Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások! Hogy tanítottátok...

Kutyások! Hogy tanítottátok meg a kutyának az irányokat?

Figyelt kérdés

Gondoltam sétáltatásnál jó ha tudja. Eddig úgy próbáltam, hogy pórázon ment előttem kimondtam a vezényszót (jobbra, balra), kicsit meghúztam a pórázt a kellő irányba, a kutya elfordult aztán kapott egy jutifalatot.

Ez jó módszer? Ti, hogy tanítottátok meg a kutyátoknak?



2021. júl. 28. 11:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló módszert alkalmaztam, mint te, nekünk működött.
2021. júl. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Catelar ***** válasza:
38%
Nem kell tudnia az iranyt. Es porazon nem elotted megy hanem a labad mellett! Amerre fordulsz,tartja veled az iranyt a labad mellett maradva
2021. júl. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
2-es, én kocogni szoktam a kutyámmal, amikor előttem fut, nagyon hasznos, ha tudja az irányokat, és elég egy szóval jeleznem neki, hogy merre menjünk tovább.
2021. júl. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Catelar ***** válasza:
24%

Elotted csak a vakvezeto kutya fut.

Rendes kutya lab mellett fut.

Ezert talaltak ki a “labhoz” vezenyszot…

2021. júl. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

2. Hozzászóló,

Huskym van, járok vele bicajozni. Még kölyök nem nagyon tud elrántani, de ha nagyobb lesz akkor simán elránthat, ezért szeretném, hogy tudja az irányokat. Amikor sétálok vele szépen jön a lábam mellett vagy 1-2 lépéssel mögöttem.

2021. júl. 28. 11:33
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Catelar, és a canicrossal mi van? :-D Sokak által kedvelt kutyás sport, és a kutya a gazdi előtt fut. Aztán ott van a bikejöring, de van sielős változat is.
2021. júl. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, amit használsz, az jó módszer, még fontos lesz a tovább, állj, lassíts, gyorsíts. Ha sportolni fogsz vele, az is fontos, hogy más kutyák ne tereljék el a figyelmét, abból is baleset lehet.
2021. júl. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
31%
Kérdező, ha még kölyök a kutya, akkor na gyon hamar hagyd abba a futtatását, különben olyan ízületi károkat szenved hogy nem köszönitek meg. Majd csak 1,5 éves kora után szabad futtatni, addig max játékosan futkoshat, amennyit jól esik neki.
2021. júl. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Persze, nem arról van szó, hogy maratonokat fut. Igényli is a kevés futást. Általába csak pár percet hagyom, hogy fusson, a saját tempójába azért, hogy szokja a biciklit.
2021. júl. 28. 12:07
 10/14 anonim ***** válasza:
87%

4-es:

"Rendes kutya lab mellett fut.

Ezert talaltak ki a “labhoz” vezenyszot…"


A "lábhoz" vezényszót azért találták ki, hogy bárhol, bármilyen helyzetben a kutya ezen szó hallatán azonnal a lábadhoz jöjjön. És nem csak a vakvezető kutya fut a gazdája előtt.

2021. júl. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!