Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi kell ahoz, hogy tenyésztő...

Mi kell ahoz, hogy tenyésztő legyek?

Figyelt kérdés

A labrador fajta szerelmese vagyok. Jelenleg két labim van, egy szuka és egy kan, ők ivartalanok. Előttük volt egy saját labim, gyerekkoromat 2 németjuhász keverék kísérte végig, szóval a kutyás tapasztalat adott.



Tudom, hogy drága mulatság, de a pénz nem akadály. Napi 6-7 órát dolgozok max, de ezt legtöbbször otthonról, heti 2* kell csak bejárnom, de ezt le lehet teljesen 0ra vinni.

Az összes szabadidőm a kutyáim körül forog, úgy érzem több kutyával is ugyanígy tudok boldogulni.


Kiállitásokra sokszor járok, fejben már megvan, hogy melyik tenyésztők kutyáit szeretném tovább tenyészteni.


Vagyok olyan szerencsés, hogy egy gimnáziumi barátom állatorvos lett, aki kicsivel ólcsóbban ellátja az állataimat.


Kérdéseim:

Mik azok a tanfolyamok, amiket ajánlott lenne elvégeznem? (pl: kutyakiképző?)

Miket kell ahoz elintézni, hogy hivatalos tenyésztő legyek?

Kölyköt vegyek vagy felnőtt szukát?

A leírtak alapján szerintetek alkalmas lennék tenyésztőnek?



2021. aug. 7. 19:16
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

Nekem szimpatikus volt ez az írásod és ha ilyen körültekintően csinálnád mint ahogy ezt leírtad szerintem semmi akadálya nincs, hogy tenyészthess.


Viszont kell egy alap tudás az elején. A genetikát kenni vágni kell.

Viszont képzést ehhez kapcsolatosan nem ismerek

Esetleg egy tenyésztőnek leírni, ugyan ezt és, hogy segítsen neked elindulni, hogy mi kell ehhez.

2021. aug. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%
Mivel van már választott tenyésztőd, egy kiállításon odamész és beszélgetsz vele. Ha szerencséd van, szívesen fog foglalkozni veled.
2021. aug. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem, hanyagold a témát.
2021. aug. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
52%

-Általános kinológia,a fajtáról minimum az alap dolgokat illik kívülről fújni (betegségei,jelleme,külső jellemzői,standardja),Genetika hogy értsd a szűrésekre mi van írva.

-Kennel nevet kell kiváltanod,és lennie kell minden kutyára elegendő helyed.10nm a minimum kutyánként.

-Kölyköt vennék.Legalább kezdetektől fogva tudnád mibe nyúltál bele.Ha bármi miatt meggondolod magad (van rá 1 éved kb,a tenyész érett szuka 1 év 2 évesen szaporodik először kb), akkor sem veszítettél semmit.Lett még egy kutyád.

Na meg,nincs értelme annak,hogy egyenlőre minimális tudással,később pedig elméleti tudással neki állnál egy pár napja (hete) megvett kutyával azonnal tenyésztésbe fogni,és kölyköket gyártani.

Nem könnyű ez,és sok oda figyelés kell,apró dolgokon bukhatsz. :D


Ezeken felül pénz,idő és energia ami azt mondtad van.

(Állatorvosi költségekre is? Szűrésekre is? Kölykök felnevelésére is? Kiállításokra is? Törzskönyvek kiállítására is aminek darabja 6000ft? Oltásokra is a kiskutyáknak 3x? Folyamatos féregtelenítésre is? Prémium tápra az anyának és a kölyköknek is?)

2021. aug. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
28%

mielőtt kutyát vennél szükséged lesz rendes tudásra, szakirodalomra:


[link]



[link]



de google-ba beírod, hogy kutyatenyésztés, könyv, megveszed ezeket, elolvasod, aztán valószínűleg úgy is az lesz, hogy reális alap tudással már tudsz venni megfelelő kölyköt (ami jó eséllyel úgy sem az lesz, mint amit most kinéztél, mivel sokat fog változni a szemléleted)

2021. aug. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!