Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Romániából szeretném átvinni...

Romániából szeretném átvinni a tacskómat mi kell hozzá?

Figyelt kérdés

2021. aug. 2. 14:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
23%
Romániába nem tudom pontosan, Ukrajnai határon kell kutyaútlevél, és egy bizonyos kor felett bizonyos oltások. Gondolom így van ez a román határon is.
2021. aug. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%
Allat utlevel - chip - meglevo oltasok.
2021. aug. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Snezi válasza:
0%

Állat útlevél, chip.

De ha Ártánd-Bors átkelőn jöttök valószínűleg meg se nézik 😆

2021. aug. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%

Állatútlevél,kornak megfelelő oltások és féregtelenítés,chip.

Oltatlan kutyát hiába chipes vagy útleveles nem engednek át sehová.

2021. aug. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ma hosztuk el 7 hetes kistacskó.A nagyszüleimnél vagyok kint tehát alapból Magyarországon élek. A kiskutyának az elsõ oltásai megvannak. És hétfõn visszük a következõre. Útlevelet szerintem akkor rendezzünk. Köszönöm a válaszokat
2021. aug. 4. 16:48
 6/14 anonim ***** válasza:
Akkor nem tacskó hanem keverék.
2021. aug. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
59%

Legálisan sehogy, mivel min. 15 hetes kell legyen a kutyus, és legalább 3 hete be kellett kapja a veszettség elleni oltást amit leghamarabb 12 hetes korában kaphat meg.

Nem legálisan átcsenpészed, vagy otthagyod a nagyszüleidnél és visszaméssz érte.

2021. aug. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
59%
7-es vagyok, a másik, hogy becsippelteted, csináltatsz útlevelet és imádkozól, hogy ne nézzenek bele az útlevélbe a határon (erre a legjobb esélyed a Bors 1-nél van, azaz a régi határon), ha észreveszik visszafordítanak.
2021. aug. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Már itthon vagyunk. 11.én vittük orvoshoz ahol a papám megkérdezte az orvost, hogy ez hogyan lehetséges. Az orvos azt mondta mielõtt utazzunk két nappal vigyük vissza a kutyát. 28-án jöttünk haza tehát 26-án bevittük, megkapta a 3. oltását. Becsippelték és az orvos megcsinálta az útlevelet. A határnál csak a magyar részen kérték a papírokat. Szóval minden rendben volt. A TACSKÓ nem keverék, nagyon jól van, él és boldog. Akik kedvesen válaszoltak azoknak köszönöm<3
2021. szept. 6. 16:35
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha 7 hetesen elhoztátok (ez törvénybe ütközik amúgy, ti is büntethetőek lennétek) akkor nem hogy nem tenyésztőtől van, hanem egy legalja szaporítótól. Ezáltal nem lehet tacskónak nevezni, legfeljebb csak akkor ha a szülei törzskönyvesek. Semmi nem igazolja hogy tacskó, és 99% hogy nem fajtatiszta. De hogy semmi betegségre nem voltak szűrve a szülei az teljesen biztos. Remélem egy beteges kutyát fogtál ki és tanulsz belőle.
2021. szept. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!