele.

2021. júl. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket, utánuk fogok nézni. Blessed Borderst már néztem korábban, de lehet régi oldalt találtam, kb 2012-es utolsó frissítéssel, így nem voltam benne biztos, még működik.


Nem most azonnal tervezek venni kutyát, minimum 1,de inkább 2 év múlva (főleg hogy várni kell megfelelő alomra is). Addig pedig szeretném jobban megismerni ezeket a sport/munkavonalú kutyákat és az alapján eldönteni, melyik legyen. Csak sajnos a kereső első sorban a show vonalat dobja fel, mivel ez lett a divat, így az igény is,ebből van sok.

2021. júl. 26. 23:41
 4/7 anonim ***** válasza:
Érdemes facebook-on rákeresni a kennelekre (vagy a kennel tulajdonosokra), sokan csak azt használják már honlapként. ;)
2021. aug. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én személyesen ismerem a KidDragons On Fire kennel tulajdonosàt (és a most születendő alom szüleit). Igaz még honlapjuk nincs (most lesz az első alom) de nagyon szép eredményeik vannak sportban. Viszont azt nem tudom hogy hobbi célra adnak e el. Egy próbát szerintem megér azért.
2021. dec. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
41%
Nyugodtan hozz csak a KidDragonsból, a kannak a vonalában csak ott az epilepszia, van olyan kölyke, aki 1,5 évesen az első rohamba bele is halt, és az egész vonal tömve van dp-vel, emiatt nem egy almot mondtak vele vissza.
2022. márc. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Luck summer

Wake up your brain

Bariguard

Corrieloch

Dynamic drive

2023. aug. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!