Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi kell ahhoz hogy kutya...

Mi kell ahhoz hogy kutya tenyésztő legyek?

Figyelt kérdés

Tudom hogy a legtöbb embernek felforr ilyenkor az agyvize... Tudom hogy hatalmas felelősséggel jár. De meg szeretnék kérni Mindenkit hogy adjon nekem egy esélyt és olvassa végig a kérdést. Ezt előre is köszönöm.


Mindig is állatokkal voltam körül véve velük nőttem fel. 8 éve költöztünk fel Budapestre, van 2 kutyánk. Kicsi korom óta kutyabolond vagyok. Volt már labradorunk,goldenünk,német juhászunk,bichonunk... Jelenleg egy bernink és egy sheltie-nk van. Egyéb állat szempontjából egy tökéletesen tartott dzsungáriai törpehörcsögöm van. 18 éves,harmadéves gimnazista vagyok (igen, 18 évesen 11. Osztályos mert még anno az oviban halasztottam egy évet)

Berniket szeretnék majd tenyészteni. Lenne néhány kérdésem:

- Meg lehet-e azt csinálni hogy egy tenyésztő beleegyezésével elmegyek hozzá segíteni,vagy hogy ő ilyen szinten "oktasson" engem? Mert nagyrészt nem a leírt infókat fogom megszerezni/megtanulni, hanem amit megtapasztalok.

- Szükség van valamilyen végzettségre hogy a MEOESZ által tenyészthessek? Ha igen, Mik azok?


NEM szaporító akarok lenni. A Szüleim is felelős kutyatartók, a kutyáink mindig is szocializált,jól nevelt,ivartalanított kutyák voltak. Prémium tápon etetve. Gyönyörű életet élnek.


A válaszokat előre is köszönöm szépen! :)

Anyázást és a kifogásolható hangnemet kérlek mellőzzétek.



2017. jan. 1. 23:13
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

- Meg lehet-e azt csinálni hogy egy tenyésztő beleegyezésével elmegyek hozzá segíteni,vagy hogy ő ilyen szinten "oktasson" engem?


Igen, persze. (végre valaki értelmesen áll a témához) Talán ez az egyedüli út ahhoz, hogy igazi tenyésztő legyél


végzettségre pedig nincs szükség, "csak" fizetni kell (tagság, kennelnév stb)

2017. jan. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%

Kezd ott, hogy eljársz kiállításokra, beszélsz tenyésztőkkel, érdeklődsz a fajta iránt. Megtanulsz MINDENT, de tényleg mindent a fajtáről füle-farka milyen szögben áll stb. (és persze a gyakorlatban is látod egy kutyyán, hogy jó az anatómiája vagy sem) Aztán ha odakerülsz, gondolom érettségi/egyetem, főiskola stb. után akkor veszel egy (jó tenyészetből, akár külföldi) nagyon jó tenyészszukát, eljársz vele kiállításra, megcsinálod a tenyészszemlét és a kellő szűréseket, aztán keresel tenyésztőt, akivel fedeztetsz. Na ez volt a kutya oldala


Papírok. Ha jól tudom nem kell végzettség, ahhoz, hogy MEOESZ tag válljon valakiből. DE valószínű a kennel név kiváltásánál már fognak kérni valamit. Ennek járj utána.

2017. jan. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2%
Ahhoz bizony kutya kell.
2017. jan. 2. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A legfontosabbak! Sok sok pénz, szabadidő és a fajta iránti elkötelezettség.

(pénz: Kaja, oltások, kiállítások vizsgák, tartozékok stb stb stb...)

Szabadidő. Sok kutya sok foglalkozás velük

2017. jan. 2. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%

Persze le lehet részletesen írni mi minden kell hozzá, de én inkább csak az elsőt és legfontosabbat hangsúlyoznám, hiszen fiatal vagy, ha ez nincs meg, el sem tudod kezdeni.

Normális szakma. Értem ez alatt, olyan pályát válassz, amiből bőségesen meg tudsz élni, és még szabadidőd is marad mellette. Mégpedig azért, mert tenyésztésből megélni nem lehet, ez egy költséges hobbi, ami roppant időigényes, így ha az alap munkád túl sok időt elvon, erre már nem is nagyon maradd. A pénzt pedig csak viszi és nem hozza, ha néha-néha 1-1 alom után kijön a tenyésztő nullszaldóra, már örülhet. Ám legtöbbször ez nem is cél, hisz a legfontosabb a kutya, a kedvelt fajta megörzése, nemesítése. Sok helyütt nincs is minden évben alom, hiszen egy szukát maximum élete során 2, eseetleg 3 alkalommal tesznek ki az igen megterhelő fialásnak. Így az első és legfontosabb, hogy még gimnazistaként olyan irányt válassz, ami lehetővé teszi számodra, hogy majd a tenyésztésbe is tudj tőkét forgatni és kellő szabadidőt is hagy neked a munkád melett erre. Addig még sok-sok év, amíg majd felépíted, megalapozod, eleinte csak kiállítások, eredmények, kennelnév, aztán szűrések, tenyészszemlék, oltások, orvosi költségek, szép lassan a többi. Nomeg persze egy megfelelő méretű telekkel rendelkező ház, kialakított kennelsorral,futtatóval majd később. Már mindezeket összehozni is súlyos milliókat emészt fel és akkor még bele se kezdtél, pedig egy normál tenyésztőnél ezek alapnak számítanak. Így szerintem tanulj és okosan válassz szakmát, hogy majd később avval tudj foglalkozni, ami a szívednek annyira kedves, ez jó, mert csak elkötelezetten lehet.

2017. jan. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Tudom hogy rengeteg idő energia és pénz... Igen, én is terveztem más úton elindulni (pl. ügyvéd is lehetnék) és mellette a szabadidőmben csinálni ezt. Nem megélhetési céljából csinálm mert ebből nem lehet megélni :)



A #3-nak üzenném hogy nagy szerencsém van hogy van eszem és nem rá hallgatok. A tegyésztés nem úgy megy hogy "I have an kan, I have a szuka.... Aguhhh alom! És tenyésztő vagyok! :)". Ez szaporítás. A tenyésztés hatalmas felelősséggel jár. Persze kell hozzá kutya, de előtte rengeteg tenni valóm van..



Köszönöm az eddigi válaszokat!

2017. jan. 2. 09:08
 7/9 anonim ***** válasza:
61%
Hat ez a tema engem is erdekelne en is szeretnek tenyeszto lenni nagyon erdekel :)
2017. jan. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A legegyszerűbb úgy elindulni ezen az úton, hogy majd vásárolsz eleve tenyésztési céllal egy szuka kölyköt egy jó tenyésztőtől. Ő segíteni fog benne, hogyan neveld fel, készítsd fel a kutyádat arra, hogy tenyészszuka lehessen. (Eü. szűrések, kiállítások, tenyészszemle), és tud segíteni a megfelelő tenyészkan megkeresésében is. Elmondja, hogyan működik a kennelnév kiváltás, alombejelentés, törzskönyveztetést stb. stb.

Már a leendő szuka vásárlásakor, sőt előjegyeztetésekor jelezd ezt a szándékodat a tenyésztőknek, hogy megfelelően tudj választani.

2017. jan. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 heloszia28 válasza:
tudom hogy a kerdezo nem ebbol akar megelni, de akik azt mondtak hogy nem lehet, tevednek. egy elismert tenyeszto lazan megel ebbol.
2020. máj. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!