Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van 1 kutya a kisfiam ideszokt...

Van 1 kutya a kisfiam ideszoktatott de én nem akarom megtartani, kiírtam de senki nem jeletkezett érte. Bántani másik faluba átvinni nem akarom és szerintem oltása sincs mit csináljak?

Figyelt kérdés
2019. máj. 9. 20:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%
Vagy vidd el egy menhelyre!Vagy olttasd be és gondozd és fogadd be magadhoz!
2019. máj. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
Olvastass chippet. Ha nincs, add be menhelyre (lehetőleg a normális fajtába, ahol nem altatjàk el rögtön).
2019. máj. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
és szerintetek majd a menhely elhiszi hogy talált kutya? Olyan lendülettel vágják ki őket kutyástól mint más a macskát szarni
2019. máj. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%

Állatvédő szervezetet kellene felkeresni, de jó esetben csak hirdetni tudják a kutyust, befogadni nem ugyanis teltházon vannak. Menhely sajnos nem biztos, hogy beveszi (pont ahogy írták, nem hiszik el hogy nem a tiéd és meguntad, mert sok ilyen van), illetve nincs kapacitásuk sem. Gyepire ha beadod sanszos az altatás. Másik faluba átvinni meg már szerintem téged is bűnössé tesz...


Egyébként ha a kisfiad odaszoktatta és feltételezem szereti/szeretné, miért ágálsz annyira a megtartása ellen? Tudom hogy rengeteg pénz, idő és sokszor bosszúság, de ugyanakkor rengeteg öröm is egy kutya (bár nem tudom hány éves a gyerek és képes lenne-e már foglalkozni vele).

2019. máj. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

Ne ajànlgassuk màr a megtartàst, ha nem szeretné.

Menhely, civil àllatvédők, gyepmesteri telep. Tulajdonkèppen ez a 3 lehetősèged van

2019. máj. 10. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat igazából nem merem megnézetni a chippet mert ha nincs akkor azt hiszik az enyém és bírságolnak amúgy szerintem a menhely se fogadja be mert azt hiszik hogy meguntam
2019. máj. 10. 06:30
 7/15 A kérdező kommentje:
jah és nem akarom megtartani semmikép már arra is gondoltam hogy altatás de szerintem arra komoly indok kell nem?
2019. máj. 10. 06:32
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Szóval előbb altatnàd el, mint hogy megnézesd a chippet. Ennyire ostoba embernek gyereke is van? Jó példát láthat tőled.


Nem tudom hol laksz, de rengeteg városban pl a benzinkúton van chip olvasó. Elviszed a kutyát, leolvassàk neked. Ha nincs benne chip, rohadtul senki nem fog megbìrsàgolni. Azért van az a fránya chip olvasó, hogy a megszökött, elkòborolt kutyàkat be lehessen olvasni.

Miért bìrsàgolnànak meg? És ki?

Még ha állatorvoshoz elviszed sem rántja elő a bírságos füzetét (vagy nem tudom hogy képzeled a helyzetet).

Találtad, kész, nem te vagy a felelős érte, ha hiányoznak az oltásai és a chippe.

Viszont ha a fiad odaszokatta, akkor tenni kéne valamit. Miért olyan kizàrt, hogy megtartsàtok?

Egyébként beveszi a menhely, ha megmondod, hogy találtad. Vagy allatvedők, fajmentők tudnak segíteni..

Remélem az altatàst nem irtad komolyan. Szerencsétlen kutya nem tehet róla, hogy a fiad odaszokatta úgy, hogy egy kretén az anyja. (én se tartanàm meg, de a chipolvasàs lett volna az első dolgom)

2019. máj. 10. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Elviszed orvoshoz, hogy találtad és nem tudsz vele mit csinálni. Vagy felhívsz egy menhelyet, hogy vigyék el.
2019. máj. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Fogd meg, vidd el dokihoz, olvastasd le a chippjét, ha nincs benne, akkor pedig keresd fel telefonon a közeli menhelyeket, hogy fogadják már. Könyörgöm, legalább próbáld meg!


Az sem mindegy, hogy hogy néz ki a kutya, ha térd alatti, fiatalka, világos színű, vagy rajzos, lehet elég, ha facebookon hirdetitek és már ugranak is érte.

2019. máj. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!