Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnák Magyarországról,...

Hogyan tudnák Magyarországról, Németországba átvinni egy törpe pincser kutyát?

Figyelt kérdés
Milyen papírok kellenek hozzá,és kb mennyibe kerülne elintézni a papírokat?Mert azt halottam hogy a kutyákhoz kell kérni valamilyen engedélyt hogy átvigyük más országba..Ki mit tud eről? :)
2011. dec. 26. 14:10
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Jah és külön kell engedély arra is hogy vissza hozzam Magyarországra?
2011. dec. 26. 14:12
 2/12 anonim ***** válasza:

chip, útlevél, az útlevélben az oltások, féreghajtás, kullancs elleni kezelések

Semmi más nem kell, nem kell engedély

2011. dec. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Gondolj bele, havonta utazom kutyával kiállításra mindenfelé európában, ha mindíg engedély kéne megbolondulnék.
2011. dec. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Értem,köszönöm a válaszokat, akkor megnyugodtam,mégsem olyan bonyolult :) Csak imádom a kutyámat,nagyon a szívemhez nőtt! És chipet,útlevelet hol lehet elkészítettni?és mennyibe kerülne körülbelül?

Az oltása rendben van ma kapta meg az első oltását,még csak 6 hetes,és féregtelenítve van.De törzskönyve nincsen :S

2011. dec. 26. 14:36
 5/12 anonim ***** válasza:
a chippet, útlevelet az állatorvos adja.szólj neki minél előbb,hiszen az oltásoknak az útlevélben kelllennie, ilyenkor felesleges az oltási könyv. a chip és regisztráció olyan 8 ezer, az útlevél 5 körül van.
2011. dec. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Akiteki ***** válasza:
Leginkább egy autó kell. Hivatalosan útlevél, amit az állatorvos állít ki. Minden mást is elmond. De hoztam haza úgy kutyát Belgiumból, hogy itthon jutott eszünkbe, hogy az útlevelét ottfelejtettük.:))) Mivel határ már sehol nincs, senki sem kérte.
2011. dec. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Most megnyugodtam mégjobban :) Nem is drága akkor a chip stb :) És ha nem most csináltatok neki útlevelet,de az oltási könyvébe benne van hogy megkapta az oltást,akkor nem lesz gond ha pl 1 hónap mulva lessz neki útlevele?Nem baj ha nem az útlevélben van benne az oltásai?Vagy elég ha az oltási könyvel bizonyítom hogy be van oltva? (de persze útlevelet attól csináltatok)
2011. dec. 26. 15:13
 8/12 A kérdező kommentje:

Hát igen átvinném én is csak úgy Németországba,de barátom parázik... :) De fő a biztonság,odafigyelés :) Ha chip,útlevél kell ahhoz hogy kivigyem hát legyen :)

pont ma 1 hete hogy kaptam a kutyust :) De annyira a szívemhez nőtt,mint egyik állat se még soha.Hihetetlen hogy 1 hét alatt mennyire megszerettem.Ha nem lenne nekem nem is tudom hogy mi lenne velem :)Annyi szeretet fér ebbe a csöpp kis kutyába :)

2011. dec. 26. 15:17
 9/12 anonim ***** válasza:

Az oltásokat akkor át kell iratnod az útlevélbe, egyszerűbb, ha mindjártz kérsz egy útlevelet az orvostól.

Gondolom men kellmondanom,hogy amíg az oltási programját nem fejezed be, addig nem mehet sehová. eg parvóval nem utazhat

2011. dec. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
oké értem.. ma kapta az első oltását, 3hét múlva pedig a következőt.Utána ha jól tudom még1-et kell kapnia. :)végülis majd nyáron akarom kivinni németbe,csak gondoltam előtte utána járok a dolgoknak,mert tele beszélték a felyem ilyen engedélyekkel stb. :)
2011. dec. 26. 15:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!