Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Újra szoktassam vissza a...

Újra szoktassam vissza a kutyapelenkára?

Figyelt kérdés

van egy 1,5 éves fiú yorkienk. teljesen szobatiszta. van egy nagyon kicsi kertünk. benti kutya teljesen. viszont most, hogy jó idő volt, reggel 5től este 9ig nyitva volt az erkélyajtó. akkor ment ki, amikor akart. most 2-3 napja "hideg" lett, ezért reggelente ki se akar menni. leül a lépcsőre remegve és néz. majd bejön, rohangál ide-oda, nyűszít, aztán menet közbe össze pisil mindent. pisilhetnéke van, de fázik ki menni. ez iszonyat stresszes számomra, mert ott kell ülni a seggébe és figyelni, vele ki menni, megvárni amíg pisil. na hát ez minden nap nem megoldás. reggel nem tudjuk vinni sétálni.

mondta egy ismerősöm, akinek szintán yorkieja van, hogy hagyjak bent neki 0-24ben egy pelust. de nekik mindig is volt, már msot 2 éves az ő kutyájuk. de nem fog vissza szokni teljesen rá?

olyan tanácstalan vagyok e téren (is) a kutyával kapcsolatban.

valaki tud nekem tippeket, tanácsokat adni, mit tegyek ebben a helyzetben?

most még szünet van, de szeptembertől vissza áll minden. 10 órán keresztül nem lesz itthon senki (mondjuk csak heti 2 nap). az erkélyajtót nem hagyhatom nyitva télen. kibírni nem fogja szerintem. akkor már lehet jól jön a pelus....


2021. aug. 6. 06:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én kiraknám simán, aztán addig ne jöjjön be, amíg el nem végezte a dolgát. 20 fok felett nem tudom mire fázik, télen mi lesz vele?
2021. aug. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ezzel caak azt tanulja meg, hogy ha elég akaratos, úgyis az lesz, amit ő szeretne.
2021. aug. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan zárd ki 10 percre , vagy menj ki vele te is levegőzni addig . Nyár közepe van , nincs hideg reggel sem . Sőt , télen is szokás sétáltatni a kistestű kutyákat is ,nem fagynak meg 10-20-30 perc,vagy akár több óra alatt sem mozgásban , esetleg egy kutyáknak való kabátot vagy pulcsit rájuk adnak.


A pelenka sokkal stresszesebb a kutyának, alapvetően a kutyák gyűlölnek a saját életterükbe üríteni. Az enyém a kertben sem végzi el , csak séták alatt. Nem mellesleg undorító a pelenka , és abból csak annyit tanul a kutyád,hogy azt várod tőle bent szarjon a házban . Ezért szokott kudarcba fulladni a pelenkás történet, 10ből 10szer.

2021. aug. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
30%

Yorki már csak méretéből adódóan is képtelen lesz 10 órán át visszatartani az ürítést, nem is értem, hogy gondoltad. Még egy nagyobb kutyának is kihívás...


Én nem támogatom a pelust, de yorkis ismerősöknél mindenhol bevett dolog. Van olyan, ahol sétálni csak a séta kedvéért járnak, amúgy mindent pelusra intéz.

Döntsd el, hogy ez neked mennyire fér bele.

Létezik a pelus mintájára műfüves kutyawc is, annak is utánanézhetsz.

2021. aug. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
9%
2021. aug. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Alá írom,most nem 30-35 fok volt.

De nehogy már 20 fokba ne tessékelj ki egy szőrös állatot ameddig elvégzi a dolgát.Ne legyél ennyire szerencsétlen..


Nézesd meg nincs-e baja hogy így viselkedik,ha minden sz*rt csak ráhagysz akkor hagyd ezt abba,mert hülyeségekre szokatod.

És még kisbabát is ki lehet vinni -5 fokig akkor nem gondolod,hogy egy kutya fog halálra fagyni kint 20 fokban ameddig kipisili azt az egy pohárnyi űrtartalmát.


Meghát,szerinted télen mi lesz vele? Ki se fogod vinni inkább sz*rjon a házba? Van kutya pulcsi,van kutyacipő HA MÁR FAGY VAN,de addig semmi baja nem lesz ha kiviszed a szabadba..

2021. aug. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ti amugy sose setaltok, vagy mi van? Attol meg, hogy kicsi, KUTYA, nem kene

ennyire hagyni neki mindent, tessek nevelni.

Egyebkent meg kimesz vele, megvarod, amig produkal valamit, aztan majd rajon, hogy mi a helyzet.

2021. aug. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%
Alighanem életében egy egészséges kört nem tett még,mivel ott az a kis kert..
2021. aug. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
ti totál bolondok vagytok, akik rosszindulatu megjegyzést teszte. igen, sose viszem sétálni, niylván és kutyaruhánk sincs. mindig az van amit ő akar, mert ő egy kutya.... ne nézetek már ennyire hülyének. nyilván ki rakom, van mikor közben kint vagyok vele. de nem érek rá reggelente ott ülni és várni, hogy elintéze a dolgát. heti 2 alkalomról van szó mikor nem emgyünk sétálni és 10 órát be van zárva egyedül.
2021. aug. 7. 12:01
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt írod fázik a 25 fokban és nem akarod kitessékelni ezért pisilni,hanem inkább vissza szoktatnád ezért pelusra.

És elvárod,hogy ne nézzünk hülyének?


Rakd ki azt a kutyát,had vizeljen ne töketlenkedj.Hagyd ott addig,hidd el hogy fog tudni nélküled is kábelezni.

Ha minden szart ráhagysz és minden apróságból nagy ügyet csinálsz ilyen életképtelen kutyád marad.

És az a heti 2 nap séta nélkül akkor releváns,ha legalább kimehet vizelni előtte-utána a kis kertbe..

Ha még annyi időd sincs,hogy kivárd azokat a 10 perceket ameddig pisil-kakil,ráadásul 10 órákat be van zárva ÉS MÉG NEM IS SÉTÁL RENDSZERESEN nem tudom mi a francnak kellett neked pont kutya.

Attól,hogy akkora mint egy tengeri malac még nem az.

2021. aug. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!