Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyapelenkára szoktassam a...

Kutyapelenkára szoktassam a kutyusom vagy ne?

Figyelt kérdés
2 éves kutyánk van eddig kertesházban laktunk viszont most a párommal lakásba költöztünk. Szeptembertől újra tanulni fogok, párom pedig sokat dolgozik így sajnos a kutyus sokat lesz egyedül...Jelenleg szobatiszta, napi 3-4 alkalommal sétálunk végzi kint a dolgát normálisan. De mivel hamarosan elég sokat lesz egyedül nem szeretném hogy sokáig tartogassa ha éppen kell neki ezért felmerült bennem hogy veszek neki pelenkát és kirakom így ha éppen akkor kell neki mikor egyedül van ne kelljen tartogatnia addig amíg valamelyikünk hazaér. Mi a véleményetek a pelusról?

2018. aug. 9. 13:46
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
61%
Hány órát lenne egyedül? Rászoktatni nem kéne, plusz nem is lenne egyszerű, hiszen évek óta abban él, hogy bent nem szabad. De ettől még tehetsz alá, ha esetleg olyan sokáig lenne egyedül, hogy nem bírja akkor mégse a szőnyeg legyen olyan, letakarhatod vele a necces részeket. Szerintem valakit kérjetek meg aki le tudná vinni legalább egyszer, akár egy kutyasétáltatót, barátot...
2018. aug. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
78%

Egy felnőtt kutya, ha nem kistesű, kibírja akár 10-12 órán át is pisilés nélkül.

A pelenkával csak megzavarod és vagy rá sem szokik, vagy előfordulhat, hogy a lakás más részére is ürítene ezentúl.

2018. aug. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
77%
Első, tudod, mi az a kutyapelenka? Nincs olyan, hogy "letakarsz" vele valamit. Rá kell szoktatni, hogy csak arra az egy pontra csinálja.
2018. aug. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
0%
Kettes, végül is kibírja, csak súlyos vesekárosodást szenved...
2018. aug. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Napi 8-9-10 órákat lenne egyedül ami szerintem nagyon sok.:( Sajnálnám, hogy olyan sokáig kell tartogatnia és úgy gondolom hogy az egészségének se tenne jót. Nagyon a szívemhez nőtt már és nem szeretném ha az én hibámból lenne valami baja
2018. aug. 9. 13:58
 6/22 A kérdező kommentje:
Egyébként pont hogy kistestű kutyus, bichon. És még az átlag bichonoknál is kisebb mert az anyukája bichon havanese volt az apukája pedig bichon bolognese.
2018. aug. 9. 14:00
 7/22 anonim ***** válasza:
13%
Ez tényleg borzasztó sok. És most nem a pisire gondolok, azt megoldanátok a pelenkával. De ez egy kutyának nem élet.
2018. aug. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Ja, és első válaszoló, az pedig hogy valaki más vigye le gyakorlatilag megoldhatatlan mivel itt nem laknak barátaink a közelben sem... Idegenekre, szomszédra pedig nyílván nem bízom se a kutyám se a lakásom..
2018. aug. 9. 14:04
 9/22 A kérdező kommentje:
Tudom hogy sok, de szerinted mégis mit tegyek? Nem hinném hogy mindenki aki kutyát,vagy bármilyen állatot tart éjjel nappal otthon van vele.
2018. aug. 9. 14:10
 10/22 anonim ***** válasza:
88%

Én ezt nem értem, akik itt válaszolgatnak, nem dolgoznak, vagy mindenki otthonról dolgozik? 8-9 óra egyáltalán nem sok, a kutya végig fogja aludni. Én heti két napot itthonról dolgozom, és hiába vagyok itthon a kutyával, ő folyamatosan alszik. Amikor befejezem a munkát sétálunk 3 órát (kertesben lakunk), de napközben simán elvan alvással. Emiatt ne aggódj kérdező, valószínű ő is végig fogja aludni azt az időszakot míg nem vagytok otthon, este meg hétvégén pedig bepótóljátok.

Viszont szerintem a pelenkára már nem fog rászokni :(

2018. aug. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!