Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik sokat utaznak egy darab...

Akik sokat utaznak egy darab kutyával: sokat számít a kutya mérete? Pl szállás keresésnél vagy utazásnál tömegközlekedésen (nem repülőn). Vagy ha kutyaszittert/napközit kerestek, van kitétel méretre ilyen helyeken?

Figyelt kérdés
ápr. 27. 20:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze, tavolsagi buszon es IC vonaton csak akkora kutya utazhat, amelyik befer egy bizonyos meretu hordozoba.

Napkozinel a kutya viselkedese szamit, szittereket nem tudom, ez egyeni preferencia gondolom, de szallasokon mar tobbszor lattam, hogy csak kistestu kutyakat fogadnak, de ez utobbi is valtozo,nyilvan sok olyan is van, ahol tokmindegy.


De szerintem inkabb a legnagyobb akadaly a busz es vonat, ha nincs sima.

ápr. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy számít.


Sok kutya fél mozgólépcsõn, metrón. Ha ölbe tudod kapni, az sokat segít.



Meg hát az se mindegy hogyan viszonyul hozzá a köz. Németjuhászt, staffiet, rottweilert az utca embere gyanakvással fogadja, akkor is, ha a kutya higgadt.

Egy ilyen cocapoo plüssmacinak vagy egyéb nem acsargós csivava ölebnek többet elnéznek, könnyebb felvetetni napközibe, hotelbe is.

ápr. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk ónémetjuhászunk van és a hosszú szőre + nagysága sok helyen kizáró ok. Megértem persze - de szerencsére van olyan hely, ahol nem problémáznak (illetve nincs sok textília az apartmanban) és jól érezzük magunkat. :)
ápr. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is hasonlóak a tapasztalataim. Metrózásnál nem mindegy, hogy felkapod és mozgólépcső vagy mentek az állón/liftes megállót kerestek. Tömegközlekedésen az is probléma lehet, bár nem akkora, hogy egy nagytestű kutya pl. nehezebben fér el az ülés alatt, kötöttebb, hol utazhatsz vele. Vasúton 20 kg felett hivatalosan a peronon kellene vele utazni. Gyakorlatban velünk még nem szívóztak ezen. Nekem kutyás téren nagyon nagy százalékban pozitív tapasztalataim vannak a tömegközlekedési dolgozókkal.

Ahogy előttem is írták: az emberek másként viszonyulnak egy kis cuki kutyához, mint egy hatalmas és fenyegető külleműhöz. Ha egy yorkie-ra nem raksz szájkosarat, nagyobb eséllyel nézik el, mint ha egy német juhászra. Fülkébe csak a többi utas beleegyezésével viheted be, ilyenkor is számít a külső, de azért nagy kutyával sem reménytelen. A másik oldalon, ha egy nagyobb kutyával utazol, kevésbé állnak le veled szívózni. Nekem vonaton volt olyan találkozásom, ahol az illető inkább lemondott arról, hogy pénzt szerezzen tőlem, amikor meglátta, hogy van velem egy kutya is.

ápr. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
63%
Valamennyit számít. A kisebb termetű kutyakat szerintem könnyeb ide oda hurcibalni, a nagyokat meg nehez felemelni. Lehet jobb lenne a kutyának ha szitterhez vinned
ápr. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!