Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen gyakran fürdeted a...

Milyen gyakran fürdeted a benti kutyád?

Figyelt kérdés
2021. aug. 6. 18:27
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
37%
Kinti-benti, de ha nem indokolja semmi a gyakrabb furdetest, akkor kb. 3 hetente.
2021. aug. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
47%
Ha nem nagyon koszos, akkor sima vízzel, samponnal kb 3-4 hetente
2021. aug. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
85%

Az összes eddigi állatorvosunk azt ajánlotta minden kutyámnál, hogy ne csesszem szét a bőre természetes védekezőképességét, nem gyerek hanem állat, tehát csak akkor fürdessem ha nagyon indokolt, mondjuk max évente kétszer.

A jelenlegi 14 hónapos, életében kétszer fürdött, mindkétszer azért, mert beleforgott valamibe amibe nem kellett volna.

Egyébként nem büdös, rendesen szabályozza a bundáját a bőre.

2021. aug. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
65%
1-2 havonta fodrász fürdeti.
2021. aug. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
78%
Évente egyszer, de kinti kutya.
2021. aug. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
85%
Én is úgy tudtam hogy nem szabad gyakran.Egyik ismerősöm a benti mopszát szinte mindennap fürdeti.Ebből nem lehet gond?
2021. aug. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
88%
Benti kutya, kb. 3 havonta vágom a szőrét és csak olyankor fürdik. Persze ha meghempereg valami kulában akkor muszáj, meg saras időben a lábait szoktam lemosni. Indokolatlannak tartom 3-4 hetente fürdetni egy kutyát.
2021. aug. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
70%

6, ismerősöm kutyájának kikezelhetetlen bőrbetegsége lett, az orvos azt mondta hogy a sok fürdetéstől. Állandóan kinyírta a védőréteget a bőrén, és így kitette mindenféle bacinak. A combja belső felén elfeketedett a bőr, később pedig kialakultak ilyen mitesszer szerű valamik, de hatalmasak voltak, kb 3-4 miliméteres. Látszott hogy mindegyiknek van egy kivezetőnyílása, és azon keresztül fel van tömve ezzel a fekete cuccal. Mintha faggyú lett volna. Utána már ő is nagyon ritkán fürdette, valamit javult, de örök életére együtt kellett élnie vele.

Emellett a szőre hullott nagyon. Azt én is megfigyeltem az összes kutyámnál hogy fürdetés után kb egy hétig durván dobja le a szőrüket a bőrük. Elég egyszer végigsimítanom és a feneküknél van egy nagy szőrcsomó mire odaér a kezem. Megzavarja a bőrüket a fürdetés, de egy hét alatt helyrejön. Akit viszont folyamatosan fürdetnek, annak ugye nincs lehetősége helyrejönni, ott az állandó irritáció.

Nem értem, az ilyen miért nem vállal inkább gyereket.

2021. aug. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
23%

8-as már felnőtt gyereke van azért.Már nem férne bele neki és amúgy sem szeretne ha beleférne sem.

Majd rájön mikor gondok lesznek a kutyussal.Ezt nem tudtam hogy ilyen durva tünetek lehetnek a sok fürdetéstől pfff

#6

2021. aug. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
82%

Ha csak sima vízzel van lemosva a kutya az nem baj.Az nem is fürdetés.

Valamelyik kutya az év minden napjában érintkezik sima vízzel,mert víz közelben lakik,és kutyák be is mehetnek.


A samponos mosdatás az káros,ha sűrűn van.Ameddig kozmetikus csinálja havonta nem baj,mert ők eleve nem az olcsó vacakokat használják,mint a panzi és társaik.

A sampon a bőrükön lévő zsírréteget és sok más hasznos dolgot lemos és kimos.De a víz nem.

2021. aug. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!