Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jelenlegi 2021-es vélemények...

Jelenlegi 2021-es vélemények szerint ha a kutyámnak szeretnék kullancs-bolha (szúnyog ellen is?) ellen tablettát adni, akkor melyiket vegyem meg?

Figyelt kérdés
A nyakörv és spot on cseppek után most rászoknánk a tablettás megoldásra, de melyiket szerezzem be? Az advantix és bravecto között vacilálok. írnátok tapasztalatokat légyszíves, és hogy melyik miért éri meg, mi a különbség esetleg? (az ár az mindegy)
2021. aug. 8. 15:31
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Elsősorban persze kullancsriasztó-döglesztésről lenne szó. Azok ellen védekeznénk, és csakis tablettás vélemények érdekelnének. :)
2021. aug. 8. 15:32
 2/13 anonim ***** válasza:
63%
Mind a kettő jó.
2021. aug. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Az egyébként mennyire igaz, hogy a nyakörv és a spot on csepp arra jó, hogy a kullancs amikor rápottyan a kutyára, akkor tulajdonképpen azonnal elriasztja és a kullancs nem fúrja be magát a testbe és nem táplálkozik, a tabletta viszont úgy működik, hogy a kullancs ha rápottyan akkor mindenképp táplálkozni fog, és csak utána döglik meg, mert a tabletta méreganyaga ami a kutyában van, megöli és kipottyan döglötten a kutyából? Ez nagyjából így történik?
2021. aug. 8. 16:07
 4/13 anonim ***** válasza:
80%

Nagyjából igen, így történik.

Mi nexgard spectrát használunk, ez véd a szívféreg ellen is, a bravecto nem, az advantixot nem ismerem. Én azért döntöttem a nexgard mellett, mert egy tablettában csak egy havi adag van, így talán kevésbé terheli a kutya szervezetét, mint egyből egy három havi dózis.

De neten mindegyik mellett és mindegyik ellen is sok véleményt olvasni, nekünk a nexgard kullancs ellen tökéletesen bevált, amíg nyakörvet, spotont használtunk hetente szedtünk ki belőle kullancsot, pedig azok is a drágább kategóriájú termékek voltak, a nexgard óta még szerencsére nem volt benne soha.

2021. aug. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

És az mennyire igaz, akár ennél a nexgardnál, vagy teszem azt, a bravecto tablettánál, hogy a belső szerveire a kutyának megterhelőbb hatással lehet? Tehát hosszú távon akár a májat roncsolja. Ahogy te is írtad "hogy ne legyen megterhetlő 3 havi dózis a kutyának". Bár én láttam bravecto tabletta tájékoztatóra ráírva olyasmit, hogy "májbeteg kutyák is szedhetik".

?

2021. aug. 8. 16:25
 6/13 anonim ***** válasza:
80%

Nexgard Spectra, Simparica Trio

Ugyanaz mindketto, a Simparica kicsit olcsobb. Mindketto jo szivfereg ellen is es havonta kell adni.

2021. aug. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Az én kutyámnak pl nem lenne jó egy egyre jobban felerősödő és rosszabbodó májbetegség, mivel pár hónapja volt vérvétele, amin 2 csillaga volt, az egyik csillag lehetséges kezdődő májbetegségre utal, amit nem lenne jó, ha mondjuk ilyen tabi szedése csak rosszabbítana :/
2021. aug. 8. 16:39
 8/13 anonim ***** válasza:
60%
Az én ismerőseim a Bravecto-t dícsérik nagyon. Ha véletlenül bele is pofátlankodik az állatba egy kullancs, az állítólag meg is pusztul a tabi miatt, még mielőtt fertőzhetne.
2021. aug. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
71%
Máriatövis kapszulat szoktak ajanlani a maj vedelmere.
2021. aug. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Maya Bunnyheart ***** válasza:
82%

Először szívféreg teszt (knott, elisa), ha pozitív akkor kezelés, ha negatív akkor mehet a tabletta. A legjobb tabletták a Nexgard Spectra és a Simparica Trio mert így havi 1 tabletta védi a kutyát minden élősködő ellen. Van olyan aki 2 féle tablettát ad (bravecto + milprazon vagy milbemax) vagy nyakörv/spot on + tabletta szerintem ezek nem a legjobb ötletek. De a tabletták mellett érdemes májvédőkúrát tartani ez lehet az orvos által ajánlott tabletta, vagy máriatövismagolaj.



[link]

[link]

2021. aug. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!