Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le hogy ne...

Hogyan szoktassam le hogy ne úgy viselkedjen mint egy macska?

Figyelt kérdés

Eléggé furcsa helyzetben vagyok..

Az egyik osztálytársamnak volt 5 cicája, és kapott egy kölyökkutyát. Lényegében velük nevelkedett föl. És családi okok miatt elajándékozták nekünk a kutyust.


Border collie és bernipásztor keverék.

És ha megsimogatjuk akkor elkezdett morogni.

Meg is kérdeztem osztálytársamtól, hogy miért. Ő meg azt mondta hogy ilyenkor dorombolni akar, és a macskáktól tanulta. Nem egyszer volt az is, hogy egy fára mászva nyújtózkodott, meg sokszor hozzánk dörgölőzik "dorombolva" :D nagyon aranyos ilyenkor, de apukámat nagyon zavarja, merthogy egy ilyen nagy kutya ne viselkedjen úgy mint egy macska.


Ezért le akarjuk őt szoktatni erről valahogy. Mert a kutyáktól is fél, pedig rendesen szocializált, viszont ha macskát lát már rögtön csóválja a farkát.


2 éves, szerintetek még letudjuk őt valahogy szoktatni erről? És ha igen, akkor hogyan?


2010. aug. 28. 21:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Border és berni? :O nem tudsz róla képet mutatni?

Egyébként érdekes helyzet. Ne viselkedjetek vele úgy, mint egy macskával :D Taníts neki sok kutyás trükköt, és amikor "macskul", ne figyelj oda rá.

2010. aug. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát képem még nincs róla, de kb. ugyanolyan mint egy rendes bernipásztor, csak nincs benne barna rész, csak fekete-fehér.

Kb. mint ez a kutyus:

[link]

de ha lesz képem majd belinkelem :)

2010. aug. 28. 21:33
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem olyan viselkedésű a kutyád, ami tragédia lenne. Ha vicsorgós és haragosan morgós lenne, jobban megérteném az aggodalmat.

Az én macskámat kutya nevelte fel és harapós, támadó vaddisznó lett. Ez már inkább probléma.

Örülj a szerencsédnek.

2010. aug. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Taníts neki olyan dolgokat mint egy kutyának!Ül, marad,, fekszik, gyere,hozd vissza stb.

És amikor"dorombol2 meg ilyen macskás dolgokat csinál hagyd ott ne figyelj rá.

2010. aug. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Bevallom őszintén, hogy ez számomra kissé sántít... Az első kutyám szintén macskákkal nőtt fel, de kutya maradt... "Fára mászik és ott nyújtózik..." HŰ...


Érdekes, mert a kutya és a macska teljesen másként kommunikál.A lényeg, hogy a egyk Kutya Szövetségben pont az hasonlították össze, hogy a kutya és a macska miért nem értik meg egymást... Pont azért mert máshogy kommunikálnak.


Ha együtt nőnek fel, akkor max nem fogják bántani egymást. Az első kutyám 2 macskával nőtt fel, és ezek ellenére kutya maradt. Szerette a macsekokat, de csak a falka tag macskákat. Idegen macskákat utálta. Szóval azt nehezen tudom elhinni, hogy egy kutya-Maugli legyen a macskák társadalmában...

Szerintem nagyon félreértelmezitek a kutyátok viselkedését.. Azt elhiszem, hogy szereti a többi macskát is, de hogy dorombolni akar, és ezért morog.... háááát....

Van egy tipikus hang, amit a kutyák is ki tudnak adni, de azt nem a macskáktól tanulja. Az pedig normális.


Az oldallal dörgölőzés pedig az üdvözlés jele, tehát ezt sem a macskától tanulta.


Ha látnám a kutyádat "dorombolás" közben akkor meg tudnám mondani, hogy pusztán jólesően dörmög, vagy morog. A kutyáknála morgás pedig mindig figyelmeztetés, és nem arra, hogy mindjárt egy akkora puszit kapsz, hogy nyulat fogsz, hanem azt, hogy ez nekem nem tetszik. Félek, vagy agresszív vagyok. Ennyi. A morgás, az morgás...


Ha pedig rendesen szocializált a kutya, akkor nem fél a többi kutyától...


Azt azért ne hidd el hogy elmacskult kutyád van.

Bocs, de ezt gondolom.

2010. aug. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!