Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 3.5 hónapos kistestű...

Van egy 3.5 hónapos kistestű mentett kölyökkutyánk és egy 14 éves szociális problémákkal küzdő kamaszfiúnk. Hogyan tudnám összehozni őket jobban? Többi lent.

Figyelt kérdés

2 hete hoztuk el a kiskutyát, fiúnknak vannak gondjai, szociális téren főként, nehezen tud kapcsolatot teremteni mindenkivel, nem beszél nagyon, csak egy szavas válaszokat ad, és extrém módon zárkózott, elvan a maga világában (TV, számítógép, telefon, könyv ilyesmi). Az anyja és az apja még 4 éves korában szétmentek, az édesanyja 7 éves korában meghalt, mi azóta az édesapjával közösen neveljük, ő azóta ilyen, a folyamatos pszichológiai gondozás sem segít sokat rajta,ő ilyen, ezért nem feltétlenül gyermeknevelési tanácsokat szeretnék, mert azt kapunk a nevelési tanácsadótól és az orvosától. Régóta gondolkoztunk a kutyán, amiben a pszichológus is megerősített minket, hogy valószínűleg jót tenne neki, ha kicsit felelősséggel lenne egy kisállat iránt, gyerkőc is örült neki nagyon mikor kérdeztük hogy mi a véleménye. Hát annyiban nem tesz jót neki, hogy nem szeret foglalkozni vele (kutyához kellene beszélni ugye) a kutyus mindig játszana vele, még sokat rágcsál (kezünket, lábunkat is) és sok a tiltás amit nem szabad. Rá kell szólni, hogy ne rágja a bútorokat, vezetéket, egyebeket, ezt elmondtuk neki is hogy hogyan szóljon rá, de ez neki mondhatni nagy feladat, a dicséret és a játék meg egyszerűen nem megy neki, inkább kizárja a szobájából hogy be se menjen és nem jön ki, pedig a kutyus keresi a társaságát. Babát várunk, úgyhogy én egész nap otthon vagyok velük, de arra nincs energiám, hogy folyamatosan fussak a kutya után, ennyit elvárhattam volna a nagyfiúnktól is, meg ez is lett megbeszélve. Én folyamatosan nem tudok futni a kutya után ha bemegy hozzá hogy éppen nem zavarja e őt, vagy hogy én szóljak rá helyette, mellette persze van más dolog is amit meg kell csinálni a házban is, meg hát azért vártunk eddig a kutyával mert egy 14 éves gyerekre azt gondoltuk hogy azért annyit rá lehet bízni, hogy amíg elmosogatok vagy kitakaritom a lakást addig figyeljen a kutyára. Ezt mind elmondtuk neki előtte és ezekkel együtt is örült az ötletnek hogy legyen kutyus. Nyilván nem az a gondom hogy foglalkozni kell a kutyával, mert nekem gyerekkoromban mindig volt kutyám és mindig is szerettem volna ha van a gyerekeim mellett is, csak szeretnék tanácsot kérni azoktól, akinek először a gyereke nem jött ki jól a kutyával és utána hogy sikerült megszerettetni vele. Nem szeretném ha ettől még zárkózottabb lenne a fiúnk, azt gondoltam hogy aki alapból szereti az állatokat az a sajátját imádni fogja.

Köszönök minden hasznos tanácsot!



2021. aug. 4. 11:54
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem nem kellett volna kutyat vinni... csak nyug lesz neki/nektek mert nem hiszem hogy foglalkozni fog vele.
2021. aug. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben én elmentem volna a gyerekkel egy menhelyre és hagytam volna, hogy ő válasszon kutyát. Lehetőleg felnőttet és nyugodtabb, bújós természetűt. Egy harapós, folyton játszós energiabombával nehezebb szeretet teljes kapcsolatot teremteni, pláne egy olyan gyereknek, mint a fiad. Inkább idegesíteni fogja, mert türelem kell hozzá. Naná, hogy inkább barlangban él.

Na de ha már így alakult... Bevonod a kutya dolgaiba? Trükkök tanítása, fésülés, séta ilyesmiken részt vesz? Megkéred rá egyáltalán? Tv, telefon, számítógép off, közös kutyázás, közös program on. Ha ti nem viszitek társaságba a gyereket és ráhagyjátok a dolgot, akkor a kutya sem fogja kirángatni belőle. A kutyánál is, ha nem szocializálod, nem neveled és hagyod, hogy azt csináljon, amit akar, akkor a fejedre fog nőni. Nem különbözik olyan sok mindenben a kutya és a gyereknevelés.

2021. aug. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

A kutya barhol van a lakasunkban,nem csinal gondot,mert eleget mozgatjuk.


Mosogatas kozben nem kell figyelni😂😂


A kutyaval lehet kezjellel es arcmimikaval is kommunikalni. 😂😂😂 Sot enyem kezjelre is fogadja a parancsokat. Igyz o felelossegteljes fajta. Orzo vedo.


A butorragast azert csinalja,mert nem mozgatod rendszerrsen meg nem adsz neki nyers csontot minden nap. Van igenye a ragasra. Illetve szerintem nem tartod be a sorrendisegi szabalyokat.(Ez csak tipp,elnezest,ha nem igaz.)



Mosogatasnal: odahivod a kutyat. Leulteted. Var. Ott var szepen. Ennyi.


Barhol vagy odahivhatod magadhoz es odamegy.


Soha nem futunk a kutya utan,hanem odahivjuk!!

2021. aug. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mennyire vontátok be a fiút a kiválasztásba? Ha problémás a gyerek, akkor ki kellett volna vinni többször, hogy találkozzon a kutyusokkal, kialakuljon kapcsolat, aztán elhozni. Másrészt egy gyereknek sose hozunk kutyát, mindig magunknak, mert az esetek jelentős részében a szülőre marad minden.
2021. aug. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!