Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek? Használ? (Kanrias...

Szerintetek? Használ? (Kanriasztó spray. )

Figyelt kérdés

[link]



Van egy 2 éves szuka kutyám, aki nemsokára tüzelni fog, sajnos még nem ivartalaníttattam, majd csak jövőre. Másik kutyám kan, 5 hónapos. Úgy tudom ilyenkor még nem ivarérettek a kutyák, de nagyon félek, nehogy "baj" történjen. Ezek a kanriasztó spray-k mennyire hatásosak? Ha befújom a szukát, biztosan nem fognak párosodni? Félek, tegnap már tüzelő bugyit is vettem, és a szuka kutyán itthon mindig rajta lesz.


2010. aug. 28. 22:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Te jó ég, mik vannak!:) Egyszerűbb lenne az ivartalanítás! Egyrészt 3 évesen akarod megműttetni?! Ezt azért kicsi korban szokták elintézni. Egyrészt kevesebbet szenved, másrészt, nem eshet áldozatául egyetlen balesetnek sem. Nem teszed ki álvemhességnek stb...

A másik, hogy ezek a "kütyük" nem tudom, hoyg befolyásolják a kutyák normális életét... Ez mégis csak idegen nekik... Nem tudom. Nem hiszek az ilyen dolgokban. Igaz nem is használtam még... de nem is szándékozom, meg szükség sincs rá.


A másik, hogy miért vársz ennyit? Miért nem az idén? Egy hét és rendbejönnek műtét után, és ennyi. NE várj vele....

A kannal se sokat. Vidd el max 8 hónapos koráig. Hidd el, megéri..

2010. aug. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat! Olyan hirtelen kiadások jöttek, hogy egyszerűen nem maradt 23 ezer forintom sohasem a kutyám ivartalaníttatására. De jövő év elején már tudom ivartalaníttatni. Egyébként nem 3, hanem 2 éves.

Várok még válaszokat, hátha van valakinek tapasztalata a spray-vel.

2010. aug. 28. 22:34
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A spray nem ér semmit ha a kan kutya mellette él.Tapasztalat.


Nem hangzik jól,de a tüzelés idejére oda kéne adni a fiút valamilyen rokonnak,családtagnak,összesen 3 hét,mert a szuka majd menni fog a kanhoz,a kan le fog fogyni,3 hétig vonyítani fog,esetleg szétkaparj az ajtót.


A szukáról meg simán levarázsolja a bugyit légy nyugodt.

Én már hallottam olyat,hogy 6 hónapos kutya befedezett szukát eredményesen.


Ősszel szoktak lenni ivaralanítási akciók.


Vagy próbáljátok meg őket felhívni:


[link]

2010. aug. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Megpróbálok érdeklődni a helyi állatmentő szervezetnél, tudnak-e segíteni.
2010. aug. 28. 22:46
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A belinkelt holnapon ha felhívod őket tudnak egy olyan dokit,aki lányt 12ezer ért vagy olcsóbban műt,budapesten.
2010. aug. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egy 5-6 hónapos kutya még nemigen jelent veszélyt egy szukára
2010. aug. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

nekünk a yorkink 6 hósan csinált kölyköket...

amúgy semmit se ér a spray

megértelek mert nekem sincs rá pénzem

am a dián tamás maglódi orvos tudom ajánlani mert nekem 14000ért megcsinálná(ha lenne pénzem,de most suli is...:s)és azt mondják nagyon jó orvos!!

2010. aug. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok. Azért írtam 3 évet, mert ha most kettő, akkor jövőre....:)

Na mindegy. Hát kemény dolog ez a kutya dolog... Én sem vagyok hiper gazdag, bár nem keresek rosszul, de amíg nem éltem úgy mint most, akkor is sokat tudtam spórolni. Egy ivartalanítást pedig lehet húzni, hetekig, hónapokig, de évekig.... Sajnos a saját műtétem miatt nem tudtam elvinni akkor a kutyámat, amikor terveztem, csak hónapokkal később, és megérezte.. nem úgy épült fel mintha 7-8 hónaposan lett volna túl rajta... pedig csak pár hónapot csúsztunk.. Nem piszkálni akartalak, mert nem vagyok fanatikus állatvédő, csak tapasztalat, és az orvos tanácsa... MEg a kutyám érdeke... De nem látok bele az anyagi életedbe, de próbáld megoldani...

2010. aug. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Szia! Júliusban volt 2 éves a kutyám, még azért majdnem 1 év van a 3-ig.

Próbáltam megoldani, de tavaly édesanyám kezeltetésére ment el a spórolt pénz.

A kan kutyát, akit 1 hónapja fogadtam be, úgy találtam meg, hogy sántított, eltörött a medencecsontja, és rosszul forrott össze. Megműttettem, kölcsönt is kértem egyik barátomtól. Azóta annak a részleteit természetesen havi leosztásban fizetem.

A probléma hamarosan megoldódik, mert a helyi állatmentő szervezet tud segíteni 10ezer forintot, így nekem már csak 13ezret kell kifizetnem.

Köszönöm a válaszaitokat, sokat segítettek!

2010. aug. 29. 20:20
 10/11 anonim ***** válasza:
Az első vagyok! Dícséretes és egyben sajnálatos. Általában oda kerül kevesebb pénz, ahová kellene. Mindenesetre, jobbulást mindenkinek, és remélem sikerül összeszedned a pénzt. :)
2010. aug. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!